Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek,hogy tudjak aludni...

Mit tegyek,hogy tudjak aludni tőlük? Egyedül maradtam 2 macskára es kialvatlan vagyok , mert reggel ébresztenek, ha kizárom őket, kaparnak.

Figyelt kérdés

Volt barátom nagy macskás, de addig, amíg simogatni kell őket. Én láttam el mindegyiket mindig, én almoltam. Reggel ,ha nem bírtak a seggükkel, néha ő kelt fel és ment wcre és kizárta őket, így én nem ébredtem fel és tudtam tovább aludni. Most én vagyok egyedül velük és mindenhogy felébredek rájuk, minden reggel. Amúgy is rosszul alszom,de magamtól nem is tudom mikor ébredtem utoljára.

Vegyek erős altatót erre a 10-15 évre, amíg velem vannak? Kizárt, hogy másnak adnám őket, de ez az alvás dolog nagyon zavar.


2022. febr. 15. 07:00
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
70%
A vadmacskák hajnalban vadásznak, állítólag ezért a házimacskának is lehet "bolondórája" korareggel, amikor ide-oda szaladgál. Ez inkább fiatal egyedekre jellemző, a korral ritkábbá válik. Más is okozhat nyugtalanságot náluk: éhesek, nem tiszta az alom, nem laktak még jól, vagy ha hozzá vannak szokva, várnak még valami jutalomfalatot. Megfigyeltem, hogy az olcsóbb, alacsonyabb hústartalmú tápoktól nem laknak jól, utána még igénylik a "nasit", prémium minőségű eledelek, vagy színhús után meg nem. Az egyik macskám mostanában 5-kor ébreszt. Adok neki enni, ha eltalálom az ízlését, akkor már csak mosakszik (ez jelenti, hogy jóllakott) és elvonul aludni. Ekkor én is aludhatok tovább.
2022. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
69%
Az ajtóra felteszel valami anyagot h ne kaparják szét + kizárod őket már este + füldugóval alszol
2022. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
49%

Na ezért nem kéne macska.Nem csecsemők ezek, hogy 3 óránként kelj etetni őket,mert különben örjongenek..


Esetleg próbálj meg automata etetőbe tenni tasakosat/konzerveset (nem a legjobb minőség gondolom.kitekat és Whiskas a macskák felkapottja ha jól tudom,na most az ugyan olyan rossz mint pl a pedigree.nincs táp értéke,hiába adsz oda bármennyit belőle éhesek lesznek nem sokkal később ..),és állítsd be éjszaka amikor tudod,hogy kb neki indulnak f*szkodni.Szerintem nem csak kutyáknak van,vagy kis méretben pl ilyen Trixie márkájút biztos lehet kapni.

Ha ivartalanok,foglalkozva van velük és adagolja a kaját az etető is akkor csak tudnak k*ssolni.Vagy legalább egymást szórakoztatni helyetted..

2022. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
72%

Nalunk is volt ilyen idoszak, hajnali 3-kor keltett a macska, rettenetes, valoban.

Az van, hogy ezt tul kell elni es nem szabad engedni nekik. En is azt csinaltam, hogy kizartam a szobabol es fuldugoval aludtam, egyszeruen nem reagaltam ra, akarhogy is probalkozott.

Nagyjabol 1 het volt, mire megszokta, azota minden oke.

2022. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim válasza:
55%

Tasakosat szerintem inkább később adj nekik, ha azért keltenek fel főleg. Egy-két hét alatt megtanulják, hogy akkor van etetés, amikor te akarod, és nem amikor ők követelik, de a kedvükért külön ne kelj fel, következetesnek kell lenni. Száraztáp jó ha van kirakva, hogy azért legyen mit enniük, de írtad is, hogy az szokott lenni.

Nálam ugyanez volt sokáig, én az ajtót mindig nyitva hagytam, mert nagyon kaparták, az elején pedig füldugóztam, de most már nem kell az se.

2022. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
42%
Macskát ki*aszni az udvarra, ajtó bezár, roló le, füldugó a fülbe, és mehet a szunya délig! :D
2022. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Ki vannak sokszor zárva éjjel. Az ajtófélfát tették tönkre, amit én javítani se tudok ,legalábbis ötletem sincs, hogyan.

Az a baj,hogy ha felebredek ,esetleg fel is kelek, aludni nem bírok tovább.

Tudom ,hogy a macskák hajnali állatok, hiába teszek bármit is, ilyenek lesznek. A nagyobbik zavaróbb inkább. Kisebb csak hízeleg, néha kapar valamit. A nagy tápos rajtam, nyúl be a takaró alá, karmolni meg a fejemet szagolja.

Rendes kaját kapnak, nem azt a felsorolt sima bolti izéket.

2022. febr. 15. 12:26
 28/37 anonim ***** válasza:

24-es vagyok, nem igaz, hogy ilyenek lesznek, a macskak is alkalmazkodnak, ha nem is alszanak feltetlenul, megtanulnak csendben lenni.

Legalabbis az enyem is megtanulta. O se alszik mindig ejszaka, maszkal ossze-vissza, eszik, stb (mert ha keson fekszem latom pl), de nem szoktam ra felebredni. Annyi, hogy a jatekokat epakolom, kulonben jatszana ejszaka a labdajaval :D

Van remeny, de ki kell tartani.

2022. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
18%
Bocs, nem a kérdésre reagálok. Bartonellától nem tartasz? Toxoplasmától? Én iszonyat beteg lettem a volt cicámtól, azóta sem épültem fel.
2022. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
51%

29-es, tudod hogy toxot hamarabb kapod el mosatlan gyumolcstol,mint macskatol? Foleg egy benti macska eleg ritkan szedi ossze es akkor is a kakijat kene nyalogatnod ahhoz, hogy elkapd. Vagy te ezt csinaltad?

Bartonellarol meg nem hallottam, de azt olvastam, hogy bolhak terjesztik. Ha annyira se vagy kepes, hogy a macskat normalisan tartsd es vedekezzetek bolha-kullancs-fergesseg ellen, az mar a te bajod.

Es benti macskaknal szinten erre rohadt kicsi az esely.

2022. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!