Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudok aludni mert zavarnak...

Nem tudok aludni mert zavarnak a cicák az ágyban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kizárni nem tudom őket, mert egyterű a lakás, viszont Így nem tudok elaludni. 10 hetesek, nagyon aktívak. Odajönnrk és az ágyban is bokszolnak. Nagyon zavar, hogy ott vannak és őszintén megmondva félek is, hogy megkarmolnak vagy ilyesmi, mert mondjuk ha éjjel megmozdulok, azt hiszik, hogy játék.

Azt meg kell jegyeznem hogy amikor odajöttek és az ágyban voltak mellettem és megsimiztem őket, akkor doromboltak

szóval gondolom ők jól érezték magukat, de én nagyon nem.



2021. okt. 15. 00:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nem kell magyarázkodnod. Pusztán nem értek egyet a szemléleteddel. Ha meg nem tudom megfelelő körülményeket teremteni, akkor keresek nekik olyan gazdit akik tudnak.

De napközben amikor nem vagytok otthon, gondolom dolgozni eljártok, akkor is bezárni, estére is, akkor kijöhet amikor figyelek rá, ezzel nem tudok azonosulni. Ennyi erővel beadhattad volna menhelyre, ott is pont ez történik. Bezárják egy ketrecbe, csak ott vannak legalább kifutók a macskáknak (nem mindenhol, de lehet olyat találni).

2021. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Napközben sosem voltak bezárva, de az előbb mondtam, hogy csak este... Anyukám nem dolgozik ezért mindig otthon volt velük. És ez addig tartott amíg meg nem szokták, hogy nem bántják a teknőst, a nagy nem ugrik neki a kisebbeknek stb
2021. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Egy macska mivel éjszakai állat, nyilván este és éjszaka aktív, ez a természetes viselkedése. Tudnak alkalmazkodni felnőtt korára, és átveszi az ember elétritmusát, de van olyan, amelyik nem és éjszaka aktív marad, hiába küzd a gazdi, nem tudja leszoktatni róla. Ha valaki egy macskát magához vesz, tudnia kell, hogy a macska boldogtalan, hogy ha bezárják egy ketrecbe, ennél még az is jobb számára, ha gazdi nélkül vadon élve rágcsálókból tartja fenn magát kóbor macskaként. Nem kellene mindenkinek megmentőt játszani, mert ha nincs hozzá megfelelő körülmény, akkor az kimeríti az állatkínzás fogalmát. Rengeteg kóbor macska fiatalon elpusztul, ami a természet rendje szerint való, mert ők is prédául esnek rókáknak, vagy ragadozó madaraknak. Ahol az ember nem avatkozik közbe étkezéssel (mert jajj szegény cicumicuk), ott a kóbor macskák nem szaporodnak túl, mert kevesebb kölyök marad életben és rövidebb életet élnek, éppen úgy, mint az összes többi vadon élő állat, akiket békén hagyunk, és hagyjuk hogy éljék az életüket.

Ha az embernek egy macska terhére van a lakásban, a kártékonykodásával, akkor nem kell oda vinni. Vélhetően az ilyen ember majd ha saját gyermeke lesz, és elmúlik az újdonság varázsa, és rájön arra, hogy a gyerek felborítja a megszokott kis életvitelét, majd azt is a szobájába zárja leültetve a tv elé hogy reggeltől estig csak nézze, vagy játszon a gépen, nehogy megzavarjon, vagy eltörjön egy poharat, vagy hangoskodjon.

2021. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Jó példa erre, hogy az idősebb cica nem volt soha bezárva mert nem volt teknős és másik macska se aki bánthatná. Tehát semmi veszély nem volt rá nézve. A kisebbeknél volt, bocs, hogy nem dobtuk ki miatta a teknőst meg a másik cicát. Amúgy meg az első macskek azért került hozzánk mert az anya cica elhagyta és minden betegsége volt, csont soványra volt fogyva és még szopiznia kellett volna. Igenis szüksége volt a segítségre. A másik 2 egy farmról jött, szintén szopiztak még de a gazda kidobta őket az anya macska mellől és ugyanerre a sorsara jutottak, mi meg befogadtuk őket. Nem vagyunk hülyék, több macskának nem tudnánk megfelelő életet biztosítani, így ha találnánk is akkor orvos aztán gazdi keresés. A bezárás nem jókedvből volt, egy szükséges rossz volt, míg felállt egy tartható helyzet velük. Dr az állatorvos is megmondta, hogy rakjuk őket kennelbe mert gyengék voltak és a nagy nekik ugrott jó pár hónapig. Amikor jobban lettek kapartak este de 10 perc után aludtak, amikor pedig jóban lettek a naggyal és nem randalíroztak este azóta 0-24 kint vannak, de tulajdonképpen most is randalíroznak, csak már nem olyan butusok hogy beleessenek az akváriumba.
2021. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Megfogadom azokat a tanácsokat miszerint fárasszam le és rászoktatni, hogy este aludni kell.


Bezárni semmiképpen nem fogom.


Azt tudtam, hogy nem lesz könnyű, de próbálom nem drasztikusan kezelni.

2021. okt. 15. 16:04
 26/26 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, max akkor könnyebb, ha benti macska, de a leírtak szerint... De legalább teszel ellene kérdező.
2021. okt. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!