Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért gondolják sokan,hogy a...

Miért gondolják sokan,hogy a macskák szívtelenek?

Figyelt kérdés

Már régóta vannak macskáim

De mindennap szembesülök olyan tényekkel,hogy "macskát akarok,de az meg olyan szívtelen",meg hogy mit csinál egy kutya ha hazajössz meg egy macska (csak ül) ,hát kikérem magamnak,a cicáim(igaz nem mind) mindig ott várnak engem a kapunál mint a kutyák xd ,rengeteg cuki fej néz visszarám és nem gonosz nézés..

Látok olyat is hogy nem lehet megsimogatni..

A kisebbik cicám amint leguggolok fut oda hogy simogassam meg.

Lehet hogy vannak ilyenek.


Ha csak egyszerűen nem szeretik őket megértem.



De ne találjunk már ki okokat amik nem minden macskára igazak...



2021. aug. 27. 13:44
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem, hogy miért hasonlítják a macskákat a kutyákhoz. Két teljesen különböző állatról beszélünk, más tulajdonságok miatt szerethetőek. A kutyám pl.imádnivaló kis együgyű, de nagyon ragaszkodó, kedves kutyus. A cicám úgyszint ragaszkodó és aranyos, de nem túl kedves, naponta kb.20 percig bújjós, de amúgy néhány simogatáson kívül nincs igénye a szeretgetésre, a kutyámnak annál inkább. A cicám is érezhetően szeret, mindig az ajtóban vár, ha fürdök ott henyél a kád mellett, amíg nem végzek, egész éjszaka mellettem fekszik az éjjeli szekrényen stb. És bár, sokszor hallom, hogy emiatt "utálják" a macskákat, de valójában nem csak akkor dorombol, ha kaját akar, sokszor elég hozzá, hogy meglásson. Mindkét állat nagyon szerethető, csak más tulajdonságokért.
2021. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
11%
Márpedig nem véletlen, hogy a Macskafogó-ban, az Erdő Kapitánya-ban, a Stuart Little kisegér-ben, a Kutyák és Macskák-ban, meg még lehetne sorolni, hány Disney-filmben vagy regényben a macskák gonoszként vannak szerepeltetve, ahogy a Maus c. képregényben sem véletlenül a macskák a nácik. Ezen nem ártana elgondolkodni. Ha most valaki azzal jönne, hogy "ezek csak hülye könyvek/filmek/képregények", az nagyon gyenge érvelés. Ennek igenis megvan az oka. 😉
2021. aug. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
26%
27. Az megvan hogy, kutya(aminek őse a ragadozó szürke farkas) semmi köze a macskákhoz? Míg a puma és a házimacska egy őstől Pseudaelurustól származik? És azért írtam a pumát, mert ez már méretben és erőben hasonlít a kutyákhoz mint összehasonlítás.
2021. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

#33:

Még mindig nem érted, de ezzel már nem tudok mit kezdeni. Hiába ismétled el mégegyszer, attól még a kutya háziállat, tehát mutatnia kéne eltérést a vadállatok viselkedésétől agresszívitásban. De én már nem is probállak meggyőzni semmiről, ezek tények. Ha nem akarod elfogadni, ne tedd.

2021. aug. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívtelen, csak máshogy mutatja ki a kötődést, szeretetet. Én nagyon szeretem a cicákat, szerintem baromi jófejek, és igenis tudnak szeretni.
2021. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
32# és akkor ilyen gondolkodással te kérdezel meg mást, hogy 8 éves-e? Komolyan disney és egyéb mesék alapján döntöd el mi a valóság?
2021. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
A boltokba sem kutyákat visznek, erre vannak a riasztók. Nem kell attól még rá uszítani minden járókellőre a kutyákat.
2021. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl. a kutyánk nem szereti a bújást, pedig, ha mi megyünk hozzá élvezi, de Ő max. napi 1x. Ellenben a macskáink közül 2-en kifwjezetten bújósak, követnek, ránk fekszenek, velünk alszanak. Náluk is személyiség függő. Ha valaki ez miatt nem akar macskát, mert nem bújik, az úgy járt
2021. szept. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!