Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gondolják sokan,hogy a...

Miért gondolják sokan,hogy a macskák szívtelenek?

Figyelt kérdés

Már régóta vannak macskáim

De mindennap szembesülök olyan tényekkel,hogy "macskát akarok,de az meg olyan szívtelen",meg hogy mit csinál egy kutya ha hazajössz meg egy macska (csak ül) ,hát kikérem magamnak,a cicáim(igaz nem mind) mindig ott várnak engem a kapunál mint a kutyák xd ,rengeteg cuki fej néz visszarám és nem gonosz nézés..

Látok olyat is hogy nem lehet megsimogatni..

A kisebbik cicám amint leguggolok fut oda hogy simogassam meg.

Lehet hogy vannak ilyenek.


Ha csak egyszerűen nem szeretik őket megértem.



De ne találjunk már ki okokat amik nem minden macskára igazak...



2021. aug. 27. 13:44
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
53%

Azért szerintem, mert önzőbb állat, mint a kutya.

Akkor megy inkább, ha szeretne tőled valamit, és nem csak úgy.

De persze, nincs ezzel semmi gond, egyikünk ezt szereti, másikunk azt. Még jó, hogy nem vagyunk egyformák :-)

2021. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
63%
Biztos vagyok benne, hogy vannak nagyon aranyos macskák. De abban is biztos vagyok, hogy arányaiban a macskák között látványosan több a szaralak mint a kutyák között.
2021. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen megértelek, hasonlóan vagyok. Az én cicáim mindig jönnek, amint hazáérek, bújnak, dorombolnak. Nem tudom, hogy sok kutyás (tisztelet a kivételnek) miért akarja ledugni mások torkán a véleményét. Hadd döntsem el, melyik állatot szeretem, de sokan konkrétan meg akarnak győzni arról, hogy a macska nem jó, bezzeg a kutya. Ha meg kijelentem, hogy én nem igazán szeretem a kutyákat, akkor én vagyok a sátán. Pedig soha nem bántanék egy kutyát se, de nem vágyok rá, hogy nekem legyen. Nem tudom, miért nem lehet tiszteletben tartani a dolgokat. Ja és általában azok, akik ezt mondják, sose volt macskájuk és nem ismerik őket.
2021. aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
66%
A macska általánosságban sokkal öntörvényűbb, mint a kutya. Nem lehet tanítani, hogy ül, fekszik... Ha olyan kedve van, a nevére se hallgat. Még a legcukibb macskák is szeszélyesek tudnak lenni.
2021. aug. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
66%

#2:

Ja, amikor csak szimplán sétálsz az utcában és az idegbeteg kutyák teli torokból üvöltenek végig, ahogy mész.

És ez már egy teljesen megszokott jelenség, mert mindenhol ott vannak és ezt mindig eljátszák. Miközben senki sem akart betörni a lakásba, meg semmi, csak bocs hogy sétálni merek az utcán. Az utca nem az ő területe, tehát házőrzésre nem lehet fogni. Mármint ő lehet azt hiszi, hogy a házat védi, csak akkor meg ne jöjjünk azzal, hogy a kutya okos, miközben annyit sem tud felfogni, hogy meddig tart az ő területe és akkor ugasson, ha idegenek be akarnak menni, ne akkor, ha csak mennek a dolgukra. Ilyet egy macskától mikor láttál? Soha.

2021. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
68%
Ja, arról már nem is beszélve, mikor a kerítés legtetejéig ugrálva örjöngenek mindeközben, mintha egyenesen ki akarnának ugrani hozzád, merthogy ilyen is van.
2021. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
68%

Ah látom, lepontozós kérdés.

Én legutóbb azt kaptam meg, hogy hogyan tarthatunk macskát, amikor az "büdös, gonosz, undorító". Mindezt egy olyan ember mondta (mit mondta, indulatosan köpködte a szavakat), aki egy lépcsőház bejárata előtt ült a lépcsőn a hugyszagban és bagózott. Hazaértünk pár óra múlva és a macskánk felkéredzkedett a nyakamba, és belefúrta a hajamba a fejét, aztán egész este követett, és beszélt. Van kutyánk is, jól kijönnek.

Én ezt a primitív állatgyűlöletet nem bírom felfogni. Van ismerősöm aki fél a macskától, de ő nem szidja. Ha jön, akkor nyilván elzárom a macskát.


Sokan nem ismerik és úgy ítélkeznek. Mondjuk az emberek hajlamosak elragadtatni magukat, ha szidni kell valamit, amit nem ismernek.

2021. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
78%

Ja, amikor csak szimplán sétálsz az utcában és az idegbeteg kutyák teli torokból üvöltenek végig, ahogy mész.


Környékünkön van kutya-öleb-aki tudatosan vár addig, amíg a kerítéshez nem érsz, és hirtelen kezd el ugatni. Tehát levágta, hogy így jobban megijeszt. A kutyám meg csak néz rá, nem érti.

2021. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
53%

Azt hiszem a kutyák azért viselkednek úgy ahogy, mert ők szellemileg azt hiszik egész életük folyamán, hogy ők kölykök és mi vagyunk a szüleik. Tehát teljesen máshogy viszonyulnak hozzánk.

Míg pl. a macskák egy esetlen családtagnak tekintenek, nem szülőnek. Azért hoznak mindenféle hullákat nekünk 'ajándékba' mert etetni szeretnének minket. Szóval ha jól értelmezem, a kutyáknak mi vagyunk a szüleik, a macskák meg azt hiszik hogy ők a mi szüleink.

Ezért a teljesen más viselkedés, a kutyák behódolnak a szüleiknek, a macskák meg hajlamosak dominánsabban viselkedni mert ők a 'szülők'.

2021. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
51%

A macskák helyfüggő állatok, míg a kutyák emberfüggők.


A kutyának “mindegy” hogy hideg vagy meleg helyen van, neki az a fontos, hogy veled legyen. Ezért kullog sok hajléktalannal is kutya. Mert ők ragaszkodnak a gazdához.


Ellenben a macskának igazából mindegy a környezet emberek szempontjából, legyen meleg, nap, kaja, kaparási lehetőség. Őket nem fogja megviselni (vagy közel sem annyira mint egy kutyát) ha elszakítják attól akivel volt, ha ugyanolyan vagy éppen jobb sorsa lesz. Ezért mondjak, hogy a macskák önzők. Ami igaz is. Ettől függetlenül ez nem jelenti azt, hogy nem szerethető állatok.

2021. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!