Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen „ember” mérgez meg...

Milyen „ember” mérgez meg macskákat?

Figyelt kérdés

Tegnap este temettem el a cicámat. Már nem lehetett rajta segíteni.


Délután körbejárom a környéket, és megmondom mindenkinek, hogy gondolkozzanak már el, mert lehet nem szeretni az állatokat, de az nem emberi megoldás, hogy megmérgezik a kutyákat, macskákat, madarakat – mert az egyik szomszéd felvilágosított, hogy itt ez gyakran előfordul.



2020. szept. 10. 11:24
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
92%
30. Dehogynem, azzal is szoktak szándékosan is mérgezni! Belekeverik húsba vagy valami finom kajába és bedobják az udvarba, simán megeszi kutya, macska.
2020. szept. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
57%
Viszont ebben az esetben meg megint csak egyértelmű a mérgezés. Ha mondjuk egy olyan kutya szervezetében találnak patkánymérget aki nem barangolt az udvaron kívül egyedül. Macska esetében neccesebb.
2020. szept. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
93%

Miért ne mérgezhetnének direkt patkányméreggel? Könnyen beszerezhető, állatok megmérgezésére kitalált készítmény, szerintem "logikus" azzal próbálkozni, ha valaki el akar pusztítani egy állatot. :(

Szóval még mindig nem mond semmit, hogy az orvos patkánymérget mutatott ki a macskában. :(


"egyértelmű a mérgezés. Ha mondjuk egy olyan kutya szervezetében találnak patkánymérget aki nem barangolt az udvaron kívül egyedül"

Szüleim kutyái soha nem barangolnak az udvaron kívül, de volt már hogy a saját kertünkben találtunk kóválygó, látványosan zavart patkányt. Szerencsére előbb vettük észre, mint a kutya vagy a macska. A szomszéd pakolt ki mérget mert tárolt terményeket, a patkány viszont simán átment a kerítésen szüleim telkére, azt nem állítod meg falakkal meg rácsokkal.


Én még mindig nem értem, ezt hogy lehet egyértelműen megállapítani a telken levő csalimaradványok nélkül...

2020. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy, rá mondják, hogy szándékos volt. Ha nem volt az is más a hibás, nem ők amiért az ő macskáik vannak más telkén. El ne hidd már, hogy mindenki innen rohan boncoltatni a macskát, hogy meg nézzék mi baja volt. :D
2020. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
24%
Az én szüleim boncoltatták anno, és én is boncoltatnám ha így járnék (de nem fogok, mert nincs és nem is lesz kinti állatom). Nyilván ahol fogyóeszköz ott nem lényeges, pont leszarják hogy mibe halt bele, lesz másik. De ahol családtag, ott azért utánajár az ember.
2020. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
82%
35. De hiába boncoltatod, mert abból nem derül ki, hogy szándékos mérgezés volt-e...
2020. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
47%
Nem minden esetben, ha nem patkányméreggel mérgezte meg valaki, akkor kiderül, mert azok a szerek amit használnak ilyen esetben, nem találhatók meg csak úgy az utcán vagy kertekben vagy akárhol.
2020. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!