Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudok aludni mert zavarnak...

Nem tudok aludni mert zavarnak a cicák az ágyban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kizárni nem tudom őket, mert egyterű a lakás, viszont Így nem tudok elaludni. 10 hetesek, nagyon aktívak. Odajönnrk és az ágyban is bokszolnak. Nagyon zavar, hogy ott vannak és őszintén megmondva félek is, hogy megkarmolnak vagy ilyesmi, mert mondjuk ha éjjel megmozdulok, azt hiszik, hogy játék.

Azt meg kell jegyeznem hogy amikor odajöttek és az ágyban voltak mellettem és megsimiztem őket, akkor doromboltak

szóval gondolom ők jól érezték magukat, de én nagyon nem.



2021. okt. 15. 00:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
21%
10, én sem értem miért kell bezárni őket. 9-es vok.
2021. okt. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk 2 másfél éves kandúr cicánk van. Régebben kizártuk esténként őket, de legtöbbször arra keltünk éjszaka, hogy kaparják az ajtót, nyávognak, neki vetődnek az ajtónak stb (nem bírták elviselni, hogy nem lehetnek velünk egy szobában), így inkább kialakítottunk nekik egy napi rutint és este 1 órával lefekvés előtt játszunk velük (vagy előszedünk egy éppen nem kint lévő játékot) majd alvás előtt fél órával kapnak vacsit.


Kaja után még szaladgálnak kicsit, amíg mi is kint vagyunk a nappaliban, de amint bemegyünk a szobába, ők is a helyükre fekszenek és elcsendesednek (nem alszanak velünk, van külön fekhelyük).


Nyilván idő kell hozzá, de a kis macskák fogékonyak rá, ráadásul a napirend kialakítása mindenkinek fontos. Alvás előtt játssz velük és igyekezz tartani magad a megszokott rendhez.

2021. okt. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Kolyok macska, nem tudom mit vartal. En 2 honapig eleg nehezen aludtam az elejen, annyi ido volt neki megtanulni, hogy ejszaka alvas van, vagy legalabbis csendes jatek. El se tudom kepzelni, hogy 2 macska mekkora zajt csinalhat ejszaka, nekem egy is boven sok volt :D
2021. okt. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
#7 nálunk 3 cica van és egy idő múlva megszokták, hogy amikor bezárjuk őket nincs hiszti, mert nem foglalkozunk vele. Persze már felnőttek, nincsenek bezárva estére, de ha valami miatt mégis kell akkor se sírnak, kivéve ha éhesek vagy valami bajuk van.
2021. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
38%
Még egy kutyát se kényszerítenek egy szoba kennelbe, nem hogy egy macskát. Borzasztó látni ahogy egy csöpp ketrecbe van zárva ott, ahol az "otthona" van szerencsétlennek.
2021. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
36%
Ha alszik este ő is a helyén akkor mi baj van vele? Elfér benne 2x is, ha meg kiengedtük volna akkor bántja a teknőst meg megeszi a növényeinek, mindent leborít... Volt rá példa, kicsik voltak és rendetlenek. Már nem csinálják ezt ezért kint lehetnek este is
2021. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Micsoda megtiszteltetés neki. Bocs, de ha macskát vállalok, vállalom a vele járó természetes viselkedést a kölyök korban. Ha nem akarom ezt, akkor felnőtt macskát veszek magamhoz. Ahogy a kölyök kutyát se zárom be vagy szidom agyon azért mert nő a foga és rág. Nem hagyok elől olyat, amiben nem kéne hogy kárt tegyen.
2021. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Meghaltak volna a macskák ha nem fogadjuk be őket... Akkor mi vagyunk a szarok? Amúgy nagyon szeretjük őket és megfelelően gondoskodunk róluk, de az senkinek se kellett, hogy akár magában is kárt tegyen az este során mert megrág valamit amit nem kéne vagy magára borít valamit, esetleg amikor nagyon kicsik voltak leesett volna valahonnan... Nem lehet egy lakásban mindent elpakolni, pláne ahol nem 1-2 ember lakik, de annyi szekrény nincs a világon, és felmentek mindennek is a tetejére
2021. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
66%

Gondolom te vagy a kerdezo 18-as.

Nagyon egyszeru a tortenet, keressetek akkor nekik gazdat. Kolyok macska ezzel jar, en tudom, hogy baromi zavaro es idegesito, de ez van. Vagy kibirod es elfogadod es igenis mindent elpakolsz,ami torekeny es veszelyes rajuk, vagy akkor nem, de keresel nekik megfelelo otthont.

2021. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
53%
18 vagyok, nem a kérdező. Nem keresünk gazdát nekik, már 12 éves az egyik a másik 2 meg 8 körül. És köszönik szépen jól vannak, egészségesek. Ez ilyen szakasz volt, kénytelenek voltunk bezárni őket estére, de mondom, csak este voltak ott... mivel van egy teknős is amit elrakni nem lehet (van teteje az akváriumnak, de simán leverné egy kismacska is, vagy beszakad alatta, nem éri meg kockáztatni), és a nagyobbikkal nem is jöttek még ki jól, és így nem kaptak össze. Amúgy meg szeretnek a kennelükben lenni, már nem szokott zárva lenni, de még akkor is oda mennek amikor megijednek valamitől. De szerintem fölösleges tovább magyarázni ezt, szeretjük őket, ők is minket és jobb életük van mint a legtöbb macskának, egyszerűen ilyen időszak volt, hogy este bent aludtak, nem napokig voltak éheztetve bezárva
2021. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!