Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 45 nm-es lakásban 2 cicát...

45 nm-es lakásban 2 cicát tartunk. Szerintetek felelőtlenek vagyunk?

Figyelt kérdés

5 hetes korukban fogadtuk örökbe őket, testvérpár. Most 10 hónaposak. Sajnos ekkora albérletet tudunk megengedni, higyjétek el, ha lenne miből, mennék nagyobba. Alapjáraton mindenhova bemehetnek és a hálószobánk galériás, amikor felkelnek 1-2 óráig mint az őrültek fel-le rohangálnak. Emellett szoktam velük játszani is pecabotos játékkal, laserpointerrel és vannak saját játékaik amiket szeretettel visznek a lakásban mindenfelé, pofozzák stb.


Az egyikőjük nagyon lustizós, nyugodt típus, neki nincs mozgásigénye. Viszont a tesója hiperaktív, őt rendesen ki kell fárasztani, hogy éjjel aludjon. Ezzel nincs problémám, szívesen játszok vele.


Mégis azt érzem rossz gazdi vagyok. Az ablakra macskahálókat szereltünk, egész nap tud nézelődni, szabad levegőt szívni és azt látom rajta, hogy vágyakozik kifele. Úgy érzem bezárom őt, pedig esélyes, hogy egy kertesházban sokkal boldogabb lenne. De minden szeretetet megadok neki, minden hónapban kap új játékokat és mivel nagyon bújós mindkettő, úgy gondolom ők is szeretnek engem. Velem alszanak, követnek a lakásban, a mellkasomra kuporodnak, mikor itthonról dolgozok mellettem fekszenek.


Szerintetek boldog itt, ebben a pici lakásban? A tesójával rengeteget játszanak, nincs egyedül hagyva szinte soha.

10 hónaposak mindketten, ivartalanítottak.


2021. jún. 5. 08:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

Jaj, hát miért kellett lepontozni, a helyesírós valaszom?

Ott volt a mosoly a végén!

Arra céloztam, hogy semmi gond a cicatartással.

Karót nyelt banda...

2021. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is 2 van, az egyik lusti a másik hiperaktív. Ő is imád rohangálni órákat. Este kergetőzni kell vele, egyik szobából a másikba futkosunk hogy lefáradjon... Ha nem, akkor este nincs alvás..

Kb 90 nm-es a házam, előtte mi is kb 40nm-es lakásban voltunk.

Tehát mindegy mekkora helyen vagy, ő ilyen hiperaktív lenne mindenhol.

2021. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Jó gazdi vagy, jó dolguk van a cicáidnak. Az ablakból való nézelődéshez annyit, hogy a mi egyik cicánk is folyton ott lóg, de mikor kivisszük hámon (vagy akár felügyelet mellett elengedjük), csak leül vagy lefekszik, nem érdekli semmi, két perc után megy az ajtóhoz. Amint beengedjük, megy megint az ablakba. Szóval nem biztos, hogy vágyik ki, csak mozizik.
2021. jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13%
11: Nem is mondta senki, hogy nem. A 6-os sugallta, körülbelül, hogy "ha nem panelba zárod, akkor nem jóó!" Erre reagáltam.
2021. jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
16%
15, Nem, a hatos azt sugallta, hogy nem lesz az állatnak jobb attól, hogy ki van bszva a nagyvilágba (mivel a kérdezőnek olyan félelmei vannak, hogy szegény macskának jobb lenne kertes házban = kijárósan).
2021. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
70%
Le lehet pontozni, de sajnos az a valóság, és nem az én véleményem, hogy egy kinti macskára ezer veszély leselkedik, amit nem lehet kiküszöbölni, ezért válik a kinti macskából "fogyóeszköz". Ez nem divat, hanem így van. Sajnos én is sok macskát vesztettem el életemben. Jobb őket bent tartani, ha biztonságban akarja tudni az ember.
2021. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!