Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az normális egy Ragdoll...

Az normális egy Ragdoll kölyökcicánál, hogy nem akar kézben/ölben lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 9 hetes kandúr Ragdoll cicám, néhány napja hoztuk el a tenyésztőtől. Eleinte nagyon bújós volt, elaludt rajtam, folyamatosan mászott rám, most viszont az elmúlt 2-3 napban egyáltalán nem akar rám feküdni és nyávog, ha a kezembe veszem. A tenyésztő sokat foglalkozott velük, sokat volt ott is kézben, szóval nem idegen dolog ez számára. Azt olvastam, hogy rongybabák, elengedik magukat ha kézbe kerülnek, de most ennek épp az ellenkezőjét tapasztalom. Pont azért is választottam ezt a fajtát, mert azt írták, hogy annyira bújnak. Ugye nem én vagyok ilyen szerencsétlen?:(

Ragdoll tulajdonosoktól kérdezem, hogy volt-e nektek hasonló tapasztalatotok, valamint mit lehet tenni ez ellen, ha ez nem normális viselkedés? Hogy érjem el hogy újra ölcica legyen? Vagy túlgondolom és csak várnom kellene amíg nagyobb nem lesz?

Nagyon szépen köszönök minden tapasztalatot és tanácsot!❤️



2020. nov. 11. 15:09
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
79%

Huhh 10-es, te nem vagy tisztaban a fogalmakkal. Eloszor is fajtatiszta, legalabb ennyit jegyezzunk mar meg. Persze, hogy a kerdezo macskaja fajtiszta, mivel macska, es nem elefant :) Es de, eleg sok kulonbseg van a torzskonyv es torzskonyv nelkuli allatok kozott, nem veletlenul ilyen dragak. De ha valamihez nem ertesz, akkor nem kellene okoskodni szerintem.

Es nem! A macska az macska, nem tudod olyanna nevelni, amilyenne te szeretned...

2020. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 Mónika789 ***** válasza:
26%
Kedves 11-es! Nagyon kedves hozzászóló vagy te is, látszik a válaszodból! :) tudom mi a fajtiszta cica, 52 éves vagyok, nem ma kezdtem cicákkal ismerkedni. DE! Lehet törzskönyv nélkül is fajtiszta cica, hiszen ha két nem keverék cicának lesznek kölykei, mi lenne más, mint fajtiszta cica? A törzskönyvezés más kérdés. Érted már kedves? Igenis tudod magad kedvére nevelni a cicát, mint írtam, 8 cicám volt, mindegyik formálható volt, de az alaptermészete az természetesen megmaradt. Egy ragdoll cica alaptermészetét ne hasonlítsuk mondjuk egy vadabb tulajdonságokat örökítő cicához. Most már ezt is érted kedves, mire gondoltam? Remélem sikerült tisztázni a benned lévő kétségeket! További szép napod, minden kedves cicatartónak! És nem okoskodónak!!!
2020. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
75%

Ha ket, a fajtara hasonlito, de nem torzskonyves macskanak lesz kolyke, az de bizony, hogy keverek. Ha meg a szuloknek van torzskonyve, akkor a kolykoknek is ki kene valtani, az nem indok, hogy draga, meg minek, ezt csak a szaporitok szoktak mondani.

Meg mindig nem erted, de nem baj.

En amugy nem tamadtam a kerdezot, mar nem tudom pontosan melyik valaszt irtam, de direkt nem tertem ki a szaporitasra, felesleges, a macska mar itt van, az se lenne jobb, ha visszavinne. Mar csak remenykedni lehet, hogy a macskanak nem lesznek sulyos genetikai betegsegei,es minden rendben lesz.

Es igen, meg mindig lehet torzskonyv nelkul fajtiszta cicat szerezni, mivel a macska az egy faj, az en sima hazicicam is fajtiszta :)

2020. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Mónika789 ***** válasza:
25%
Én nem vitatkozni jöttem kedves 11-es, hanem megnyugtatni a kérdezőt a saját tapasztalataimmal. Ha neked minden házicica fajtiszta, ám legyen! :) imádom őket akár házicica, akár ragdoll fajta tiszta :)
2020. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
96%

#13: nem érti, de ezzel tuti, hogy nincs egyedül.

Van a faj, és van a fajta, mint két külön fogalom.

Ez esetben:

- faj: macska

- fajta: ragdoll


Az, hogy fajtiszta, az 100%, mivel a szülei macskák voltak.

Nem az a lényeg, hanem a fajtatisztaság, ami akkor lehet, ha a szülők törzskönyves ragdollok voltak.


Viszont mivel az emberek 90%-ának az a fontos, hogy cuki legyen, divatos ÉS OLCSÓ (lehetőleg a felébe kerüljön a valódi árának) mindennel kapcsolatban, nem csak macskáknál, ezért valószínű, hogy olyan szaporítótól vették a cicát, akik ezt a széles igényt szolgálják ki.

2020. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
67%

Mónika789, halvány lila pukid sincsen miről van szó, a 11-es válasza alapján még azt sem sikerült felfogni, hogy mi a különbség a fajtiszta meg a fajtatiszta között. A 8 macska sem mentség, falun 1 év alatt "elhasználnak" ennyi macskát, és az attól még ért hozzá? Pont hogy nem.

A törzskönyvezett cicák FAJTATISZTÁK, ez garantálja, hogy valóban fajtatiszta. Minden tk nélküli macska keverék, nem mondható rá egyik fajta sem.

2020. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 Mónika789 ***** válasza:
33%
Jajjjj ne már! Nem hittem, hogy magyarázatra szorul: nálam fajtiszta=fajtatiszta! Hiszen hogyne lenne már minden macska “fajtiszta” hát nem ló, vagy kecske! :) mindenesetre jót nevettem rajtatok, hogy nem esett le, FAJTATISZTÁRÓL beszéltem! Ami nekem egyértelmű, lehet, másnak nem az! :) :) :)
2020. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a kedves vagy kimerítő hozzászólásokat, Mónika789 neked külön köszönöm a biztatást, nagyon aranyos vagy! És igazad van, hogy nem szabad 12 hétig várni! Sajnos nekem volt már 12 hetesen elhozott FAJTATISZTA macskám (Brit), törzskönyve volt, a szülei versenyeket nyertek, mégis egy depressziós, barátságtalan állat volt. Azt mondták, majd kinövi, nem kell nyűsztetni... Hát nem így lett, nem nőtte ki!

Egyébként a kis Ragdollom már elkezdett bújni megint, nagyon aranyos, kiderült, hogy csak az oltás miatt viselkedett úgy, állatorvosnál is voltunk vele. Ha esetleg valaki tervez macskát, számítson az oltás utáni ötödik-hetedik napi nyűgös, tartózkodó viselkedésre, ilyenkor kevesebbet is esznek. Ne rémítsen ez meg senkit, a Ragdollok tényleg nagyon aranyos szőrmókok, mostmár az enyém is bújik, sokat kell kézben lenniük, akár erőszakosnak is kell lenni velük, nem szabad hagyni őket, ebben az állatorvos is megerősített!!! Legalább mostmár én is megtanultam egy örök életre, okulva az előző cicából...!

2020. nov. 12. 17:26
 19/43 Mónika789 ***** válasza:
25%
De jó, hogy jobban van a cicád! Nagyon-nagyon örülök, vigyázz rá, és szeresd nagyon! Tiszta szívből kívánom, hogy egy kedves, bújós, szerető cica váljon belőle! Legyetek boldogok együtt! :) sajnos az oltás az én cicáimat is megviselte, volt amelyik lázas is lett, volt amelyik napokig nem evett! Igazad is van, sokat simogasd, szeretgesd, hogy megszokja! Hallgass az állatorvosra, ő biztosan jobban tudja, mint itt mi mindannyian!
2020. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
73%

Mónika789, egyáltalán nem mindegy, hogy miről beszélsz, és hogy mit írsz. nekem hiába roló a redőny, attól még nem lesz az.

Kérdező: Erőszakosak kell lenni vele? Nem szabad hagyni őket? Jó helyről NEM kéne erőszakosnak lenni a macskáddal. Volt ragdollom, 14 hetesen hoztam el a tenyésztőjétől, tünemény volt, jobbat ki se lehetett volna nála találni, le se tudtam vakarni, és erőszak NÉLKÜL. Egy normális macskát nem erőszakkal szoktatod hozzá az emberek közelségéhez.

2020. nov. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!