Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Belevágjak a macska tartásba?

Belevágjak a macska tartásba?

Figyelt kérdés

Még a szüleimmel élek és van 1 kutyám, ami a házban van (kertes ház).

Jófogáson most találtam egy cicát ami nagyon megtetszett, main coon keverék.

A szüleim nem rajonganak annyira a cicákért, viszont ha már itt lenne nyilván nem dobnák ki.

Ezért arra gondoltam, hogy azt mondom az utcán találtam és haza hoztam.

Szerintetek beválna a tervem?


2021. jan. 28. 20:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%

Nálam anno bevált

Anyámék nemakartak benti macskát, én viszont találtam két kidobott cicust a gát oldalában, az egyik már nagyon rossz állapotban volt

Hazahoztam, és azt mondták, maradhatnak, de csak akkor ha én viselem gondjukat

Így is lett, és nemvolt semmi baj

2021. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon kár lenne kipróbálni. Ha nem engedik és azt mondják, hogy tedd ki az utcára? Miből fogod etetni, orvoshoz vinni, és a többi költség?!
2021. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%

És ha nem válik be mit csinálsz? Kivágod az utcára??


Az állattartáshoz ennél több felelősségre, érettségre és önkontrollra van szükséd.


Gyerek vagy még, ne vágj bele.

2021. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem kellene hazudnod és taktikáznod a szüleid előtt. Oké, hogy nem dobnák ki, de nem rajonganának az ötletért. Lehet, hogy jelentkezik majd a macskáért valaki olyan is, akinek nem kell taktikáznia, hogy hazavihesse, mert tényleg mindenki szeretettel fogadja náluk. Mivel még otthon élsz, a szüleid házában, nekik is nagy beleszólásuk van abba, hogy milyen állatokat viszel haza, nem lenne fair kész tények elé állítani őket, hogy itt egy cica, nem dobhatjátok ki, akkor most már itt is marad. És ha el fogsz költözni otthonról? Otthagynád rájuk a kutyust meg a macskát is? Vagy vinnéd őket magaddal? A legtöbb albérlet nem is állatbarát. Nem tudom hány éves vagy, de nagyon fiatal lehetsz abból ítélve, hogy milyen gyerekes tervet szövögetsz éppen a szüleid ellen.
2021. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan én ilyesmit 4 évesen csináltam a piacon, amikor anyukám nem akart nekem nyalókát venni, én meg kivártam amíg senki nem figyel és zsebre vágtam egyet. Csak a nyalóka 10 perc alatt elolvadt a számban, nem kellet 16-18 évig gondoskodni még róla Ha mondjuk benyel valami gedvát és 80-100 ezer lesz az állatorvosi számla, azt is minden további nélkül kifizetik majd?
2021. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem kell ennyire túl reagálni.

Megveszem neki a cuccokat amik kellenek (kaparófa, alom, alomlapát, alomtálca) aztán ha 6 hónapos lesz ivartalanítom.

Nem egy nagy összeg 7000 Ft.

Szóval állnám a költségeit.

2021. jan. 28. 21:15
 7/28 anonim ***** válasza:
87%

Még a szüleidnél laksz. Még! Hány éves vagy, mit jelent szerinted, hogy még ott laksz? Mikor szándékozol elköltözni? Talán továbbtanulás miatt kollégiumba mennél, vagy kilátásban van valami jó meló és az miatt lépnél, vagy párod van, akivel összebútoroznál?

Alapvetően az is kérdés, mi lesz, ha megengedik a cicatartást? Te fogod tartani vagy csak ott lesz a házban, háznál? Foglalkozni is fogsz vele? (etetés, játék, ápolás) Mikor költöznél el? Amennyiben 20 - 23 éven belül, akkor mi lesz a macsekkal? Szüleid vállalják, hogy akkor velük marad vagy vinnéd magaddal?

Amennyiben még nincs konkrét életút terved, akkor ez a macsek szüleidé lenne, nem a tiéd! Ha ők szeretnék, akkor semmi gond. Máskülönben várd ki, amíg saját életed, családod lesz!

(nekem/nekünk pl. két kutyánk és két macskánk volt. A kutyák engem tekintettek gazdinak. Majd megismertem páromat, aki nejem lett. Ő allergiás szinte mindenre, beleértve a kutya és macskaszőrt is. Így az állatok szüleimmel maradtak. De hozzá kell tennem, ők is imádták az állatokat! Majd kiderült számunkra, léteznek hipoallergén kutyák. Eldöntöttük veszünk egy uszkárt. 1,5 éve volt, mire megtaláltuk, elértük, hogy hozzájussunk. (nem akartunk szaporítótól venni, sem menhelyről elhozni. Utóbbit azért nem mert akkora már volt két óvis gyerekünk, és a menhelyi ebek között van sok labilis állat is. Tenyésztőkkel felvettük a kapcsolatot és vártunk.) Immár 8,5 éves az imádnivaló, szuperintelligens nagy közép uszkárunk. 👍😁🐩

2021. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem raknám ki az utcára semmi esetben.
2021. jan. 28. 21:17
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Azt írtad, hogy még a szüleidnél laksz. És továbbtanulni nem szeretnél? Ha igen, és elköltözöl, akkor vagy kollégiumba mész vagy albérletbe. Ahogy már előttem is említették a kollégiumban egyáltalán nem tarthatsz állatot, az albérleteknek pedig kb. a 90%-a nem állatbarát, tehát oda sem vihetsz. Ebben az esetben a szüleid nyakán marad az állat, nekik kell gondoskodniuk róla, amit ők világosan kifejtettek, hogy nem szeretnének. A költségeken kívül, amiket említettél pedig bármikor közbejöhet egy műtét, egy betegség, ami pedig már nemcsak 7000 forint lesz, hanem több tízezer, akár 100ezer forint is. Ezt is tudnád neki biztosítani? Szép dolog, hogy szeretnéd magadhoz venni, de akkor is tarthatsz majd kisállatot, ha elköltöztél és ténylegesen felelősséget tudnál vállalni érte. Mert így igazából ezt a macskát a szüleidnek vennéd, amit ők nem szeretnének. Egyértelműen nem jó ötlet.
2021. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%

"Még a szüleimmel élek és van 1 kutyám, ami a házban van (kertes ház)."

MÉG a szüleiddel élsz, de ezek szerint hamarosan nem fogsz. Ne vállalj anyádék nyakára macskát, majd ha külön élsz, lehet macskád, amennyit csak akarsz. Állatot csak a házban élő személyek beleegyezésével szabad bevállalni. Ez nem csak rólad és a macskáról szól, legyél tekintettel a szüleidre. Kutyához alapból nem feltétlen jó ötlet. Mit csinálsz majd, ha nem jönnek ki és szétcincálja a macskádat, vagy a macska kikapja a kutya szemét?

"Jófogáson most találtam..."

Jófogáson semmiképp ne vegyél macskát, az ott lévő macskák házi szaporítás eredményei, sokszor beteg, belterjes állatok. Minden valamire való ember inkább Fb-n hírdet.

"A szüleim nem rajonganak annyira a cicákért, viszont ha már itt lenne nyilván nem dobnák ki."

Miért vagy ebben olyan biztos? Ha nem rajonganak a cicáért, akkor azért sem rajonganának, ha kérdés nélkül haza állítanál egy macskával. Akinek nem kedvel egy állatot, azt nem tudod hirtelen megkedveltetni vele, ha a fejed tetejére állsz, se.

"Ezért arra gondoltam, hogy azt mondom az utcán találtam és haza hoztam."

Miért kell hazudni? Miért nem kérdezel rá nyíltan, hogy mi lenne ha...? Ők nem akarják és attól, hogy azt kamuzod, hogy találtad, még nem fogják másként gondolni.

"Szerintetek beválna a tervem?"

Nem és ne is próbálkozz ezzel, mert bár nem ismerem a szüleidet, de a macskával együtt akár te is az utcára kerülhetsz. Mellesleg tényleg ennyi tisztelet szorulhatna beléd, hogy megértő vagy a szüleiddel. Ha te utálod a pókokat és a szüleid beállítanának egy tarantulával, te boldog lennél? Szabadon mászkálna a házban, te meg kénytelen lennél elviselni. Mit szólnál hozzá? Ugye, hogy te sem akarsz rosszat a szüleidnek és átgondolod, hogy ez mennyire hülye ötlet?!

2021. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!