Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogos a felháborodása?

Jogos a felháborodása?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm macskája a múlt héten ivartalanítást követő napon meghalt. Állítása szerint teljesen egészséges macskáról volt szó, biztosra mondja, hogy az orvos hibázott. Amikor beszélt nekem erről, rákérdeztem pár dologra és összegezve ezt a választ kaptam: legolcsóbb macskatáp (tipikus 4% hús és melléktermék), sose volt oltva, sose volt féreghajtva, most volt először orvosnál, csak kint tartott, 4 éves és 1 éves kora óta évi 2 almot hozott a világra. Ennek hallatára felmerült bennem a kérdés, hogy honnan tudja, hogy egészséges e volt? Szerintem ezek összessége okozhatta azt, hogy enm élte túl a beavatkozást. Lehet ehhez köze, vagy tényleg a doki lehetett a hibás?

2021. ápr. 27. 22:16
1 2
 11/16 vantel ***** válasza:
100%
Boncolással lehet megállapítani a halál okát.
2021. ápr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem derül ki, hogy az orvos hibázott-e, illetve milyen körülmények között halt meg a cica. Gyulladás, vagy vérzés lépett fel? Esetleg altatás mellékhatása? A gazda kiengedte a cicát a friss sebbel és mondjuk felszakadt a sebe? Egyéb?

Sajnos a tartási körülmények nem valami jók, de magyar viszonylatban átlagosnak mondható a kinti tartás, silány eledel és a felelőtlen szaporodás. Az oltás és féreghajtás hiánya sem túl kirívó sajnos. Elvileg a macska "előélete" nem egyenes út a halálhoz mert pl kóbor, beteg, rossz állapotú cicákat is ivartalanítanak és nem lesz bajuk.

Ha a gazda nagyon ragaszkodik az ok kiderítéséhez lehet kérni boncolást, de ha eddig nem költött oltásra sem, akkor kétlem hogy erre fog pénzt kiadni. Ha lehet,beszéld le róla hogy újabb macskát szerezzen.

2021. ápr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, de szerintem hogyha így volt tartva akkor igazából bármi is okozhatta.
2021. ápr. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden műtét és minden altatás kockázattal jár. Ezt az orvosok is elmondják, embernél és állatnál egyaránt így van. Az más kérdés, hogy a mi dokink műtét előtt kivizsgálja az állatot (így derült ki, hogy a kutyánknak szar a szíve és nem javasolta az altatást).


Műtét után pedig ébren adja vissza az állatot. Szerintem ez a normális.


Viszont az ismerősöd hisztijét nem értem, mert nem szerethette nagyon azt a macskát, ha az alapvető ellátást sajnálta tőle.

2021. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám belső, plasztikai sebészti varrással összevarrva, fehér antiszeptikus sprével lefújva jött haza. Aznap már evett és mozgott egyedül. Na a munkatársamé 2db fém kapoccsal volt összetűzve!!! Azt hittem nem jól látok! Mintha tüzőgéppel lett volna csinálva, az 1 hetes műtött cica feküdt egész nap, a 2 kapocs mellett kibuggyanva a vastag bőr, kb. bele lehetett nézni az állatba, a seb begyulladva, se ruha, se gallér, se gyógyszer.. rohadék tetvek is vannak a piacon éphogy kettes diplomával, így igen, előfordulhat hogy miatta halt meg!
2021. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
62%
Az ilyeneknek nem ártana megosztani az elérhetőségét -reklám céljából :(
2021. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!