Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek,hogy tudjak aludni...

Mit tegyek,hogy tudjak aludni tőlük? Egyedül maradtam 2 macskára es kialvatlan vagyok , mert reggel ébresztenek, ha kizárom őket, kaparnak.

Figyelt kérdés

Volt barátom nagy macskás, de addig, amíg simogatni kell őket. Én láttam el mindegyiket mindig, én almoltam. Reggel ,ha nem bírtak a seggükkel, néha ő kelt fel és ment wcre és kizárta őket, így én nem ébredtem fel és tudtam tovább aludni. Most én vagyok egyedül velük és mindenhogy felébredek rájuk, minden reggel. Amúgy is rosszul alszom,de magamtól nem is tudom mikor ébredtem utoljára.

Vegyek erős altatót erre a 10-15 évre, amíg velem vannak? Kizárt, hogy másnak adnám őket, de ez az alvás dolog nagyon zavar.


2022. febr. 15. 07:00
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
55%

A gond az hogy nincs kialakítva egy napi rutin ami számodra és számukra is ideális.

A mi sztorink is hasonló volt a tiedhez, minden reggel 5-kor addig nyavikolt meg rosszalkodott amíg megkapta a reggelijét. Ezt elpanaszoltuk egy ismerősünknek, aki annyit mondott, a megoldás hogy nem adunk neki reggel enni ,csak délután/este. Kap egy tasakosat délután 6-kor, és egy tál száraztápot este 11 körül mielőtt lefekszünk, ezzel el is van másnap 11-ig kb. És csodák csodájára mint a kisangyal

egész éjjel meg se mukkan és jóllakottan pihen, vagy ha fel is kel nem piszkálódik.

Az éjjeli tombolást is ki lehet játszani, a miénk hogyha hazajövünk örömében elkezd szaladgálni, ekkor játszunk vele, kergetőzünk, labdázunk, ebbe elfárad és kidől. Éjjel is fut még néhány kört, de egyedül hamar elunja magát és visszafekszik vagy nézi a madarakat.

Ez a nem alvás max 1 hétig tart amíg átszokik az új rutinba, nem kell ám 15 évig álmatlan éjszakákkal küszködnöd. :D


Ja és igen ez egy jó ötlet, a pinponglabdát stb játékait csak játék időben vedd elő, fontos hogy minden akkor van amikor te adod. Plusz a tiltás, nálunk ez a kss hang a tiltószó, ettől alapvetően megijednek a macskák, ettől már általába megszeppen, ha nem hagyja abba elzavarom akár arrébtolom, de utálják ha belelépnek a személyes terükbe, úgyhogy sokszor csak megindulok felé határozottan és már tudja hogy máshol tágasabb 😂

2022. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Éjszakára kikészítve kaja nekik? Plusz másik szobában kialakítani nekik kedvenc helyet, játékkal,amit szeretnek,párnák stb,hátha ott maradnak. Kaparást megtudod szüntetni,ha puha felületet teszel az ajtóra,úgy nem olyan hangos.
2022. febr. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Ma csak ebédkor kaptak tasakosat.

Ha 5 évig kaptak reggel felkelés urán, meddig tart ,míg átszoknak másik időpontra? Át fognak egyáltalán?

2022. febr. 16. 12:23
 34/37 anonim ***** válasza:
55%
Barátnőm évente megy nyaralni 2 hétre. Ilyenkor én etetem a cicát. Napi 1x megyek, délután estefelé. Kapnak fejenként 1,5 tasakosat, meg van mindig száraz táp. Van kis játék is, meg simi. Kb fél órát-órát vagyok velük. Hidd el nem dőlnek a kardjukba, nagyon hamar megszokták a rendszert.
2022. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Automata etető mondjuk éjjelre állítva? 3-4 óra felé szoktak az enyéim zajongani,akkorra van beállítva.
2022. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Van kint nekik táp mindig.
2022. febr. 17. 07:13
 37/37 anonim ***** válasza:
30/36. Primitív a válaszod, akár ez is egy bartonella tünet … PMC orvosi adatbázisban angolul olvashatsz hitelesen erről. Nem kell ahhoz bolha hidd el!
2022. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!