Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Négy hónapos kismacskám néha...

Négy hónapos kismacskám néha "bekattan". Lehet baja?

Figyelt kérdés

Fel-alá rohangászik, de nagyon sokszor (kb fél percenként) belerohan valamibe, de olyan erővel, hogy biztosan fájnia kellene.... tényleg nagyon durván beleszalad dolgokba: szék lába (fém), szekrények, polcok, ajtó, fal, ilyesmik... Olyan, mintha nem lenne fájdalomérzete :S Pár perce nem figyeltem oda amikor felvettem és egy kicsit odakoccant a buksija a szék aljához, erre elkezdett dorombolni... :S Szegénykém kicsit bolhás, ilyen kis barnás-vöröses bolhák vannak rajta, nemrég vettem észre, valamikor a héten talán el tudom kérni magam előbb munkából és tudok neki venni bolha nyakörvet, de nem tudom, lehet-e ennek köze ehhez az "őrülethez"...

Túlaggódom? Kérlek segítsetek!

20/L, első macskás (eddig csak kutyusom volt)


2010. szept. 15. 22:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A frontline papírján pont hogy az van, hogy nem szabad szétkenni, sőt nekünk hozzá sem szabad nyúlni, nemhogy dörzsölgetni.
2010. szept. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha már bolhás, akkor ajánlatos mindent kimosnod és befújnod a lakást bolhairtó sprével. A szônyeget pl. Persze a macska ne legyen ott olyankor. Valamint ha lakásban tartod, két naponta porszívózás, egyrészt a szôrök, másrészt a bolha miatt. Szerintem tuti, hogy néhány boló össze ha már elhagyta a cicát. Nagyon tudnak szaporodni. A petéket a porszívó összeszedi. Nem tudom te mennyire vagy érzékeny rá, de nekem mikor bolha volt a cicámban, azonnal elkezdtek csípni.
2010. szept. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A Frontlinet a bôrre kell kenni, felszívódik és bejut a véráramba. Ha szétkened, max kevesebb marad a cicán és több az ujjadon. Az pedig nem egészséges:(
2010. szept. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
22.29-vagyok...a boló az bolha, bocsi, szóval a bolhák lehet már nem csak a cicában vannak.
2010. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Egen, velem alszik, vettem észre, innen jött az ötlet, hogy esetleg bolhás :S de akkor az őrülettel semmi baj :) Huhh... megkönnyebbültem. A lakásban nem sok lehet, naponta van porszívózva, a cicát is naponta keféljük, bár rövid szőrű... csak hát én meg allergiás vagyok rá elég keményen... de ha nem fogadtuk volna be, nem nagyon törődtek volna vele :( Az allergiám meg egész jól van... pedig semmi gyógyszer... hozzászoktam lassan, bár az első hét pokol volt... de most már imádjuk egymást :) a fürdetéssel nem hiszem, hogy baj lesz, mert vízmániás.... Hű.. ha már itt tartunk: csak és kizárólag cicasamponnal szabad? Mint említettem kicsit problémás a bevásárlás, napi 10-12 órát dolgozom, a párom ugyanennyit, az anyósom meg nem nagyon fog elszaladni samponért vagy nyakörvért szegénykémnek :S
2010. szept. 15. 22:38
 16/24 anonim ***** válasza:
mi babasampont használunk, de szerintem bármilyennel meg lehet, csak a szemébe ne kerüljön.
2010. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Hát akkor holnap fürdetés (?)

Ha eszetekbe jut BÁRMI hasznos tanács cicákkal kapcsolatban, kérlek, írjatok :)

Előre is köszi :)

2010. szept. 15. 22:48
 18/24 anonim ***** válasza:
Hát, a te cicád is elég eleven. Játszik csak. Az enyém miikor pici volt, rájott a futkozás, felugrott a polcra, levert rola minden torékenyt amit csak lehetett, (uveg poharak, gyertya tarto), kirohant a szobábol, vissza szaladt és lefekudt mintha semmi nem tortént volna. :D Bolha: surgosen vegyél nyakorvet, mert tele lesz a szore bolha urulékkel, és az nehezen jon ki. Mondjuk nekem másfél éves cicám van, 6 hetesen kerult hozzám, szoba cica, és másfél-2 havonta furdik.És szeret furdeni.De a nyakorv az fontos, mert a házban is szétszorja a bolhákat.mindenképp mond h mennyi idos cicának kell, de monjuk lehet kapni cseppet, 3 vagy 4 ml, a nyakánál szét kell huznod a szort és oda kell nyomnod a folyadékot. ha bolhás akkor ez kell neki. És utána eltelik X ido, ezt állatkereskedésben mondják meg , utána vegyél neki nyakorvet, mert a ketto egyszerre eros neki, és ha már bolhás, nem biztos h a nyakorvvel sokra mész, a cseppel jobban jársz, és utána x ido mulva a nyakorv. (Tapasztalat)
2010. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az őrülettel semmi gond, néha (főként este) rájuk jön.

Ha rendszeresen nekimegy ilyenkor valaminek, akkor a szemét megnézetném. (A mienk csak egyszer rohant neki fullgázzal valaminek: a könyvvel teli fekete zacskóra azt hitte, hogy lyuk :))))

A bolha nagyon gáz. Még féreg fertőzést, és allergiát is okozhat. Azonnali bolhairtás kell, és utána bolhanyakörv (a lakásban szétszórt bolhák még hetekig megtalálják: ő lesz a csali).

2010. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

1.Bekattan?Te,az a macska szerintem BETEG!

2.Ne nykorvet,sampont ajánlok.Vagy cseppet a nyakára.

2010. szept. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!