Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a macskámmal?...

NikitaDragovich kérdése:

Mi történhetett a macskámmal? Mi okozhatta a halálát?

Figyelt kérdés

6 hónappal ezelőtt halt meg a macskám, és csak most tudtam továbblépni rajta. Nagyon megviselt az elvesztése, de most már nagy nehezen beletörődtem. Kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok arról, hogy mi okozhatta a halálát. Elmesélem, hogy hogyan történt ez az egész.


2020. október 30-án reggel halva találtuk a házunk mögött lévő füves részen a 3 éves ivartalanított nősténymacskánkat. Október 28-án láttuk őt utoljára, 29-én egyáltalán nem jött elő, 30-án pedig meghalva találtuk meg. Október 29-én este történhetett vele valami, azonban bántalmazásra és sérülésre utaló jelek nem voltak láthatóak rajta.


A kérdésem az lenne, hogy mi történhetett vele? Mi okozhatta nála ezt a hirtelen halált? Nem volt beteg, egészséges volt, azonban sohasem kapott védőoltást, csak féreghajtó-tablettákat. A halála előtt pár nappal akartam volna elvinni őt állatorvoshoz beoltani, de sajnos kifutottam az időből... :( Lehetséges, hogy mérget ehetett? Tavaly a környékünkön a szomszédok többször is patkánymérget és fagyállót raktak ki, de azóta a kérésünkre eltávolították a mérgeket, és már 1 éve nem raktak le semmit. Szóval a mérgezést én kizárom, de mégis elképzelhetőnek tartom.


Esetleg lehet, hogy parvo-betegségben szenvedett? Ha jól tudom, a parvo éveken keresztül lappanghat a macska szervezetében, és tünetmentes, tehát látszólag egy egészséges macskában is benne lehet, és ha előjön, hirtelen halált, szívleállást okozhat. Ez lehetett a halálának a kiváltó oka? Valóban parvovírusban szenvedett?


Sajnos a macskát még aznap eltemettük, szóval boncolásra már nem tudtuk elvinni. Kérem, mondja el nekem valaki, hogy mi okozhatta a macskám halálát. Nagyon magam alatt voltam hónapokon keresztül, és igazából csak most tudtam továbblépni rajta. Hat hónap eltelt a halála óta, és még mindig fáj, ami történt, mert úgy érzem, hogy az én hibám volt az ő halála, mert nem vittem el időben védőoltásra. :(


Előre is köszönöm a választ!



2021. ápr. 16. 00:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sajnálom a cicust. Boncolás nélkül nem lehet kideríteni, hogy mi okozhatta a halálát. Sajnos lappangó vírusban is meghallhatott, valamint a méreg sem kizárható. Sajnos ezt már nem fogod tudni kideríteni.
2021. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azt írtad, nem voltak bántalmazásra utaló jelek, de mást nem. Nos, ha a szája véres lett volna, akkor lenne biztos, hogy mérget evett.

Nekünk egy németjuhászunk pusztult el így egyszer. Az állatorvos mondta, amikor mondtuk neki, hogy patkányméreggel mérgezték meg.

Egyszer egy fekete macskát is láttam a járdán, véres szájjal, maga alá vizelt a szerencsétlen. Bementem jelenteni, s mondtam, hogy biztos agyonverték, de azt mondta az a személy, aki a tetemek elszállításával foglalkozik, hogy a cica mérgezett egeret evett.

Ha felboncolták volna, akkor megállapították volna, hogy valóban mérgezés okozta-e a macskád halálát.

2021. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Most már én is úgy gondolom, hogy valóban mérgezés végezhetett vele. Nem hinném, hogy parvovírusos lett volt, vagy bármilyen más betegségben szenvedett volna, mert akkor a többiek is elkapták volna, de nem így lett. Több macskánk van, egy helyen alszanak az udvarban, folyamatosan érintkeznek egymással, szóval ha beteg lett volna, akkor a többieknek is el kellett volna kapniuk.


Én is úgy gondolom, hogy a boncolás lett volna a legtisztább dolog, mert úgy kiderült volna, hogy mi okozhatta a halálát, de most már sohasem fogom megtudni...


A macskának nem volt véres a szája, de ettől függetlenül továbbra is úgy gondolom, hogy mérgezéstől halt meg. Nagyon nagy eső volt aznap este, és másnap reggel, mikor megtaláltam őt, nagyon vizes volt a macska egész teste. Szerintem az eső lemosta a szájáról a vérfoltot.


Mindegy, köszönöm mindenki válaszát. Sajnos már nem tehetek semmit. Még mindig nagyon rossz, ami történt, és még mindig furdal a lelkiismeretem miatta, de bele kell törődnöm ebbe.


Köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 23. 01:29
 14/14 anonim ***** válasza:

El sem tudod képzelni hogy a patkányméreg milyen alattomosan hat. Tegnap reggel még evett a macskám, este pedig ott látom hogy csepeg a vér a bajsza szélén egy aprócska kis karmolástól. Jól van mondom biztosan verekedett, betettem a kamrába. Majd később ránézek és akkor láttam hogy vértócsa a feje alatt, elvérzett és elpusztult. Nagyon szomorú vagyok pedig van nálam konakion ampulla és most úgy fáj hogy nem vettem észre. Lehet az sem segített volna nem tudom. A barom szomszéd felelőtlenül szórja szét a patkánymérget mindenhova és dicsekedhet is hogy szerzett négy kilót valahol és az milyen erős

De nyugodjak meg mert a macskám nem eszik belőle. Hát de. :-(

2021. júl. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!