Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet leszoktatni...

Hogyan lehet leszoktatni erről a kiscicát?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kiscicám, nagyon rakoncátlan, de imádom. Sokszor szokta szopizni a kezemet, miközben dagaszt és dorombol. A probléma az, hogy sokszor a nyakamhoz bújik és ott kezd el szopizni, és dagasztja a nyakamat konkrétan, ami iszonyúan fáj. Ilyenkor alig bírom leszedni magamról, olyan szinten tapad, meg ilyenkor még a karmaival is kapaszkodik.

A legrosszabb, hogy minden egyes éjszaka is erre kelek. Ha a kezemet szopizná, az még oké, de a nyakam rettentően fáj. És szörnyű erre kelni, úgy fáj, hogy kb sírni szoktam, és egyszerűen nem tudom magamról leszedni a macskát :D

Nem tudom, hogy erről hogyan lehetne leszoktatni? Tudtok adni valamilyen tanácsot?

(amúgy a szopizása normális? :D )


2020. okt. 21. 19:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Csak úgy tudod ezt kivédeni, ha nem engeded a hálódba.
2020. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ne engedd neki, szoktasd rá valami plüssre. A kizárás nem biztos hogy jó ötlet, ha csak nem akarsz egész éjjel nyávogásra virrasztani. Igaz az is abbamarad egy idő után, de hirtelen kizárás elég drasztikus lenne. Elég az, hogy ha szopizna vagy a nyakadra cuppanna, akkor eltolod és alternatívát adsz neki.
2020. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!