Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicáitok és szoktak egereket...

A cicáitok és szoktak egereket fogni? Van valami vicces, érdekes történetetek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy cicánk(sajnos eltűnt), és ha a garázsban az egérfogó elkapott egy egeret, odaadtuk neki, a szájába vette, odébb vitte, játszott vele.

Még morgott is!

Aztán megette.



:)))

26/N

2010. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első cicánk mindent megfogott, egeret, verebet, és behozta a házba, be a főzőfülkébe, és letette a tűzhely elé. Azon tanakodott az egész család, hogy azért viszi-e oda, mert látja, hogy ott főzök? Nagyon okos macsek volt, de ha kivitettük vele, vagy mi kivittük az áldozatát, visszahozta ugyanoda. A végén mindig be kellett zárni az ajtót, mert mindkét oldalról simán kinyitotta magának.

Annak azért örültem, hogy már nem éltek szerencsétlenek. Meg nem ette soha, hanem mikor látta, hogy nem tudja behozni, odavitte a kutyánknak. Nagyon jóban voltak. A szomorú, hogy mikor a kutyánk végelgyengülésben elment, a cica végignézte az eltemetését, aztán elment, és azóta nem láttuk. Ennek 6 éve.

2010. aug. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Ezen az utolsón annyira összeszorult a szívem :(:(:( Hihetetlen mennyivel érzőbb lények tudnak lenni az állatok az embereknél, csak sokan csukva tartják a szemüket és nem látják ezt:(


Egyébként a mi macskáink is rendszeresen fognak egeret, egyszer az egyik behozta mutogatva, aztán elengedte a szobában. Marha boldogok voltunk, kerestük az egeret napokig :D Egyébként én ha még látom, hogy él az egér, akkor megmentem. Kap kaját a maccs egye azt. Annyira sajnálom ezeket az egereket, hiába kártékony meg rágcsáló, nekem egy aranyos kis szőrkupac, szóval én megmentem őket :)

2010. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó 40 éve az első macskánk, amelyikre már/még emlékszem, behozta nekem megmutatni az első egér zsákmányát.

Nem tudtam elvenni tőle, mert elszaladt vele.


Mielőtt elpusztult a mérgezett egértől, keservesen nyávogott pár órán át, de - talán tapintatból - a kert legtávolabbi zugába vonult el szenvedni.

Ott is földeltük el; később egy cseresznyefát ültettünk fölé - de az idő szalad; már az a fa sincs meg.

2010. aug. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy játszik vele hogy ne sértse meg, és amikor véletlenül megsérti a játék közben rászólok h "elég, tessék gyorsan megenni" azonnal megöli gyorsan és megeszi, így nem szenved(a stresszt leszámítva amit átélhetett a játék során).
2010. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk a lakásba került valahogy egy egér, és kutya, macska napokig szimatolt a lakásban utána, majd egyszer a macska megtalálta, anyukám viszont fél az egértől, ezért kb az asztalon térdelt, elég vicces volt. Aztán megpróbáltuk kiküldeni őt az egérrel, de nem sikerült, a végén már annyira sajnáltam szegény egeret, hogy majdnem fogtam és kivittem valahova, csak hát mire megint megnéztem, akkor már csak pár csepp emlékeztetett az egérre. Azóta anyukám mindig mindenkinek dicséri milyen jó egerésző macskánk van, egyszer pl majdnem az itthon tartott rágcsálókat kapta el... =/
2010. aug. 12. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt 2 cicánk (sajnos már nem élnek),remek egerészők voltak,és azt csinálták hogy megfogták az egeret felhozták a teraszra és addig nem ették meg még valaki meg nem látta őket(esetleg megdicsérte). Csak ezután ették meg.... :D
2010. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Enyém még nem fogott egeret, viszont tegnap hajnalban kaptam egy nyálas de még élő lepkét a hajamba ajándékba. Elragadó a cicus, még "beszélt" is valamit és büszkén nézte ahogy szedem ki a hajamból. De persze megdicsértem, hisz ez a dolga :)

Amúgy az a vicces szokása van, hogy összefogdossa a rovarokat és a tányérja mellé gyűjti.

2010. aug. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!