Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ennyire bújós a cicám?

Miért ennyire bújós a cicám?

Figyelt kérdés

Majdnem 8 éves kandúr cicám az utóbbi időben (hétben) különösen bújós lett, szószerint egész nap hozzám akar bújni, az ölemben akar lenni, ha leülök, leguggolok, lefekszek valahova ő szinte egyből szemet vet rám és rámfekszik. Igazából a nap nagy részében a közelemben van, most nem járok el dolgozni, otthonról dolgozok, tehát igazából ennél több időt es figyelmet nem is tudnék neki adni, tehát nincsen elhanyagolva egyáltalán. Éppen ezért nem értem, úgy viselkedik, mintha alig-alig foglalkoznék vele,de így számomra elképzelhetetlen, hogy szeretethiánya legyen. Mindent megkap, kinti-benti cica (főleg benti)...


Sosem volt az a karmolós, önkényes macska, mint mások, különösen a kandúrokra jellemző lenne ez, de ő mindig is bújós, kedves, türelmes cica volt, amit én imádok benne, és őt is, csak olyan furcsa ez a viszonylag hirtelen hangulatváltozás. Mást nem vettem észre egyébként, a viselkedése a tobbi tekintetben a régi, sokat eszik es alszik :)


De mi lehet a háttérben? Valami baja lenne esetleg, amit így próbál jelezni? Ha eddig egészségügyi gondja volt, akkor magába fordult stb, tehát az egyértelmű volt. Nem hinném hogy ez a helyzet.


Arra gondoltam esetleg, hogy öregszik?! Ezáltal megváltozik a hormonháztartása, kevesebb termelődik vagy hasonló, talán ennyi idősen már több nyugalomra és szeretetre vágyik, de lehet butaság , csak találgatok. Mondjuk szerintem egy macska 8 évesen még nem számít idősnek,tudok olyat, akinek 18 éves a macskája meg 20.


Biztos azt gondoljátok, hogy túlspilázom, csak olyan rossz érzésem van mindig, amikor leülök, nincs szívem nem oda engedni, úgy ki tud nézni magának.. Így hát felengedem, simizem, puszilom, szeretgetem, de néha kénytelen vagyok lerakni, hiszen vannak teendőim, ekkor azonban olyan mintha tényleg nem törődnék vele és lelkifurkám van :D



2020. nov. 20. 10:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem ivartalanitott, sajnos hozzánk majdnem 5 évesen került, és már akkor túl rizikosnak talaltuk, a kora miatt, előző gazdi meg ezzel nem törődött sajnos..
2020. nov. 21. 23:09
 12/13 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy ragaszkodó a macskád. Nekem is az egyik, Foltoska másfél éves de nagyon hízelgő. Az ölembe bújik s sokszor a karomban hanyatt fekszik mintha egy kisbaba lenne s mélyen néz a szemembe. Az ágyban is hanyatt fekszik hogy simogassam a hasát s dirombol. Az ilyen hízeli macskáknak nem szeretethiányuk van habem szeretet többletük!!! Aki szeretethiányos az nem tud hízelegni.
2020. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy nem örülök neki, sőt az ellenkezőjét is írtam, csak eddig nem teljesen ilyen volt.
2020. dec. 5. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!