Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a szomszéd...

Mit csináljak, ha a szomszéd macskái minden tönkretesznek a kertemben? Sintérrel el lehet őket vitetni?

Figyelt kérdés

Már a virágaimat, a bútoraimat tönkretették, a kertem tele van végtermékükkel, nagyon elegem van.

Valakivel el lehet őket vitetni, ha becsapdázom őket?

Kedves gazda letojja, hogy a telkén tartsa őket. Már szóltam neki kedvesen meg durván is, hogy elvitetem őket, de nem tudom a sintér csak kutyákat visz el, vagy macskákat is? Van egy Kangal keverék kutyám, ott meg mindig lesnem kell, nehogy elkapja valamelyiket, mert akkor persze menne a balhé.

Elegem van, hogy nem tartja tiszteletben a kertemet! Durva módszert nem akarok, de már kezd elfogyni a türelmem, mert ez vagy 10 macska, nem 1.



2021. nov. 6. 22:17
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

28as: Én nem bántottam soha macskát és nem értek egyet Ausztrália és Új-Zéland törvényével - de megértem, hogy kell valamit kezdeni a helyzettel, mert veszélyben az ott élő állatvilág a macskák miatt, plusz a veszettség is elterjedt ott. Rengeteg pénz lenne mindegyik macskának otthon találni, ahol bent tartanák vagy menhelyeket létrehozni stb - hisz hiába ivartalanítják, ugyanúgy ölik a védett állatokat vadászösztön miatt.


29es: De tartok macskát lakásban. Gyerekkorban pedig kint tartott a családom és mamám is, egyik se élt 2-3évnél tovább (elütötték, megmérgezték, eltűnt stb). Ha lenne kertem is bent tartanám és készíttetnék neki kennelt/kifutót, ha pedig lenne rá pénzem, akkor macskabiztos kerítést.


30as: attól hogy elkaparja még ott van. Ha kerti munkát végez az ember, akkor nem kellemes lépten nyomon macskakakit kiásni, megfogni véletlenül stb - arról nem is beszélve ha gyerek is van és homokozóba piszkít a macska - amiket ki tudja mikor féregtelenített a kedves gazdi...

2021. nov. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Honnan ìrsz (helyileg)?
2021. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
15%
#31: OK, akkor le a pórázt a kutyáról, tapasztalatból tudom, hogy van aki még élvezi is, ha a kutyája széttép egy macskát. Ennyi öröme legyen az életében.
2021. nov. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Kutyat engedd ki baszki.
2021. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha balhezik, akkor tobbet nem rak be a labat a kertedbe.
2021. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!