Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek van több kiscica...

Szerintetek van több kiscica is? Érdemes keresgélnem még?

Figyelt kérdés

Van egy fekete cicánk aki tavaly ősszel szokott be az udvarunkra, mindig dézsmálta a mi macskáink maradékát, és rengeteg időt töltött a kertünkben. Aztán úgy voltunk vele, hogy miért ne, van már 2 cicánk, őt is kézhez szoktatjuk. Olyan 80%ban sikerült is megszelíditeni, viszont még mindig bizalmatlan velünk, és felemelni se tudjuk, mert kapálózik és karmol, de nagyon. Utána pedig nem engedi, hogy hozzá nyúljunk. Ezért is nem jutottunk el vele még tavaszig állatorvoshoz ivartalanítani(egyébként a 2 másik cica is nőstény, és ivartalanítottak, tehát erre figyelni szoktunk).

És hát tavasszal megtörtént a galiba, teherbe esett, és később meg is fialt, akkor is kerestük égen földön a kiscicákat, de nem kerültek elő, 1 héttel a fialás után pedig az anya macska is folyton megint az udvarunkon lepzselt, és hát akkor már sajnos tudtuk, hogy nem sikerült az alom, bár még később is vártuk hátha előkerülnek a kis vadcicák, de nem. Addig meg azt a tanácsot kaptuk, hogy ne ivartalanítsuk a cicát, mert lehet elmenne a teje. Eltelt a fialás után 4-5 hét és megint kerekedett a cicánk hasija...

3 hete megint megfialt, megint nem találtuk a kiscicákat,kerestem mindenhol, de egyszer mondta édesanyám, hogy a kiscicák 2 hetes korukig szinte meg se nyikkannak, így rejtőzködnek a ragadozók elől. Így megint csak nem találtuk... Egészen a mai napig.

A padláson fialt le, ma délelőtt kimentem megetetni a cicáim, és ahogy az anyu lejött, megnéztem a hasán a melleit, és láttam 4 bimbója ki van szopva, ráadásul 1-2 frissen nyálas volt! Közelebb mentem a padlásajtóhoz, és meghallottam a kiscica sírást. Gyorsan fel is mentem, és egy karton lap mögött, egészen a tetőnk tövéhez legközelebbi gerenda alatt egy kis poros lyukban megtaláltam 1 kiscicát.

De lehetséges lenne, hogy csak 1 van? 4 emlője van kiszívva, és hiába mentem vissza zseblámpával 3x időközökkel,nem találtam többet. Azt az egyet amit meg találtam lehoztam a padról, mert szeretnénk azért látni, hogy egészséges e, nem e macskanáthás, vagy van e bármi baja. És persze az anyját is nagy nehezen behoztam. Remélem jól tettem. Szerintetek lehet még kiscica? Nem akarnám vissza vinni a már meglévőt, és az anyját a padlásra,mert oda más macskák is be tudnak járni, valamint a nőstényt is megóvnám az újabb gyermekáldástól ha lehet, és ha már így sikerült a vadabb anyut befogni, és a picit is elhozni, akkor már elvinném őket állatorvoshoz. Legyen minden tiszta most már, és ki legyenek javítva a múlt hibái.(ivartalanítás az anyunak, oltások, stb)



2021. szept. 3. 14:55
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Jót akarsz azzal, hogy hatszor leírod ugyanazt a jelentésű választ, hogy ivartalanítani kell a macskát, holott fent a körülmények leírásában is benne van, hogy szándékomban áll? Nem lenne az ember feszkós, ha érzékelnéd a válaszokból/válaszaimból, hogy értem miről beszélsz, és nem próbálnál mind unttal elmagyarázni nekem valami olyan dolgot, amit már beismertem, és próbálok korrigálni, javítani azon, amit elrontottam.

Másrészt azért mert mások kikaparják egymás szemét macskakajákon, meg azon hogyan tartják a saját macskáikat(kertben/házban), neked is ki kell kaparnod az enyémet, mi? Ha elitéled, hogy mások ezt teszik, akkor te miért követed mások példáját?

2021. szept. 3. 17:49
 22/28 anonim ***** válasza:
68%
És most, hogy bevitted az anyát, már megengedi, hogy felemeld?
2021. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nem, ugyanott a hordozóban fekszik, és csak akkor ivott, ha beemeltem neki a tálka vizet, ugyanez evésnél is. De előtte még összekarmolt alaposan. Most a folyosón van, mivel ott nem tud bemenni szekrények mögé. Igen, volt egy korábbi próbálkozás, amikor a mozgáskorlátozott anyukámhoz még télen megpróbáltam bevinni, hogy megnézze ő is, valamint, hogy elvigyük orvoshoz, de kiugrott anyukám öléből és 8 órát töltött a szekrénysor mögött, ahova csak betömöszölte magát, és nem evett, nem ivott, de azért oda piszkitott. Nyilván nem az ő hibája, félt. De így pl nem tudtam elképzelni hogyan tartanám bent egy műtét után, mert hát pihennie kell, és ha kiengedném mégis az udvarra, hogyan szedném össze varratszedésre, mert amikor egyszer bevittük, utána 2 hétig az udvarunk közelébe se jött.

Remélem, most hogy itt a picije, a kötelesség jobban ide hívja. Az biztos, hogy feltűnt, szereti a szűk sötét helyeket ilyenkor, ezért is tettem már most hordozóba. Reményeim szerint mondjuk azért piszkítani kijön most, mert tettem ki alomtálcát, inni,és enni is. Egyenlőre ki se dugja a fejét az anyu.

2021. szept. 3. 18:15
 24/28 anonim ***** válasza:
67%

Keszulj fel arra kerdezo, hogy mivel mas hely nincs neki, ahova elbujhatna, lehet nem nagyon fog enni es kimenni a hordozobol par napig, de ez ilyen. Nem kell panikolni, a macskak nehezen birjak a valtozast. Ha ivartalanitani viszed majd, eszedbe ne jusson kiengedni a macskat az udvarra minimum 2 hetig.



Az en cicam is, aki egyebkent egy tunder es mar velem van 8 eve, halalra volt remulve, amikor masik lakasba koltoztunk, hiaba voltunk ott vele, ki se jott a kanape alol 3 napig, csak ejszaka, akkor pisilt-kakilt, evett.

Ne piszkald a macskat, hagyd beken most, legyen kozel hozza a kaja, viz, alom, aztan ennyi.

2021. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
52%

Ne engedje ki utána 2 hétig?

Tehát a saját macskáit kint tartja a kérdező, mert igy nekik megfelel, de a kóbor macskát ami ki tudja milyen betegséget hordoz, férges, stb azt tartsa bent.

Kérdező. Én nem vittem volna be az anya cicàt semmi képpen. Hagytam volna hogy felnevelje normálisan a kiscicát. Azt tudtad volna szeliditeni mikor az anyja nincs ott vele. Aztán elvinni az anyamacskát ivartalanitani megmondani hogy kinti, akkor felszivodo varratokat használnak. És vissza engedni.

2021. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25-os, igen, ne engedje ki ivartalanitas utan, mar ha ivartalanitja. Semmi sem kotelezo, en gazdat keresnek neki, ha nem akarnek vele foglalkozni, de tulajdonkeppen a kerdezo mar 1 eve “gondoskodik” rola, szoval most dontse el, hogy mit akar a macskaval.
2021. szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
53%

26 os! Gondoskodik róla. Jól mondod. Eteti, azt irta simogatja is.

Miután ivartalanitva lesz, de ez sem kötelező viszont a kérdező szeretne rá áldozni, simán vissza engedheti a saját élet terébe a cicát. Eddig is elvolt szabadon, ezután is ellesz.

Gazdát keresni neki? Egy félig vad felnött cicának? Olyat aki majd bent tartja? Kb lehetetlen.


Most még a kérdezöt támadják mert gondoskodott egy kóbor macskàrol. Nem tudom mit kellett volna tennie? Ha elüldözte volna, akkor is ő lenne a gonosz.

2021. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
53%

En annyit mondtam, hogy ivartalanitas utan ne engedje ki addig, ameddig meg nem gyogyul. Ez altalaban 2 het, utana mar biztonsaggal kiengedheto.

Felszivodo varrat ide vagy oda, fertozesveszelyes, barmikor felszakadhat, eleg erzekeny a seb nosteny macskaknal.

Azert annyira nem lehet vad, ha meg tudta fogni, mar nem elso alkalommal, tehat probalkozni lehet gazdit talalni neki.

2021. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!