Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Négy hónapos kismacskám néha...

Négy hónapos kismacskám néha "bekattan". Lehet baja?

Figyelt kérdés

Fel-alá rohangászik, de nagyon sokszor (kb fél percenként) belerohan valamibe, de olyan erővel, hogy biztosan fájnia kellene.... tényleg nagyon durván beleszalad dolgokba: szék lába (fém), szekrények, polcok, ajtó, fal, ilyesmik... Olyan, mintha nem lenne fájdalomérzete :S Pár perce nem figyeltem oda amikor felvettem és egy kicsit odakoccant a buksija a szék aljához, erre elkezdett dorombolni... :S Szegénykém kicsit bolhás, ilyen kis barnás-vöröses bolhák vannak rajta, nemrég vettem észre, valamikor a héten talán el tudom kérni magam előbb munkából és tudok neki venni bolha nyakörvet, de nem tudom, lehet-e ennek köze ehhez az "őrülethez"...

Túlaggódom? Kérlek segítsetek!

20/L, első macskás (eddig csak kutyusom volt)


2010. szept. 15. 22:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A bolha nagyon gáz, rád nézve is. Azonnal vegyél neki nyakörvet, vagy valami cseppet, amit lehet kis cicának adni. Biztos ôt is zavarja, és téged is fog ha elszaporodnak az otthonodban. A bolha tudtommal fekete. Az, hogy "ôrült", az lehet, mert pici és játékos. Mindenesetre tisztísd meg, meg is mosdathatod, hogy hamarabb kijöjjön a bolha...persze ha ônagysága engedi :)
2010. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Elsô vagyok megint: a macska bolha imádja az embert. Csak mert írtad, hogy kutyád van. A macska bolha szemét egy dög tud lenni. Szóval elôször tôlük szabadulj meg.
2010. szept. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

a kiscicák már csak a ilyenek....a miénk kölyökként, sokszor éjszaka kezdett el így randalínozni, volt, hogy a vezetéket is el akarta rágni...:D Nyugi nincs semmi baja a cicádnak, csak így vezeti le a felesleges energiáit, gondolom szobacica. Én javaslom, hogy adj neki valami játékot, akkor legalább nem a bútorokon meg a dísztárgyakon éli majd ki az őrületét, nem kell drága dologra gondolni, a miénk pl kölyökként imádott focizni a gumilabdákkal.

Ha jól emlékszem olyan 1 éves koruk körül növik ki a macsekok ezt az őrületet, de az ivartalanítás is fontos, hogy lenyugodjon.

2010. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Na ez volt nekem is nagyon fura, hogy ilyen barnás-vörösek a bolhák :S amint tudok, veszek neki nyakörvet, csak hát 10 óra meló+esti suli mellett kicsit problémás találni egy nyitva tartó állatboltot :S de megoldjuk valahogy :) Csak ez a rohangászás zavar nagyon... szó szerint néha fejjel belerohan tárgyakba tiszta erőből... egyébként nagyrészt keverék, Mau-szerű bőrlebenyekkel a lábainál, de színre, arcra meg minden másra havannai barna :)
2010. szept. 15. 22:14
 5/24 anonim ***** válasza:
Ha fiú és szoba cica, akkor ajánlom az ivartalanítást, mert a kan macska szag nagyon büdi. Az én cicám imádta a cérnán lógó csipeszt. A párom mozgatta elôtte, ô kergette. Ezen kívül jó ha van neki kaparó fa, hogy ne tegyen semmiben kárt. Megmutathatod neki mire jó, ha ráteszed a tappancsait. Én a szoba cicámnak vágtam is picit a körmét.
2010. szept. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Mennyi idős kortól lehet ivartalaníttatni? (kislány)

Mondjuk szófogadó, talán túlságosan is, cicához képest :)

2010. szept. 15. 22:17
 7/24 A kérdező kommentje:
Játék és kaparófa van, a bútorokban nem tesz kárt, csak nekik rohan :S Mint mondtam, első cica, úgyhogy úgy neveltem, mint anno a kutyáimat, de működik nála is :)
2010. szept. 15. 22:19
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

9 macskám van szóval elhiheted tapasztalatból beszélek :) Szóval a rohangálás, az, hogy lefejel ezt-azt amiatt nem kell aggódni, a kölyök cicák 99%-a ilyen míg ivarérett nem lesz (feltétlenül ivartalaníttasd majd, mert így kb megduplázod a várható életkorát). az, hogy ez az ugribugri mennyire marad meg a későbbiekben ez már az állat temperamentumától függ, egy szó mint száz emiatt nem kell aggódni. Bolhanyakörvet vegyél neki, és vidd el állatorvoshoz, ő a Frontline nevű bolhairtót fogja ajánlani, ez kb 1200Ft, a nyakán szét kell húzni a szőrt, oda kell cseppenteni ezt a szert és egy picit kb 10 forintos nagyságú területen szétkenni. De állatorvoshoz feltétlenül vidd el, hogy megkapja az oltásokat és a féreghajtót!!!


26/F

2010. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ha lakásban van, akkor fürdesd meg, hogy kijöjjenek a bolhák. Tény, hogy a cicákat nem kell fürdetni, de ilyenkor ha nincs lehetôség venni nyakörvet, akkor marad a fürdetés. Fürdettél már cicát? Tapasztalataim szerint úgy kell, hogy fogsz egy lavórt, vagy valamit, teszel bele kellemes hômérsékletû vizet, hogy csak max a pocakjáig érjen. A vízbe elkeversz egy kis cica sampont, és kézzel, vagy valami szivaccsal mosogatod. A zuhanytól megijedt az enyém. Jól ki kell "öblíteni" és gyôzôdj meg róla, hogy nem maradtak bolhák. Amúgy ha a nyakörv nem jön be, mert nekem nem jött be, akkor tudom ajánlani a Frontline cseppet, csak nem tudom pontosan milyen kortól lehet azt adni. Ami nagyon fontos, soha ne adj cicának olyan bolhairtó cseppet, ami kutyára való, mert az erôsebb és megmérgezheti.
2010. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

1, ne aggódj, minden játékos macska szokott ilyen "őrült" lenni, a miénk 2 éves, de most is rájön az 5 perc :D

2, a bolhák barna színűek, vöröset azért látsz benne, mert az vér..:(

ha nagyon bolhás, fürdesd meg, mi úgy csináltuk, hogy csak a feje volt kint a vízből, a bolhák odamenekültek, és körömmel összenyomtuk, amíg nem hallottunk pattanó hangot. ha nyakörvet teszel rá, macskából ugyan kijönnek, de viszont téged fognak csipkedni.

2010. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!