Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kis segítségre lenne...

Egy kis segítségre lenne szükségem cica ügyben.😺 Melyik lenne a legmegfelelőbb szerintetek? Pls, olyan írjon tanácsot akinek tapasztalata is van,ne a wikipédiából másolja ki random,azt én is megtudom nézni,köszi.

Figyelt kérdés

Szóval, a lényeg az hogy most nyáron itt hagyott szeretett házi cicám😿 a macskák a kedvenc állataim nagyon hiányzik. Most érzem úgy hogy készen állok egy új cica fogadására. Csak még nem tudom pontosan a választásomat. Ebben kérném kedves cicások a tapasztalatokat.

(Leszögezem: Tudom, Tenyésztőtől az árakkal tisztában vagyok nem mérvadó, szaporítókat nem támogatok)

Szóval először is amit a leginkább preferálnék egy cicában: Bújós, együttalvós, követhet bárhová imádnám, ragaszkodó, nyávogás nem zavart sosem, az előző cicám is ilyen volt kiskora óta nagyon szoros kötelék volt köztünk❤️

A cicafajták amiken gondolkozom: Ragdoll, Maine coon, Brit rövidszőrű, csincsilla perzsa😺 Nagyon szeretem ezeket a fajtákat közülük szeretnék választani❤️

Akinek van tapasztalata / tanácsa valamelyik fajtával kérem írja meg!

Így könnyebb lesz eldönteni melyik cicafajta fog a leginkább hozzám illeni.❤️

Köszönöm.



2021. febr. 16. 04:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

A perzsát kapásból nem javaslom. Hiába tenyésztőtől veszed, baromi nehéz igazán jó perzsát találni. Folyik a szeme, szürcsög, csomósodik a bundája és nem egy egészséges fajta. Ha mindenképp olyat akarsz, akkor max külföld. Ráadásul annyira kicsi ez az ország, hogy mindenki mindenkinek a rokona, nehéz egészséges perzsát venni.


Ha mindenáron fajtatiszta kell, akkor talán a ragdoll nincs még túltenyésztve és abból találsz jót.


A brit még esetleg jó lehet, de arra meg nagyon oda kell figyelni, mert azt meg "hamisítják".

2021. febr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van brit cica a családban, bújós, szeret a gazdival együtt aludni, este jelzi hogy már alvás idő van és feküdjön mellé.

Felvenni kézbe nem mindig lehet, sokszor sikít, mintha fájna neki. Hisztis hercegnő :D

Szerintem a ragdoll lenne a legjobb választás

2021. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem miért én sem miért erőlteti mindenki a menhelyes cicákat. A kérdező tényleg leírta a szóba jöhető fajtákat, nem értem miért kell ennyire okosnak lenni. Ha ő nem menhelyről akar macskát nem onnan fog. Viszont az igaz, hogy így fajta alapján nem lehet eldönteni, hogy milyen lesz a cica. Nekünk van egy házi macskánk. Kinti - benti cica. Télen sokat van bent. Nagyon szereti az emberek társaságát, viszont ha egy idő után megunja a simogatást akkor odakarmol és elmegy. Egy ideig semmi baja vele. Az ölbe vevést sem szereti. Volt régen egy fél perzsa cicánk. Akit kiraktak és mi befogadtuk. Imádnivaló volt. Mindig bújt, jött oda hozzánk. Gyönyörű hatalmas szőre volt, igaz tényleg ápolást igényelt. Ő pl imádta ha kézbe vesszük, simogatjuk. Sosem unta meg és mindig mindenhová követett minket. Ebből kifolyólag az én szívem a perzsák felé húz, de szerintem ez egyén függő nagyon.
2021. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
62%
Köszönöm a lepontozast minden nagyon okos menhelyrol hozz macskát fannak. Nem értem mi volt a kérdésben a gaz. Én is hoznék onnan macskát, de ha a kérdező nem ezt kérdezte feleslegesen válaszoltok olyannal aminek köze nincs a dologhoz.
2021. febr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%

Ne keress benne logikát. Facebookon is minden macskás csoportban a menhellyel dobálóznak.

Talán ne fialtassák micikét agyba főbe, akkor nem lesz tele a menhely... De ehhez túl sok ész kell.

2021. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
A tenyésztőtől való macska is legalább olyan hálás, mint a menhelyi.
2021. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 2 mentettem van, de nem értem mi a francért ajánlgatjátok neki a menhelyit, amikor világosan leírta, hogy az adott fajták közül választana. Én is a menhelyire szavaznék, de az nála nem opció, különben írta volna.
2021. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak aki normális választ adott. Nem sznoboskodom! Az előző cicám utcáról fogadtam be. Szerinted akkor?? Ő volt a mindenem imádtam de pont ezért most nem tudnék egy házi cicát fogadni.. Ezt nem fogja megérteni mindenki de én tudom hogy miért.

Egyébként nem tudom miért kell az emberekbe bele erőltetni,mint írtam nem akarok egy SZAPORÍTÓT SEM TÁMOGATNI! Akkor mi rosszat teszek azzal ha veszek egy egeszsegileg szurt torzskonyves fajta tiszta cicat??? Szerintem nem en leszek az egyetlen a vilagon.

Idovel majd ha keszen allok ra szeretnek menhelyrol is fogadni:) ettol meg nem erzem magam szar embernek. A szar emberek azok akik kidobjak az utcara oket szerintem..

Ami fejlemeny van: Egyenlore a perzsarol ugy nez ki lemondok, kertem par tanacsot, nagyon tul vannak tenyesztve a szemukkel tenyleg sok a gond sajnos es hajlamosak sok betegsegre..

A ragdollról nagyon sokan mondjak hogy bujos ragaszkodo nagyon szeretetehes fajta. Most jelenleg a ragdollon nagyon gondolkodom.

A maine coonrol es a brit cicakrol fb-s csoportban kaptam hideg meleget is😂

Még nem dőlt el.. Ez a 3cicafajta maradt amin gondolkodom.

2021. febr. 16. 13:18
 19/26 anonim ***** válasza:
53%
16.ez se garantált...
2021. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező én is a ragdollon gondollkodok :D

sok jót hallok.

Tényleg itt a gyakorin betegesen sokan erőltetik a menhelyet mint opció ha nem az akkor meg vagy kövezve..

Oké menhelyen tuti boldog lesz a cica ha befogadják de attól mág hogy valaki szeret egy adott cica fajtát le kell mondani róla mert a társadalom egy része menhelyest esküszik de itt se garantált mindegyikre. Mindenki szíve joga, hogy milyen cicát szeretne és kitől hozza haza ettől nem rossz ember még...Nekem is például ragdoll cica az amit magam mellé tudnék képzelni és simán kifizetnék érte annyit amenynit de ettől még támogatom a menhelyeket de nem fogok csak azért onnan hozni cicát mert sokan azt javadolják enyhén szólva. Akik meg ennyire erőltetik a menhelyes cicákat miért nem ők maguk hoznak el egyet ennyi erővel? Itt segítséget kert egy kérderző és nincs leírva a menhely opció de gondolom tudja de nem kérte azt hogy ezt indokoljátok meg miért jobb...már egy cicás kérdést se lehet kitenni amikor kérdeznek egy fajtáról anélkül hogy jönnének a fogadj egyet a menhelyről pártolók..és ha nem akar eseteleg onnan szerválni? Nem kötelező elvileg...ráerőltetés vége meg az lesz hogy ha nem jó a cica és nem érezteti a szeretet akokr meg utcára kerül...gyakorin ez egy jeleslg hogy bármilyen cicás kérdést teszel egyből menhely menhely...

2021. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!