Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Legnagyobb szemétség, amit a...

Legnagyobb szemétség, amit a macskád művelt?

Figyelt kérdés

2021. aug. 12. 12:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
95%

14. szülinapomra sok-sok könyörgés után kaptam két brit rövidszőrű kismacskát. Sosem volt velük semmi baj, igazából náluk tényleg annyi a követelmény irányukba, hogy "szeress, etess" és alszanak utána egész nap.


Tavaly májusban találtunk a házunk előtti bokorban egy trikolor kismacskát, 4 hetes lehetett. Az volt a terv, hogy szólunk valamelyik állatvédő szervezetnek, de 20 perc után már tudtuk, hogy maradni fog. Az elején nagyon félénk volt, mindentől félt, mára a legrosszabb macskánk lett...

Nem tudom, miért, vagy hogyan, de sosem alszik szinte. Látjuk napközben is a kamerákon, hogy vagy a függönyökön hintázik, vagy rohangál fel-alá, vagy kipakolja az összes játékát, vagy a másik két macskát piszkálja. Kiskorában szokása volt, hogy az összes elől lévő fényképkeretet, antik dísztárgyak lelökte onnan, ahol voltak. Felugrott, megszaglászta, aztán taszított egyet mindegyiken. Ugyanezt csinálta a konyhapulton felejtett üres poharakkal is.

Ha kint hagyunk valamit a pulton, azonnal beleeszik, megeszi. Tökmindegy, hogy csípős, vagy édes, vagy sima tészta. Biztos, hogy belenyúlkál. De a gyógyszerekkel, vitaminokkal is ezt csinálja. Egyszer beteg volt, mondta az állatorvosunk, hogy a gyógyszerbeadás nem lesz kellemes, de csak letettük elé és bevette mindet magától.

6-kor ébred, ha addigra nincs kirakva neki a reggelije, megy be anyukámékhoz és vagy anyukámnak, vagy a férjének nyomogatja a szemét, harapdálja az orrukat, amíg fel nem ébrednek, és meg nem etetik.

Három macskaalom van, ő egyiket sem hajlandó használni, ha 1 napnál régebbi benne az alom. Vagy valamelyik kádba pisil olyankor, vagy ha nagydolga lenne, úgy nyávog, mintha valaki nyúzná (amúgy sosem nyávog, inkább "csipog" csak, fejhangon).

Volt olyan szokása is, hogy csak akkor evett, ha valaki leült mellé és beszélt hozzá. Vagy kinyitotta a szekrényt, ahol a macskáknak való kaják, vitaminok voltak és a kedvenc alutasakos kajáját kiszedte, kirágta és végighurcolta a házon, amíg folyt belőle a szmötyi (mindenhol krémszínű szőnyeg van :) )


Emellett a mindennapjaink olyanok, hogy mindenre felmászik, mindenhova bebújik, ha rászólunk, vagy elhoznánk onnan, ahol éppen van, szimplán elkezd ránk fújni (de sosem bántott egyikünket sem). Nagyon hisztis és nagyon elkényeztetett.

2022. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
95%

Mindenen élezi a karmait, csak a kaparóbútorán nem, többek között kanapé, fal, szekrények, laptop billentyűzet...

Letépte a tapétát.

A szekrényről a virágcserepeket virágfölddel együtt leburogatta bele az ágyba.

Felnyúlt a konyhapultra és ellopta a csirkecombot.

A kistesója éhes volt, ezért az asztalról a kaját tányérastul ledobta neki.

Mindent leszór, felül az adott dolog mellé és lelöki: alma, száraz kenyér, poharak, tojás...

Letépte a függönyt karnissal együtt.

Nyitogatja az ajtókat, ha kulcsra zárom, leszereli a zárat, kilincset.

Az összes fiók, szekrény gombját is leszerelte, szétrágta.

A karton dobozokat fecnikre rágja/tépi és szétköpdösi a lakásban.

Az edényszárítóból a fakanalakat ellopja, a fémeket ledobálja.

Lopja a zoknikat a szárítóról.

A vizespoharamban pancsol.

Megveri a szobanövényeket.

Hintáztatja a lámpabúrát.

Úgy ébreszt, hogy rágja a fülemet.

Kinyitja a szekrényt és a lábosokban alszik.

Stb.

2022. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
95%
Vizes, sáros lábbal végigrohant vagy 4x a lakásban :D De nem tudok rá haragudni
2022. febr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk életben van az un. 10 másodperces szabály. Azaz annál tovább nem hagyjuk felügyelet nélkül a konyhában a macskát. Hétvégén elszúrtam, és a macs ott maradt a pulton hagyott hallal...
2022. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
96%
Van egy gyönyörű Maine Coon cicám. Kijárós cica. Tegnap ajándékot kaptam tőle. Egy döglött patkányt. Nem az ajándékkal volt bajom, hanem a tálalással. Felvitte a hálószobába, betette az ágyba, és még arra is figyelt, hogy a takaró alá tegye. Este lefekvéskor úgy felsikoltottam amikor megláttam, hogy a férjem rohant fel, mert azt hitte valami az életemre tört. Ja: Thor vérig volt sértődve, mert nem értékeltem az ajándékát. Tegnap a vendégszobában aludtam, szerintem ma is..
2022. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim válasza:
94%
Kihorgászta a kerti tóból a halaimat úgy, hogy sose esett bele. 8 halat szedett ki de a mai napig nem tudom, hogy hogyan.
2022. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
94%
Azért valahol megnyugtató olvasni hogy mások macskái is hülyék, nem csak az enyémek azok 😄 Kitartást mindenkinek!
2022. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk két 6 hónapos testvérpár cicánk van, egy fiú, egy lány.


Alapjáraton szerintem nincs velük túl sok gond.


A legnagyobb probléma az az, hogy nagyon sokszor nem hagynak minket aludni, vagy nyávognak vagy úgy rohangálnak, hogy az egész lakás beleremeg majdnem :D Mindez persze éjjel 2-kor, 3-kor.

2022. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
92%
Ez a Cicc, kihasználva az időnkénti figyelmetlenségemet, újra és újra szétrágja a tv-fejhallgatóm hosszabbító kábelét. Egyébként a 220-as áramvezetékeink mindegyike rejtett, illetve védőburkolatos. Ez az ötéves kábel-gengszter viszont, ugyan soha semmi egyébben nem tett/tesz kárt, de amikor megneszeli, hogy előveszem ezt a fejhallgatót, kihajtva az ötméteres vezetékével, onnantól már csak az alkalmat lesi, hogy szétcsócsálja. Ha észreveszem a vezeték-cserkésző, "unott" ólálkodását rá-ráijesztéssel elriogatom, de csak időlegesen és látszólag adja fel. Emiatt, rendszeres vásárlással kell folyamatos utánpótlást biztosítanom az időről-időre leamortizált fejhallgató-hosszabbítókból. 🤨 😉
2022. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
92%
Szétrágta 1 tv, 1 számítógép, 3 laptop, kb 25 fülhallgató vezetékét ...
2022. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!