Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Belevágjak a macska tartásba?

Belevágjak a macska tartásba?

Figyelt kérdés

Még a szüleimmel élek és van 1 kutyám, ami a házban van (kertes ház).

Jófogáson most találtam egy cicát ami nagyon megtetszett, main coon keverék.

A szüleim nem rajonganak annyira a cicákért, viszont ha már itt lenne nyilván nem dobnák ki.

Ezért arra gondoltam, hogy azt mondom az utcán találtam és haza hoztam.

Szerintetek beválna a tervem?


2021. jan. 28. 20:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
66%
Én nagyon szeretem az állatokat nekem is van kutyám, macskám. De ha a gyerekem egy állattal jönne haza, miután világosan kijelentettem, hogy ide több nem jön, menhelyre vinném azt az állatot. Nem tudom mi olyan bonyolult azon hogy nem
2021. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
71%

Fejben nagyon gyerek vagy, igy konyorogom ne! Beszelj a szuleiddel, ne tamadd oket hatba, lehet megtetszik nekik a cica, es megengedik. De ha nem, akkor nem. Majd ha kulon fogsz elni, olyan allatot tartasz, amilyet akarsz, es hidd el, semmivel sem leszel lemaradva, ha nem most lesz macskad, hanem 5 ev mulva.

Amugy mivel fajtajellegu keverek a macska, ezert szamitani lehet betegsegekre is, mert szapis macskaknal sokkal gyakoribb, mint a sima utcai keverekeknel.

Erre lenne penzed? Ketlem.

2021. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nem baj, akkoris befogadom :) próba szerencse
2021. jan. 28. 21:55
 14/28 anonim ***** válasza:
89%

Nagyszeru, gratulalok kerdezo! Egy elettel szorakozol, ha nem sul el a dolog, a szuleid meg mondjuk csak ugy kivagjak az erdo szelere, ha nem vagy otthon, akkor mi lesz? Lesz majd siras, es csak magadnak koszonheted. Csak az a szerencsetlen allat szivja meg, ezert olyan duhito az egesz :(

Felelotlen vagy!

2021. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%
És ettől a (de)generációtól várjuk majd a tudatosságot, a Föld megmentését meg hogy kitermeljék a nyugdíjunkat.
2021. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%

Egy macskának nem csak annyi költsége van, hogy megveszed neki a cuccokat és ivartalaníttatod. Évente kell ellenőrző vizsgálatra és oltásra vinni, és kb. 3 havonta féregtelenítő kezelés, ami így együtt évente több ezer forint. Plusz ha valami baja lesz, akkor alsó hangon olyan 15-20 ezer forint az állatorvosi költség, de betegségtől függően lehet, hogy akár ennek a többszöröse.


Mellesleg minek kérdezted, ha már te ezt úgyis eldöntötted?

2021. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%
Mert egy nyomornc kis pitsa. Elhanyagolta a kutyáját és ha a szülei nem vágják ki a macskájával együtt akkor annak is az lesz a sorsa amíg ki nem talál magának valami új hóbortot
2021. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem próbáld meg. Minden cica jól jár akin segítenek és befogadják.

Nálunk a nagyszülők ilyen begyepesedett állatellenesek és ezt sokáig ráerőltették a szüleimre.

2021. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
88%

Ja, de ha kivagjak meghalni valahova a macskat az erdobe, akkor sok ertelme volt megmenti, mi?

Egy kis elolennyel szorakoztok, nem valami megunt ruhadarabbal, gratulalok azoknak, akik szerint ez a hozzaallas elfogadhato.

2021. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%
Hát legalább ne adnák alá a lovat. Aztírja kérdésbe "belevágjak e?" Erre a szüleire traktálná ha tovább megy tanulni. Hát lehidalok hogy ezek a válaszolók normálisnak tartják hogy eleve aztmondja majd egy keverék main coonról a szüleinek hogy az utcán találta.. pff nyilván. Meg aztírja csak nem dobják ki ha ott van. És ha igen? Gondolom nem kicsi cica és ha nem jön ki a kutyával?
2021. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!