Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Belevágjak a macska tartásba?

Belevágjak a macska tartásba?

Figyelt kérdés

Még a szüleimmel élek és van 1 kutyám, ami a házban van (kertes ház).

Jófogáson most találtam egy cicát ami nagyon megtetszett, main coon keverék.

A szüleim nem rajonganak annyira a cicákért, viszont ha már itt lenne nyilván nem dobnák ki.

Ezért arra gondoltam, hogy azt mondom az utcán találtam és haza hoztam.

Szerintetek beválna a tervem?


2021. jan. 28. 20:51
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Kölyök kb. 3-4 hónapos, a kutya barátságos, a szüleim nem szívtelenek.

Középsulis vagyok, nem fogok egyetemre menni, albit sem tervezek...nem tudom mi akkora nagy dolog egy macskába.

2021. jan. 28. 21:44
 22/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

#21


“nem tudom mi akkora nagy dolog egy macskába.”


Az például ,hogy a következő 15-20 évben bármikor beüthet a krakh s akkor ki kell csengetni több tízezer-százezer forintott. Ne hazudozz a szüleidnek, vagy üljetek le s beszéljétek meg vagy mondj le róla. Ennyi. Amíg az ő házukban laksz a fizetésükből addig nem a te szavadnak van döntő súlya, ez van. Értem én ,hogy nem dobnák ki de marha nagy kicseszés velük, már meg ne haragudj. Én a helyükben baromi mérges lennék még akkor is ha utólag kénytelen-kelletlen megszeretném a cicust.

2021. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
87%
Jófogáson maine coon.. Nehogy adj érte pénzt, ott csak a csalók hirdetnek kamu papírokkal! Ingyen cicát is csak akkor vállalj, ha megengedik. Nem a te házad, nekik is "el kell viselni", költeni rá, esetleg helyetted takarítani, megosztani a személyes teret.. ezek miatt az ilyet meg kell beszélni! ;)
2021. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
90%

Ha se kolit, se albit nem tervezel gondolom egyből házat veszel majd és cuccolsz macskával együtt,mert ugye olyan egyszerű házhoz jutni...

Meg gondolom van elég félretett pénzed rosszabb helyzetre is, nekünk nemrég volt egy láb amputálás műtét, mert kiszökött a cica és az útra ment, 50 000+, ezen felül a kötési költség és a gyógyszerek. És nem kell ehhez gázolás, elég egy betegség, fertőzés, törés, bármi és súlyos tizezresekre van szükség...

Mit csinálnál ekkor?

Vagy csak egy közelebbi eset, macskanátha. Nekik halálos, fizetni kell a gyógyszert, vizsgálatot, el kell vinni többször az orvoshoz. Alom,kaják, csepp,féreg hajtó állandó költség, havonta kb 5000Ft a kajájuk, és akkor is venni kell,ha válogat és egy fajta tápot eszik meg..


Ez az " akkor is..." pont elég érett gondolkozás utal, tudnám,akkor minek kérdezel?

Érettebb és intelligensebb dolog lenne a szüleiddel egyeztetni, mielőtt magadhoz veszel egy kis életet,akinek szeretetre és figyelemre van szüksége a következő 20 évben. Nem gazdi cserére, költözésekre, hanem fix és biztonságos környezetre.

2021. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
77%
Tudod mikor vagy te középsulis, maximum tíz éves, legalábbis agyilag!
2021. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
83%
Egy main coon nagyobb is,mint egy házi macska. Adaggal számolj..
2021. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem senki nem tudhatja mikor macskát/kutyát/gyereket vállal, hogy mi a f@x lesz 15 év múlva ..
2021. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Alena123 válasza:
81%
NE CSINÁLD! Beszélj a szüleiddel. Nem fogod tudni fenttartani. Nekem menhelyről fogadott cicám van. 32 vagyok jól keresek így mindent megkap. De kiderült, hogy allergiás a marhára és a csirkére is így csak speciális tápot kaphat. Eddig kb 400 000 Ft volt az etetése 2 év alatt (vitaminok, egyéb eszközök, oltások, és kétszer kellett orvoshoz vinni mert begyulladt a lába). Neked lesz erre pénzed? Vagy a szüleidet húzod le vele, vagy a macskádat kínzod. Egy main coon több kaját igényel mint az én cirmosom, és a szőre miatt több gondoskodást. NE LEGYÉL HÜLYE! Majd ha lesz kereseted lehet macskád, addig foglalkozz a kutyával.
2021. febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!