Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a szomszéd...

Mit csináljak, ha a szomszéd macskái minden tönkretesznek a kertemben? Sintérrel el lehet őket vitetni?

Figyelt kérdés

Már a virágaimat, a bútoraimat tönkretették, a kertem tele van végtermékükkel, nagyon elegem van.

Valakivel el lehet őket vitetni, ha becsapdázom őket?

Kedves gazda letojja, hogy a telkén tartsa őket. Már szóltam neki kedvesen meg durván is, hogy elvitetem őket, de nem tudom a sintér csak kutyákat visz el, vagy macskákat is? Van egy Kangal keverék kutyám, ott meg mindig lesnem kell, nehogy elkapja valamelyiket, mert akkor persze menne a balhé.

Elegem van, hogy nem tartja tiszteletben a kertemet! Durva módszert nem akarok, de már kezd elfogyni a türelmem, mert ez vagy 10 macska, nem 1.



2021. nov. 6. 22:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
89%

Engedd rájuk a kutyát.

Majd átgondolják a macska tartást. A saját telkeden ha kinyírja a betolakodó macskákat, nem tudnak mit tenni ellene. Nem lehet téged feljelenteni érte.

2021. nov. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
93%

Én nagy macskás vagyok, de én is azt mondom, hogy engedd el a blökit.

A macska egy gyors állat, elmenekül és 1 hét alatt megtanulja hova nem megyünk mégegyszer.


A slag is jó ötlet, amit írtak, de nem drága állateledel boltban a macskariasztó spray, lefűjod vele a felületet és elmegy.

2021. nov. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
92%

Addig olvastam figyelmesen, hogy kutya. Hát itt a megoldás. Van kutyád, tessék csak szabadon engedni, elvégre a te kerted az ő területe. Ha elkapja valamelyiket, majd a retek patkány megtanulja, hogy az állattartási törvény (saját telkén belül köteles tartani) a macskákra is vonatkozik. Nehogy már a te kertedben menjen tönkre minden őmiatta.


Egyébként hatalmas macskás vagyok, de az ilyen hányadék emberszabásúak kicsit sem tudnak érdekelni. Egyrészt mégis milyen jogon okoznak kárt másoknak, másrészt mégis hogy merik magukat “gazdának” nevezni ilyen felelőtlen “állattartással”? Azt már meg sem említem, hogy az önjáró, szabadon kóborló macskák hány énekesmadarat pusztítanak el.

2021. nov. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
90%

Engedd el a kutyát. Nem olyan életképtelen gyökerek ám a macskák, hogy lazán beszambáznak olyan kertbe, ahol kutya van. 1x talán, de ha menekülőre kell fogni, többet nem mennek vissza.

A mi házunk a költözésünk előtt 2 évig lakatlan volt, egy csomó macska hesszelt itt a kertben, láttuk őket, míg ment a felújítás. Költözéskor hoztuk magunkkal a kutyánkat, egy közepes testű, kint-benti, keverék, aki egyébként tök macskabarát, mert nekünk is van 2 cicánk. De már ő is elég volt ahhoz, hogy pár napon belül az összes macska elhúzzon az udvarunkból. Az utcában az összes kijárós macska tudja, hol van kutya, oda nem mennek. Azok sem, akik kutyával élnek, mert van annyi eszük, hogy idegen kutyához nem mennek oda.

2021. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Elengedtem és már meg is fogta az egyik szerencsétlent :/ De ezt slagos módszert kipróbálom köszi! Amúgy a férjem beszélt a sintérrel, elvileg kijönne, de ezt csak végleges esetben szeretném.
2021. nov. 7. 15:09
 16/35 A kérdező kommentje:
9-es amúgy azért, mert a macska nem a saját területén van, így is köteles kijönni, az meg nincs homlokukra írva h van gazdájuk vagy nincs. Chip meg nyilván nincs bennük, gondolod ha az én kertembe szaratja őket, majd erre költ? Ja persze... Sajnálom azt a szerencsétlen, de a Kangalom pont akkor kapta el, amikor nem voltunk itthon. Na várom a kedves szomszéd mikor jön a légpuskájával...
2021. nov. 7. 15:13
 17/35 anonim ***** válasza:
89%
Ki is purcant? Hát, ez a gazdájának a felelőssége. Ügyes kutyád van, ezek szerint. Vigyázz rá, ha ilyen gátlástalan a szomszédod. Szerintem a másik már nem mer majd átmenni.
2021. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Igen, kipurcant mire hazaértünk. Remélem, nem mérgezi vagy lövi meg a kutyám, mert akkor nem állok jót magamért. Sose szökött, nem ugat feleslegesen, de tőle sajnos kitelik.
2021. nov. 7. 15:19
 19/35 anonim ***** válasza:
90%
Én elvitetném az összeset, legalább akkor lenne esélyük egy normális gazdához kerülni. Hát ne vicceljünk már, hogy az egész környéken egy féreg macskái tönkretesznek mindent. Mert elhiheted, hogy nem csak a te kertedben okoznak kárt.
2021. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
90%
Rakjál ki kamerákat, addig ne engedd ki egyedül a kutyát! A kamerákat a szomszéd is lássa! Közben próbáld ránevelni a kutyát, hogy ne egyen meg semmit, amit nem tőled kap. Magadat pedig erősítsd meg, ha vitába keverednél a szomszéddal, helyesen jártál el, semmi indoka nincs, hogy a saját telkeden belül korlátozd a saját kutyádat. A saját kutyád nem ment telekhatáron kívülre. Minden, ami az ő macskáival az ő telekhatárán kívül történik, az ő felelőssége, sőt, büntetőjogilag is felelősségre vonható, mivel "kóborolni" hagyta a macskáit, ez benne van a törvényben, egyöntetűen ő a felelős a saját macskája haláláért, jogilag is. Ezzel szembesítsd, ha hőzöng. Mondhatod, hogy sajnálod a macskát, azt hitted, hogy van annyi esze, hogy elszalad, egy macskának képesnek kell lenni erre, de a felelősség egyértelműen az övé, te pedig továbbra sem fogod korlátozni a kutyádat, de felszereltetsz kamerákat. Ezek alapján feljelented, ha bármi törvénytelent csinál, vagy akár csak újra "kóborolni" hagyja a megmaradt macskát.
2021. nov. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!