Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám ezt feldolgozni?

Hogyan tudnám ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
A macskám haldoklás szèlèn támolyog. A betegség, ami kínozza halálos kimenetelű. És egyszerűen nem bírom elfogadni, hogy talán nemsokára vége lesz. Nem akarom elhinni. Egyfolytában sírok és tiltakozok. Ha eszembe jut a munkahelyen vagy bárhol, szinte pánikszerű rohamot kapok. Nagyon fontosak nekem az állataim. Ők a szeretteim, mert a családom nem töltötte be soha ezt a szerepet. És így, nekem valóban olyan fontosak, mintha igazán a családtagjaim lennének. Ő is, aki most harcol az életért. De én nem bírom. Nem tudok kitartani. Érzem, ha ő elmegy, összeomlok teljesen.
2022. ápr. 8. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem, ha tudsz vegyél ki szabadságot és legyél a cicával. Neked is fontos lenne és neki is, hogy vele legyél.


Sajnos, ha nem gyógyítható akkor elkerülhetetlen a halála. Azon tudsz csak változtatni, hogy ez miként történik meg.


Kitartartás kívánok!

2022. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

1. vagyok még annyi, hogy:

Meríts erőt abból, hogy a macskád harcol. Írtad, hogy harcol az életéért. Tegyél te is így akkor is ha nehéz!

2022. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem most kell feldolgozni, hanem ha elment. Egyelőre az a dolgod, hogy megszépítsd a maradék életét. A halál az élet része, főleg ha kisállatod van eleve fel kell rá készülni, hogy az élettartamuk töredéke a tiédnek, tehát már amikor az életed része lett is tudtad, hogy ez nem örökre szól.

Ha ilyen heves reakcióid vannak, akkor keress pszichológust, nyilván a családtagjaiddal való kapcsolatokat nem tudod helyre tenni, ami a reakcióidat alapozza, nem a jelenlegi veszteség.

2022. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baja a cicádnak az állatorvos szerint?
2022. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3-as, egy fiatal kandúrról van szó. Egy macska megfelelő tartási körülmények mellett 20 évig is elél. Az én kis kandúrom max 4 éves, és csak 2 éve él velem. Az éhhalálból, férgektől, nyomorból mentettem. Szépen felhízlaltam egészsegesre. Ivartalaníttattam,a legminősegibb ételekkel etettem. Tudod mennyire rossz, hogy mindez hiábavaló volt?

A reakcióim egy szerettem haldoklása okán nagyonis reálisak. Azért, mert a halál az élet része, meg nem lesz elviselhetőbb egy ártatlan lény leépülését látni.


4-es, úgy tűnik daganatos megbetegedés.

2022. ápr. 8. 14:02
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

#5

És ezt UH meg komplex laboreredmények is igazolták?

Mert a macska képes pillanatok alatt "lerongyolódni", de pillanatok alatt regenerálódni is.

4 éves macskánál még nem hallottam halálos rákmegbetegedésről.

A daganatoknak van millió válfaja és egy részük sikeresen műthető.

Mondom mindezt neked számtalan cica gazdájaként, mert a 70 évembe sok belefért, de amelyik a leghamarabb meghalt az egy 18 éves fekete perzsa volt, az is agyvérzésben.

Pedig voltak daganatos macskáim is, de mindegyikkel elmentem a végsőkig.

2022. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
1 hete veszítettem el 4 éves kandúr cicám betegségben. Nehéz volt, de örülök, hogy még meg tudtam simogatni és megmondani neki mennyire szeretem, gondoskodni róla utolsó napjaiban. Ne attól félj, mi lesz veled utána, csak az együtt eltöltött idő számít. Ne érezze előre a gyászod, neki azt nem kell átélnie, csak a szereteted.
2022. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Az úgy tűnik az nekem nem diagnózis. Látta egyáltalán állatorvos?
2022. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Így van, ahogy a 8. válaszoló írta. Az úgy tűnik egyáltalán nem egy biztos diagnózis. Lehet nincs is dagaanatos betegsége. Ne, hogy feladd azért mert valami úgy tűnik. Keresd az esélyeket, pl. vidd orovoshoz teljes kivizsgálás egészen addig amíg nincs diagnózis. Amint az meg van lehetséges kezelések.


A cicád harcol, harcolj te is érte!

2022. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod mennyire rossz, hogy mindez hiábavaló volt?"


Nem volt hiábavaló. Ha a macska tényleg elpusztul, akkor is volt két szép évetek.

2022. ápr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!