Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ajándék lenne neki?

Jó ajándék lenne neki?

Figyelt kérdés

Szisztok! Ma altatták el a macskánkat, 13 éves volt, nagyon beteg volt.

Anyukámhoz állt a legközelebb, persze mind szerettük őt, de mivel apukám egész nap munkában van, bátyám meg én egyetemisták vagyunk más városban, anyukám volt vele egész nap, a cica is őt szerette a legjobban. Mindig vele aludt éjjel (rámászott, odabújt stb).

Anyukámnak június közepén lesz születésnapja, szerintetek jó ajándék lenne egy új cica? Anyukám nagyon szerette őt, imádta a jelenlétét. Otthonról dolgozott mindig odaült mellé az íróasztalhoz, volt neki ott egy kiságya, ott aludt mellette.

Félek attól, hogy anyukám nem fogja őt annyira (tudni) szeretni, mint a mostanit.

Tesómnak akarom felvetni az ötletet majd pár hét múlva, aztán meglepinek egy új cicát.

Nagyon rossz volt reggel nézni, ahogy anyu hozta haza az orvostól a macskánkat, majd elpakolta a dolgait (kiságyat, összeszedte a plédeket amiken szeretett feküdni, az etetőjét, itatóját ami évek óta ott állt.

Sosem volt előtte háziállatunk, ő egy kóbor cica volt akit befogadtunk/odaszokott a házhoz.

Anyukám tipikus cicás “anyuka” lett, imádta simogatni, filmet nézni vele stb stb.

Mondom, szerintem tetszene neki, ha lenne megint egy macskája, csak annyira szivéhez nőtt ez a macska, nem tudom mennyire jó ötlet őt “pótolni”.

Én személy szerint benne lennék, de anyukám a legfontosabb, hiszem ő lenne benne a legjobban.

Ha megkérdezném tudom, hogy azt fogja mondani “senki sem pótolja a mostanit”, szóval ez rajtunk áll..



2022. máj. 9. 17:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

1.ajándékba nem adunk állatot. Ez egy élőlény, nem egy váza vagy egy játékautó. Felelős döntés kell legyen a leendő gazdi részéről. Attól, hogy szereti a cicákat, nem garantált, hogy önként belemenne azonnal egy másik macska befogadásába.

2.kb annyira logikus cicát venni az elhunyt szeretett macskàja után, mint az elhunyt, szeretett férj után rögtön összeházasodni valaki mással. Ha tényleg szerette, akkor ez nem így működik. Nekem is évek kellettek, míg be nem fogadtam egy másik cicát, és nem volt könnyű így sem.

Ne adjatok ilyesmit ajándékba, mert noha jó a szándék, mégsem jó a végeredmény!

2022. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
12%
Mi is cicát kaptunk miután elpusztult a másik..Ráadásul a színe,neme is ugyan az..A nevében is csak 1 magánhangzó különbség van(Bandi,Bendi)..Mi örültünk neki..Ha meglepinek szánod akkor apukáddal beszélj erről..Nálunk is a kiskutyás meglepetést csak mamám tudta..Tatának el se mondtuk és nagyon örült neki..
2022. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem júliusig, lesz elég ideje elgyászolni anyukáknak a régi cicát szóval én meglepném. ( ez csak az én véleményem) Apám kutyáját elütötte egy autó amikor nyaralt , felhívtam szóval tudott róla. Rögtön vettem neki egy kölyköt betettem a garázsba és amikor haza ért nyitotta a garázs ajtót a kiskutya szaladt ki elé. Boldog volt őrült neki és nagyon szerette. De persze nem vagyunk egyformák.
2022. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
_SOHA_ nem ajándékozunk állatot.
2022. máj. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy akiknél csak fogyóeszköz az állat, azok szerint nyugodtan lehet ajándékozni, az értelmesebb, felelősségteljesebb egyedek szerint pedig élő, érző lényt csakis úgy ajándékozunk, ha a megajándékozott tud róla és szeretné is.
2022. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
10%
#18 neked egy lapàt kakit se ajándékoznék . És nincs igazad , attól hogy nagy betűvel írod hogy SOHA nem fogsz jobban érvényesülni. Igen is lehet ajándékozni láttad volna a nagyim arcát amikor kiscicát kapott vagy az unokahúgomét amikor hörcsögöt . Mind kettő a legjobb helyre került arany soruk van . Szóval bukta
2022. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
14%

20-as a soha frontról, az a baj hogy érzelmileg fejletlen vagy ezért nem érted hogy miről van szó.


Utánad remekül leírták.

2022. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
89%

Kedves emberek (de fogadni merek 1 ember) akik azt írják lehet ajándékozni állatot.

Egy állat nem olyan mint egy váza ami ha nem tetszik elpaszolod. És ha az illetőnek nem kell mit csinálsz? A kérdező az egyetemen van nem tarthatja meg. Illetve nézzétek a pontozásaitokat... Szinte a 0-val egyenlő. Érdemes lenne ennek mégegyszer nekifutni szerintem.

2022. máj. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
95%

22, érzelmileg pontosan az fejletlen, aki nem tudja felfogni hogy a többi fajnak is vannak érzéseik, az ő jólétük is fontos, és hogy életekkel nem játszunk, mert hatalmas, sokéves felelősség.

Arról nem is beszélve hogy arra sincs tekintettel az ajándékozó, akinek meglepetésként adja az állatot. 50-50, vagy örül neki, vagy a háta közepére sem kíván ekkora felelősséget a nyakába venni. Senkit nem szabad ilyen helyzetbe hozni, az embernek saját elhatározásának kell lennie hogy mikor és milyen állatot szeretne magához venni. Mondjuk ennek a megértéséhez intelligencia is kell, azt elismerem.

2022. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztosan örülne neki, akkor nyugodtan, csak előbb meg kell tudni, hogy mit szólna hozzá. De minden utána kérdezés nélkül, semmiképp.
2022. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!