Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Régen is ilyen sok gazdátlan...

Régen is ilyen sok gazdátlan macska volt mint manapság?

Figyelt kérdés
2021. jún. 11. 04:37
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Hajjaj! Akkor még ennyire sem érdekelt senkit. Pesten, főleg a gangos házakban, ezerszám éltek a gazdátlan macskák. Az öregasszonyok etették őket, odaszoktak, és kiirtani sem lehetett őket. Angyalföldön mindegyik doh- és hagymaszagú lépcsőházhoz tartozott vagy negyven macska. Ma csak azért van kevesebb, mert egyrészt eleve kevesebb macskát tartanak az emberek, másrészt elszaporodott természetes ellenségük, az autó.
2021. jún. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk sokkal több, mint 5-10 éve! Mióta komolyabban veszik, hogy ne etessék őket közterületen, és amióta lebontották az igazán régi, akár 80-100 éves házakat is, azóta kevesebb van az utcákon. Bpi külkerület vagyunk, itt aranyélete volt-van a kóbor cicceknek. Kaját -- pont, mint a galambok, varjak -- mindig találnak, a 10 emeletes betonházak pincéiben, a fűtéscsöveken is laknak.

A sünik viszont szinte eltűntek! : (

Mostanában inkább a feketerigó riasztásai alapján, és a reggeli madármaradványok alapján tudom, hol -merre kóválygott a sötétben egy-egy ceca. Még mindig sok van, de ahhoz képest, hogy egy óra séta alatt akár hattal is találkoztam, mostanában lehet, egy hétig sem látok macskát.

2021. jún. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos régen nem ivartalanítottak, most már vannak olyan kezdeményezések, hogy az utcai cicákat ivartalanítják, aki vad, nehezen szelidíthető azt visszaengedik (nyilván nem olyan helyre, ahol azonnal el is üti az autó, hanem normális helyre), aki pedig szelídebb, nem utcára való, annak keresnek gazdit. A kiírtás szó, amit az első hozzászóló írt nagyon csúnya, nem a cica tehet róla, hogy szaporodik ez egy ösztön, azért lett 40, mert volt 2 cicc, annak született vagy 4-8 kiscicája azoknak is született 4-8 cicája.


Egyébként kimutatások szerint több cicát tartanak az emberek, nekem is van lakáscicám. Azért az aranyélet az túlzás, mivel elütheti az autó, megkínozhatja őket valami elmebeteg. Jó lenne, olyat, mint Japánban a macskák szigete: [link]

2021. jún. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos túlszaporodtak és sok a felelőtlen gazda is.

Emiatt énekesmadárból van kevesebb :( a kóbor macskákat be kellene fogni és ivartalanítani minimum

2021. jún. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Viszont ha nem lennének.....

Jópár kérdést is kiírtam evvel kapcsolatban, mert nem értettem.

1 darab cicamicánk van a szomszéddal, na ő lerendezi az összes rágcsálót, ami itt van.

Előtte meg lehetett hülyülni a patkányoktól, már komolyan azt hittem, egyik nap arra ébredek, hogy vagy 10 patkány lesz a szobámban.

De főleg amit a padláson műveltek, aludni nem lehetett tőlük.

Most meg.....cd minőségű csend, csak a madarak csiripelnek.

Meg néha a cica nyávog, hogy simogassam, meg adjak neki valami finomat.

A macska az egyik leghasznosabb állat.

2021. jún. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Vidéken régen nem volt annyi kóbor macska. Minden házban volt egy-kettő, mind kinti macska volt. Ha sok kiscica született, akkor a felesleget elásták.
2021. jún. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos :(
2021. jún. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
Több macska volt, csak a kóbor fogalom nem volt letisztázva, mondjuk úgy. Kisvárosban élek a Tisza mellett, a horgásztanyán néhány éve még hemzsegtek a macskák, elméletileg kóborok, gyakorlatilag a horgászok etették, ellátták őket, így nem mentek el. Néhány éve a helyi macskamentők segítségével lefölözték a bandát, aki ott maradt, ivartalanították. A gyár telephelyén ugyanez. A paneloknál szintén alakult a helyzet, ott még azért így is sok van. Itt a kertes részen nincs kóbor macska, odaszoknak valakihez, és ott marad. A parasztházaknál is sok cica volt régen, még úgy is, hogy az időben megtalált almokat eltűntették, mert sok cica nem otthon ellett meg. Szerintem alakul, optimista vagyok. Pár éve van normális állatorvosunk is, aki szerintem elég olcsón megcsinálja, 10.000 ft körül kér, ami szintén segített. Sokan rájönnek, hogy a gazdának is jobb, nem csak a macskának.
2021. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!