Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elképesztő bűntudatom van,...

Elképesztő bűntudatom van, hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Nagyon beteg volt a cicám, de biztatott az orvos is,

és egyébként is abban a hitben voltam, hogy egyszerűen nem történhet meg, hogy elveszítem. Hét elején el kellett utaznom, így szerdan a szüleim vitték vizsgálatra. Altatás lett a vege... Azota mardos folyamatosan a buntudat, hogy nem voltam mellette, masra sem tudok gondolni, csak arra, hogy mit erezhetett.. Beleszakad a szivem, nem hiszem, hogy valaha megtudom bocsatani magamnak.


2022. ápr. 10. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Gondolj arra, hogy még ha szegénnyel nem is lehettél ott az utolsó percekben, a szüleid - akiket gondolom szintén ismert és szeretett - ott voltak vele. A szenvedéstől pedig csak úgy tudtátok megkímélni, ha nem önzően az elbúcsúzás pillanatait kivárva, hanem a szakember megítélése szerint a szükséges pillanatban, humánus módon segítettetek neki fájdalommentesen eltávozni.
2022. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Mindannyian azt szeretnénk, hogy akik nekünk kedvesek, örökké velünk maradjanak. Sajnos gyakran nem ez történik.

Amig élt a cica, biztosan jó gazdija voltál. Emlékezz ezekre a szép pillanatokra, és engedd el őt szeretettel.

2022. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Ne legyen bűntudatod, mert valószínűleg a cica szemszögéből is ez volt a legjobb döntés.
2022. ápr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Aznap, amikor a cicám el kellett altatni, nekem be kellett menni dolgozni. Egyedül volt a másik cicával egész délutánig. Este vittem a rendelőbe. Ha tehettem volna, ottmaradok mellette az időpontig, de nem tudtam szabadnapot kivenni, csak délután 2 órával korábban lelépni a munkahelyemről. Rosszul érzem magam emiatt, de nincs lelkifurdalásom, nem mardosom magam emiatt feleslegesen, mert enélkül is nagyon padlóra küldött az elvesztése 15 év után. Arról nem is beszélve, hogy nem is tudtam volna másképp megoldani.
2022. ápr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként teljesen normális érzéseid vannak. A kedvenceiket elvesztőknél nagyon gyakori, hogy valami okot találnak arra tudat alatt, hogy lelkifurdalást érezzenek. Ezek többségében alaptalanok.
2022. ápr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
"hogy lehet ezt feldolgozni?" Idővel begyógyul ez a seb is. Ez mindig így van. Sírd ki magad, akármikor úgy érzed szükséged van rá, és ne próbáld elnyomni magadban. Kitartás.
2022. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!