Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan készüljek fel lelkileg...

Hogyan készüljek fel lelkileg a macskám halálára?

Figyelt kérdés

Napok óta betegeskedik, az orvos szerint valami idegrendszeri baj lehet. Néha nagyon hangosan, már szinte felvonyít és utána 1 percig összeesik, majd mozdulatlan lesz. Nagyon ijesztő.

Ma voltam vele állatorvosnál, magyon rossz a vére, kapott gyógyszert, holnaptól lesz egy komolyabb kezelése, de nem valami jók a kilátások.

10 éve van velünk, magyon szeretjük, és ő is nagyon hálás. Mindig bújik, rámfekszik, hízeleg.

Nagyon félek, hogy meg fog halni. Esetleg valami tipp?

Előre is köszönöm :)



2020. dec. 14. 22:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Erre nem lehet ténylegesen felkészülni. De én megpróbálnám neki előkeríteni a lehető legjobb macskaszakértő orvost. Ne mondjatok le róla!
2020. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Oh, az anyuka, aki ezek szerint végül elvitte a macskát az állatorvoshoz?


Hát... Nem lehet felkészülni, esetleg tudva, hogy hamarosan elmegy, a lehető legtöbbet megadni neki, amíg még él.

2020. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
45%
Ha így szenved, lehet jobb lenne elaltatni, hogy méltósággal menjen el.
2020. dec. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
90%

Ahogy elöttem is mondták tényleg nem lehet erre felkészülni.

Tegyetek meg érte mindent ,de ha nagyon reménytelen és csak szenved akkor tényleg jobb elengedni,hogy ne fájjon neki annyira.

Gondolj arra ,hogy milyen szeretetben élt és hogy milyen jó élete volt és biztos vagyok benne ,hogy fentről titeket nézne és mindig ott lenne veletek!

De még ne temesd ,hanem reménykedj ,jobbulást a cicusnak❤️

2020. dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
59%

Nehogy elaltasd! Meg kell adni az esélyt a felépülésre, akkor is, ha reménytelen. Mindannyiunknak ez az egy élete van, és senkinek nincs joga elvenni tőlünk.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: erre nem lehet igazán felkészülni. Legyél sokat vele, simogasd, szeretgesd.

2020. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
31%
Idegrendszeri bajra mégis milyen esélyt lehet adni? Az nem gyógyul be. Sajnos az altatás az egyetlen opció, ami ilyenkor szóba jöhet...
2020. dec. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
51%
Mi elaltattuk anno a kutyánkat, mert nagyon beteg volt. Nagyon sajnáltuk, de nem akartuk a szenvedését meghosszabbítani. Ha már nem lesz egészséges, ez a legjobb megoldás. Csak a szép emlékekre kell gondolni, így fogod tudni feldolgozni.
2020. dec. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
39%
És embert szoktak altatni? Na ugye...
2020. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
Jól van 6-os, okoskodj...már megint jön a sok okostóni....mellesleg nem az volt a kérdés, hogy altassák-e vagy nem. Nem tudtok olvasni?
2020. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
59%
Láttam már parvós macskát, ami kínhalált halt, mert a gazdái az utolsókig reménykedtek a csodában, hidd el, hogy egy kicsit sem okoskodásnak szántam, amit mondtam. A kérdező leírta, hogy maga az orvos sem tud mit kezdeni vele, a macska pedig ordít fájdalmában. Ha ez nem válasz a kérdésre, akkor nem tudom mi az.
2020. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!