Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen „ember” mérgez meg...

Milyen „ember” mérgez meg macskákat?

Figyelt kérdés

Tegnap este temettem el a cicámat. Már nem lehetett rajta segíteni.


Délután körbejárom a környéket, és megmondom mindenkinek, hogy gondolkozzanak már el, mert lehet nem szeretni az állatokat, de az nem emberi megoldás, hogy megmérgezik a kutyákat, macskákat, madarakat – mert az egyik szomszéd felvilágosított, hogy itt ez gyakran előfordul.



2020. szept. 10. 11:24
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
64%

Olyan ember aki unja ha a kertjében mások állatai vannak.

Lehet vannak díszhalai, tyúkjai, stb amiket a macska elkap.

Vagy csak simán nem szereti ha átjár hozzá.

A felelős állattartó a saját telkén tartja az állatait. Ha ennyire bánt a dolog, sajnálod a macskádat, akkor tartsd bent.

2020. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
28%

22, én sem értek egyet azzal hogy eresszük szélnek a macskákat, az enyémek pont ezért kizárólag bentiek, de az hogy valaki kiengedi, mentség arra hogy valami féreg meggyilkolja őket?

Ez sem erkölcsileg, sem jogilag nem elfogadható.

2020. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
77%

"de az hogy valaki kiengedi, mentség arra hogy valami féreg meggyilkolja őket?"


És honnét tudod, hogy valaki szándékosan mérgezte meg? Lehet, hogy a patkányoknak kitett mérget találta meg valakinél...

Az meg már had ne annak a hibája legyen, aki a saját telkén mérgez, hogy elpusztult egy idegen macskája, ami bejött az ő telkére.

Ha tudja, hogy sokan mérgeznek arrafelé akkor miért nem vigyáz a macskájára? Az a gazda felelőssége nem a falu/város népé.

2020. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
29%
Természetesen teljesen más a két eset, mikor megeszi a patkánymérget, meg amikor valaki direkt megmérgezi. De azt gondoltam, ezt senkinek nem kell a szájába rágni.
2020. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
75%

25. Igen más, de a kérdező nem mondta hogy történt, simán lehet hogy nem szándékos mérgezés történt.

Én is azt hittem egyértelmű...

2020. szept. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
79%

Valószínüleg nem szándékos mérgezés.Ha valaki kiengedi a macskáját (már pedig Magyarországon 10/9 gazdi..) akkor valaki másnál ette meg az alighanem nem is macskáknak kitett mérget, vagy mérget evett rágcsálót.

Nem is értem ennyi macska halála után hogy nem tanul a sok buta világvégi.

Ki engeded a macskát egyedül -> előbb-utóbb halott, beteg macska


De, ha ennyire nem fontos senkinek a saját állata..

Utána meg lehet jönni gyakorira szidni a világot, pedig a gazdik a hibásak. Fenének kell a macskát más kertjébe ereszteni kotorászni.Szidjátok már az embereket azért mert a saját kertjüket nem macskabiztos macskajátszótérre csinálják nektek..

2020. szept. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
93%

#24

De ez az, hazamegy a macska, rosszul van, elpusztul. Honnan állapítod meg, hogy helyileg hol evett mérget?

Nyilván ha találsz az udvarba bedobált kaját, akkor elég egyértelmű (és felháborító, az ilyen tényleg féreg szvsz), de ha nem találsz ilyen nyomot, akkor nem tudom ez honnan megállapítható. Lehet, hogy a szomszéd kertjében evett bele a patkányméregbe, vagy a szomszéd által kirakott patkánymérget megette a rágcsáló majd átjött az én kertembe ahol megfogta a macska, stb.

Én nem mernék manapság kinti cicát tartani. :(

2020. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
67%

27, én mindenképpen elvinném orvoshoz, ha él még akkor azért hogy megpróbálják megmenteni, ha már nem, akkor azért hogy megvizsgálják a tetemét. Abból kiderül hogy patkányméreg volt, vagy szándékos mérgezés.

Még gyerekkoromban volt egy kijárós macskánk, nála kiderült hogy patkányméreg volt.

Csak akkor derül ki ha az ember utánajár gondolom.

Én sem merném kiengedni a macskáimat, az biztos.

2020. szept. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
91%
Az hogy patkányméreg volt még nem jelenti, hogy szándékos.ha a te kertedbe dobják akkor az, amúgy nem. A patkány méreg más állatokra is veszélyes azok is megeszik. Szerinted hogy kerül a patkányba? Erős állatkaja szaga van, az tulajdonképpen egy mérgező állateledel. Bármilyen más állat bele eshet abba a hibába, hogy oda megy ahova nem kellene és megeszi.
2020. szept. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
Pont ezért mondtam hogy orvos tudja megállapítani hogy patkánymérget evett, vagy szándékosan megmérgezték. Mérgezni nem patkányméreggel szoktak.
2020. szept. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!