Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Négy hónapos kismacskám néha...

Négy hónapos kismacskám néha "bekattan". Lehet baja?

Figyelt kérdés

Fel-alá rohangászik, de nagyon sokszor (kb fél percenként) belerohan valamibe, de olyan erővel, hogy biztosan fájnia kellene.... tényleg nagyon durván beleszalad dolgokba: szék lába (fém), szekrények, polcok, ajtó, fal, ilyesmik... Olyan, mintha nem lenne fájdalomérzete :S Pár perce nem figyeltem oda amikor felvettem és egy kicsit odakoccant a buksija a szék aljához, erre elkezdett dorombolni... :S Szegénykém kicsit bolhás, ilyen kis barnás-vöröses bolhák vannak rajta, nemrég vettem észre, valamikor a héten talán el tudom kérni magam előbb munkából és tudok neki venni bolha nyakörvet, de nem tudom, lehet-e ennek köze ehhez az "őrülethez"...

Túlaggódom? Kérlek segítsetek!

20/L, első macskás (eddig csak kutyusom volt)


2010. szept. 15. 22:05
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Nos.... megpróbálkoztunk a fürdetéssel... én, a nagy hős a mindenmentes mindensemleges hűde sensitive babasamponnal, kontra másfél kilós macska... szerintem ő nyert... de sikerült megmosnom a hátát meg a lábait, az meg már fél siker :D

Viszont sz*rrá karmolt O.O és úgy nyávogott, mintha meg akarnám ölni.. de most már itt ül az ölemben és nyalakszik (minden habot rendesen lemostam róla) :)

Fürdetés után (már a törölközőben volt) pár percig remegett... először folyamatosan, aztán nyugtatgattam, és már csak szakaszokban, végül abbahagyta lassan... nem dorombolt, csak remegett...

Most pedig irány a fressnapf elvileg, cseppet venni

2010. szept. 16. 18:36
 22/24 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen és semmi baja nincsen csak hiperaktív :) Az enyém egy 4 hós maine coon :)
2010. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ha alkalmazod rajta a cseppet, akkor az a gáz, hogy 24 órán belül elhagyják a bolhák, mert nem fog tetszeni nekik a vére és akkor a szônyegeden fognak landolni. Nem tudom erre mit lehetne kitalálni. Én kizártam a kertbe a macsekot, de mondjuk az enyém amúgy is szeretett kint lenni. A bolhák pedig hónapokig képesek meglenni csak úgy valahol elbújva. Nem tudom hogy fürdetted, de nem sokkal ezelôtt írtam egy "csak hasig víz" módszert. Azt az én macskám is elviselte, pedig ô gyûlöli a vizet. És rendesen meg kell ám csutakolni, nem csak picit.
2010. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

csutakolás pipa, bolhanyakörv lett, nem csepp...

és most éppen itt alszik az ölemben... holnap mindenre kiterjedő nagytakarítás, remélem, elég lesz :)

2010. szept. 17. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!