Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ajándék lenne neki?

Jó ajándék lenne neki?

Figyelt kérdés

Szisztok! Ma altatták el a macskánkat, 13 éves volt, nagyon beteg volt.

Anyukámhoz állt a legközelebb, persze mind szerettük őt, de mivel apukám egész nap munkában van, bátyám meg én egyetemisták vagyunk más városban, anyukám volt vele egész nap, a cica is őt szerette a legjobban. Mindig vele aludt éjjel (rámászott, odabújt stb).

Anyukámnak június közepén lesz születésnapja, szerintetek jó ajándék lenne egy új cica? Anyukám nagyon szerette őt, imádta a jelenlétét. Otthonról dolgozott mindig odaült mellé az íróasztalhoz, volt neki ott egy kiságya, ott aludt mellette.

Félek attól, hogy anyukám nem fogja őt annyira (tudni) szeretni, mint a mostanit.

Tesómnak akarom felvetni az ötletet majd pár hét múlva, aztán meglepinek egy új cicát.

Nagyon rossz volt reggel nézni, ahogy anyu hozta haza az orvostól a macskánkat, majd elpakolta a dolgait (kiságyat, összeszedte a plédeket amiken szeretett feküdni, az etetőjét, itatóját ami évek óta ott állt.

Sosem volt előtte háziállatunk, ő egy kóbor cica volt akit befogadtunk/odaszokott a házhoz.

Anyukám tipikus cicás “anyuka” lett, imádta simogatni, filmet nézni vele stb stb.

Mondom, szerintem tetszene neki, ha lenne megint egy macskája, csak annyira szivéhez nőtt ez a macska, nem tudom mennyire jó ötlet őt “pótolni”.

Én személy szerint benne lennék, de anyukám a legfontosabb, hiszem ő lenne benne a legjobban.

Ha megkérdezném tudom, hogy azt fogja mondani “senki sem pótolja a mostanit”, szóval ez rajtunk áll..



2022. máj. 9. 17:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
23%
Ismered anyukád ha úgy érzed boldoggá teszed vele akkor hajrá, persze ha egy idegen vagy egy barát lenne akkor azt mondanám hogy nem. Minden esetre beszéld meg a tesóval meg az apukáddal is. Ezek itt már rég nem a kérdésről beszélnek .
2022. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez nagyon rossz ötlet. Normális helyen (menhely, tenyésztő) ki sem adják, ha előadod, hogy ajándékba kellene másnak, olyannak, aki jelen sincs.

Állatot egyrészt úgy veszünk/fogadunk örökbe, ha a család tagjainak (mármint nyilván akik vele egy háztartásban fognak élni, nem a huszadik unokatestvérnek) szimpatikus az adott példány. Nem cukiskodunk ilyen meglepikkel, mert ha rosszul sül el, akkor nem csak visszavisszük a boltba a blokkal, itt egy élőlényért kell felelősséget vállalni és akkor illik felkészülni ilyen eshetőségekre is. Másrészt ha anyukád töltené vele a legtöbb időt és neki lenne ajándék, nem gondolod, hogy elsősorban neki kéne kiválasztani a cicát? Lehet, aki neked eszméletlenül tetszik, az neki nem fog.


Egyébként tiniként én is akartam ilyet csinálni, mikor nagymamám kutyája meghalt. Szerencsére a szüleimnek helyén volt az esze és leállítottak, hogy ilyet nem csinálunk, tiszteletben kell tartani a mama gyászát, döntését. A kutyus 11 éve halt meg, nagyimnak azóta se lett másik, mert egyszerűen ő is úgy érzi, hogy nem fog tudni már úgy szeretni egyet sem, mint őt.

2022. máj. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
73%

Én bízok a sorsban. Amikor a cicánk elpusztult, pár napra rá találtunk egy kiscicát. A szomszédunk utolsó kölyök macskája volt. Úgy volt hogy elviszik, de végül nálunk maradt. Nem voltak otthon és az anya cica nem ment oda a kicsiért reggel. Áthoztam, aztán picit megetettem, játszottam vele. Vissza tettem a helyére, de átmászott. Kiválasztott engem.


Anyukádat meg fogja találni a cicája. A lelke a következő macskában lesz. Nem az akit kicsin és cukin kapsz. Hanem aki önszántából odaszokik

2022. máj. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!