Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Ratkó-korszakban született...

San_frisco kérdése:

A Ratkó-korszakban született szülők miért olyan hitványak és szívtelenek a gyerekeikkel?

Figyelt kérdés

#x-generáció
2021. jan. 11. 16:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem azok.
2021. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%

Pont ők csinálják a legjobban. Az ő szüleik számára még nem volt olyan fontos a gyerek, sok volt belőlük, és folyamatosan jöttek az újak. Pl hallottam idősebb rokonaimtól olyan sztorit hogy az volt a szokás, hogy ha kész lett az ebéd, előbb az apa evett, mert ő kereste azt a kevéske pénzüket, és ami maradt, szaft, lé, ilyesmik, azt megehették a gyerekek kenyérrel. A mai szülők pedig a másik véglet, kis zsarnokokat nevelnek, a gyerek parancsol az egész családnak. Pont az általad említett korosztály volt az arany középút. A gyerekeik voltak nekik az elsők, de azért voltak szabályok amiket be kellett tartani.

Gondolom a te szüleid is ebben a korszakban születtek (az enyémek is) és ők hitványak és szívtelenek voltak veled. De attól még a többség nem volt ilyen, ne általánosíts és ne húzd rá a saját tapasztalataidat egy egész generációra.

2021. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

Ez így egy piszkosul általánosított kijelentés.

Nem igaz!

Hitvány meg szívtelen? Honnan a fenéből szeded?

2021. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

2:

Csak azért mert neked szüleid azt mondták h ők szeretnek téged, még nem lesz így. Amúgy e korszak sajátossága még a hazudozás is. Elismerem, nehéz "kilátni ebből a gödörből", nehéz átlátni rajtuk, hiszen az árnyékukban nőttél fel. Nincs aljasabb a szülői aljasságnál. Amúgymeg, annyira nem becsülik a gyereküket, h együtt odaüljenek az asztalhoz és együtt egyenek. Az ember társas lény. Féltette a kaját a saját gyerekétől? Milyen ember az? Gondolom még hozzá sem szólt evés közben a paraszt, csak mogorva arccal nézett, hadd legyen bűntudata a gyerekének... nagyszerű. De a szomszédnak meg nyalizott. Érdekes h ez a korszak épp a saját gyerekét bűntette... miért is? Ja, ez a kérdés.

2021. jan. 11. 16:57
 5/32 anonim ***** válasza:
91%

Ja persze, ha téged nem szerettek a szüleid, akkor senki mást nem szerettek a szülei :D Fordulj szakemberhez.

A kajás dolgot meg nem értetted meg. Azt az ő szüleik csinálták velük, ők már másképp nevelték a gyerekeiket.

2021. jan. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

5:

Neked is érzékeny pont ez, különben nem vetted volna a fáradtságot h kommentelj ide. Gyanítom h neked könnyebb így feldolgozni a sérdelmeidet ha abban a hitben ringatod magad h emberhez méltóan kezeltek téged. De így csak a kis lelkileg megnyomorított szolgájuk maradsz. Gondolom nálatok is kínos csóndben kell lenni mikor együtt esztek a szüleiddel.

2021. jan. 11. 17:20
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
Tehát a mai 65-70 évesek? Szerinted mindegyik szívtelen és hitvány a gyerekeivel? Ezt te se gondolod komolyan.
2021. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

6, nekem abszolút nincsenek sérelmeim, mindig is tökéletes volt a szüleimmel a kapcsolatom. Megkaptam tőlük mindent mind érzelmi, mind anyagi téren.

És ha nem tűnt volna fel, éppen a másik oldalt képviselni jöttem ide. Mert primitív elmére vall az általánosítás, legyen szó akármiről is.

Az érint érzékenyen, hogy ennyire le mered degradálni mindenki szüleit, és így ki mered jelenteni hogy ha neked szar szüleid voltak, akkor mindenki másnak.

2021. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem, a kérdező mintha mellélőtt volna egy generációval. Akkor is durva általánosítás lenne, de legalább lenne valamilyen alapja. Hogy csak egy példát mondjak: Pont ez az a korosztály, amelyiknek még konkrétan magázni kellett a saját szüleit, de a gyerekeiknek már nem.
2021. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
61%
A Ratko korszak pont az en nagyszuleim; halalra kenyeztettek apamat(egyke volt). Mint nagyszuloket gyerekkent imadtam oket, most is jo a kapcsolatom veluk. Nem igaz h lelketlenek, szerintem pont a forditotja; a Ratko unokak lettek lelketlenek es hitvanyak
2021. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!