Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kis segítségre lenne...

Egy kis segítségre lenne szükségem cica ügyben.😺 Melyik lenne a legmegfelelőbb szerintetek? Pls, olyan írjon tanácsot akinek tapasztalata is van,ne a wikipédiából másolja ki random,azt én is megtudom nézni,köszi.

Figyelt kérdés

Szóval, a lényeg az hogy most nyáron itt hagyott szeretett házi cicám😿 a macskák a kedvenc állataim nagyon hiányzik. Most érzem úgy hogy készen állok egy új cica fogadására. Csak még nem tudom pontosan a választásomat. Ebben kérném kedves cicások a tapasztalatokat.

(Leszögezem: Tudom, Tenyésztőtől az árakkal tisztában vagyok nem mérvadó, szaporítókat nem támogatok)

Szóval először is amit a leginkább preferálnék egy cicában: Bújós, együttalvós, követhet bárhová imádnám, ragaszkodó, nyávogás nem zavart sosem, az előző cicám is ilyen volt kiskora óta nagyon szoros kötelék volt köztünk❤️

A cicafajták amiken gondolkozom: Ragdoll, Maine coon, Brit rövidszőrű, csincsilla perzsa😺 Nagyon szeretem ezeket a fajtákat közülük szeretnék választani❤️

Akinek van tapasztalata / tanácsa valamelyik fajtával kérem írja meg!

Így könnyebb lesz eldönteni melyik cicafajta fog a leginkább hozzám illeni.❤️

Köszönöm.



2021. febr. 16. 04:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésre is válaszoljak:

egész fiatalkoromban mentett cicáink voltak, de nagyon vágytam egy ragdollra. Nem bántam meg. Sokkal bújósabb, ragaszkodóbb mint akármelyik korábbi cicám. Igazi baba még félnőttként is, imádja ha ölbe veszem, sokszor teljesen ellazul, mint egy kisbabát engedi magát felvenni. Jön, nyávog, ragaszkodik, imádja ha együtt a családunk. Éjjel hangosan dorombolva közénk fészkeli magát, a férjemet gyengéd orrapacsival ébreszti, stb. És persze irtózatosan gyönyörű.

Imádjuk őt, egyik legjobb döntésünk, én tudom ajánlani a fajtát.

Persze nagyobb hordozó, WC stb kell neki meg kicsit többet eszik mint egy átlag macska (és többet is termel :D).


Barátnőmnek britje van, ő is a nyugi miatt vette, de elmondása alapján szuper laza cica, szeret velük lenni de nem erőszakos, kedves, nyugis.


A maine coon egyébként egy XXL méret, még a ragdollnál is jóval nagyobb, és sok mászófelületet, magaslest igényel, ha ezt tudod neki biztosítani, ők is szóba kerülhetnek.

2021. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
79%
21.jó de ettől nem kell ennyire erőltetni másokra is a menhelyet ha nem szeretné valamilyen okból lehet az bármI!
2021. febr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
100%
A ragdollról nem sokat tudok a máisik kettőről leginkább azt hallottam hogy elég nyugodt cicák és nem annyira ez a rohangálós típus. Viszont az fontos hogy attól függetlenül hogy egy fajtára mi jellemző egy cica lehet másmilyen mint a fajtája általában ezért én itt inkább azt nézném hogy úgy általában egészséges, hosszú életű legyen a fajta. És bármilyen fajtára is esik a választás lehet nagyon ragaszkodó és hálás a cica. Minden cicával máshogy kell bánni de ha megtaláljátok a közös hangot garantált hogy boldog és ragaszkodó lesz. Lehet hogy máshogy mutatja ezt ki de az a lényeg hogy te megértsd.
2021. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
45%

Egyértelmű, hogy a kérdező azért nem szeretne házi cicát, mert a cicája, aki elhunyt és akit gyászol, házi cica volt. Ha ugyanolyan fajtájú macskája lenne, folyton csak őt keresné benne, rá emlékeztetné. Egy ragdoll, maine coon, brit, csincsilla perzsa (vagy bármilyen más fajta, ami nem házi) teljesen más, mert nem az a fajta lesz, amilyen az elhunyt társa volt.

Aki ezt nem veszi rögtön, annak vagy nem volt még macskája/kutyája, vagy csak dísznek volt, vagy csak szimplán h*lye.

Egyébként kérdező, hogy döntöttél? :)

2021. márc. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítésképp, ha pl. csincsilla perzsa lett volna az előző cicája, valószínűleg csincsilla perzsát nem akarna most, ha valóban nagyon kötődött hozzá, és tiszteli annyira az elhunyt cicát, hogy nem helyettesíteni akarja, csak egyszerűen szeretne cicát.
2021. márc. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Maine Coon gazdi itt!

Tenyésztőtől is függ mennyire barátságos, higgadt a cica, mivel fél-egy éves kor körül kerül majd hozzád, bizonyos dolgokról nehéz leszoktatni vagy rászoktatni, de nem lehetetlen, mivel nagyon okos. Nem tudom mit mondtak neked erről a fajtáról, de békés, nyugodt, kiváncsi és önálló. Az enyém mondjuk kicsit antiszoc, kevesebbet csüng rajtam, mint egy átlag házimacska, de azért kimutatja hogy szeret. És szeret magyarázni, nagyon beszédes fajta. Kutya, gyerek mellé is nyugodtan. A méretével az első évben nem lesz még tisztában, igy egy ideig ne hagyj a polcon semmit, ami érték :D

Ami nem mindegy, hogy figyelj az etetésre, heti legalább egyszer nyers hús és valami paszta, vagy vitamin, ami segit feloldani a szőrt a gyomrában. És mozgásigényes, természetesen.

Remélem segitettem :)

márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!