Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszőr allergiások!...

Macskaszőr allergiások! Valaki adatott már be a macskájának olyan oltást, ami kiiktatja azt a mirigyet aminek a váladékára allergiások lehetünk?

Figyelt kérdés
Mert mint olvastam nem magára a szőrre alakul ki az allergia, hanem a váladékra amit a nyálkal felvisznek a szőrükre. Hogy bírjátok allergiásan a cicával? Nekem enyhe asztmám is van, de nagyon nehezen bírom háziállat nélkül

2022. ápr. 19. 18:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

Akkor inkabb vedd fel a kapcsolatot egy tenyesztovel, vazold fel neki a szitut es kerdezd meg, van-e lehetoseged tobbszor elmenni es eltolteni par orat a macskak kozott. Inkabb, minthogy “kiranduljon” egy kolyok. Es az utobbi esetben en, mint tenyeszto, rohadt duhos is lennek, hogy igy szorakozol velem, hogy visszahozod a macskat par nap utan.

Meg jobb lenne, ha talalnal valami ismerost, akinek van macskaja es eltolthetnel par napot nala. Probalj valami megoldast keresni azon kivul, hogy jatszol a tenyeszto es a macska idejevel.

2022. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A macskát nem fürdetjük. Annyival egészíteném ezt ki, hogy nem csak a szőre szárad ki, hanem ami fontosabb, hogy a bőre megy tönkre. A fürdetés szétcseszi a bőrét védő természetes faggyúréteget, így kiszárad, érzékenyebb lesz a behatásokra, komoly bőrbetegségek állandó forrása lehet. Ha valahol azt olvastad, hogy fürdesd, akkor tudd, hogy onnan többet ne informálódj.

Egyébként én sem értem ezt, hogy aztán visszavinnéd a macskát... Ha úgy gondolod, hogy ilyen rövid időn belül kiderülne, akkor miért nem látogatsz el pusztán néhányszor a tenyésztőhöz, és töltesz ott egy kis időt a macskákkal?... Legalább nem vinnél el egy kiscicát feleslegesen.

2022. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Nekem is allergiás asztmám van, eleinte nagyon folyt az orrom a cicától meg köhögtem stb, de hozzászoktam és elmúlt
2022. ápr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#14 egyetértek azzal hogy samponnal nem szabad fürdetni csak évente 1x 2x, de arra szerintem minden állatnak szüksége van hogy lezuhanyozzák, a természetben is éri az eső. Sőt, a macskafélék is belemennek a vízbe.
2022. ápr. 19. 21:36
 15/20 A kérdező kommentje:
#15 igen, állítólag nagyon jót tesz a babáknak is ha van háziállat, javítja az immunrendszerüjet.
2022. ápr. 19. 21:37
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

14es vagyok.

Nem samponról beszéltem, hanem a fürdésről, tehát simán a víztől is megtörténik amit írtam. Miért nem lehet megérteni? A macska bőre nem erre van kitalálva! Egyébként pedig bizonyos nagymacskafajták mennek bele a vízbe , egyáltalán nem mind, és ha feltűnt volna, van némi különbség teszem azt egy tigris meg egy házimacska között.

Egyáltalán nincs szüksége az állatoknak rá, hogy lezuhanyozzák... A macskafélék a nyelvükkel tisztogatják magukat. Azért olyan a nyelvük, hogy ezt hatékonyan műveljék. Nyilván, ha belelép valami olyan mocsokba ami veszélyezteti, akkor le lehet mosni, de a rendszeres fürdetés KÁROS!

Egyébként hozzátenném, hogy ha nem tenyésztőtől hozod el a cicát, akkor az amúgy is kevéssé bizonyított hipoallergén tulajdonságra ne számíts; rendes tenyésztő meg nem fog neked úgy macskát adni, hogy "izé hozé, lehet hogy pár nap múlva visszahozom, mint egy mérethibásan vásárolt cipőt". Főleg ha megemlíted neki a fürdetést is.

Amúgy ha ilyen állatkínzó vagy, minek neked macska? Vagy kvázi bármilyen állat, mert ha ennyire nem veszed figyelembe, hogy ártasz a macskának ezzel, inkább megpróbálod tudománytalan hülyeségekkel megmagyarázni, akkor inkább ne tarts állatot szerintem.

2022. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a legtöbb állat nem várja meg az esőben, hogy szétázzon a bundája, hanem behúzódik valahová, ha teheti. Így pedig csak a szőrzet felső rétege lesz vizes, az aljszőrzet nem. Az aljszőrzet átázása vezet aztán bőrbetegségekhez, bőrgyulladáshoz, gombásodáshoz, ugyanis irtó nehezen szárad meg teljesen, a faggyúrétegét vesztett érzékeny bőrük pedig sokkal hajlamosabb lesz ezekre, mint normális esetben!
2022. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
Inkább akkor nem tartok macskát, bármennyire is fáj a szívem érte, de nem kínzom ilyenekkel. Az a mirigy, vagy barmi mas, amire allergiás vagy, kell neki, szüksege van rá az egészsége érdekében. Neked se véletlenül izzad és zsírosodik a bőröd.
2022. ápr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%

"kabbe gyagyas"

ez a szolas tokeletesen megmutatja hany agyjested maradt eletben (ha azzal nem foglalkozunk hogy a macskadat gyogyszezerned csak azert mert miert ne)

ne legyen macskad es ha lesz remelem elszokik egy olyan gazdihoz akit erdekel a jolete es nem csak egy onzo kis fsz aki a sajat boldogsaga erdekeben ilyeneket csinal

2022. ápr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%
Inkább ne legyen macskád...
2022. ápr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!