Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnád bántani a cicádat?

Tudnád bántani a cicádat?

Figyelt kérdés

Tudnád bántani a cicádat (verni) ha például lelök egy üvegpoharat és az eltörik vagy nem oda piszkít ahova kellene neki?


Én nem tudnám bántani. Viszont van egy ismerősöm aki egyszer olyat ütött a cicája fejére a levesszedő kanállal hogy a macskának a fején a bőr felhasadt- a cicának az volt a "bűne" hogy levesszedés közben a cica folyamatosan a gazdája lábához dörzsölődöt.



2022. máj. 30. 21:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

Aki egy védtelen állatot képest bántani, annak az embernek nem való állat!

Lehet őket nevelni, például ha rosszat csinálnak, megszoktam pöckölni a fülüket... vagy picit bevizezem a kezem, aztán lespriccelem vagy tapsolok, azt utálják.

Egy macskát ha valaki esetleg megver, belerúg (sajnos ilyen elmebetegek is vannak), azzal nem azt fogja elérni, hogy megjavul, vagy nem csinálja többé azt a rossz dolgot, hanem azt, hogy a macska a gazdit a félelemhez fogja társítani, tartani fog tőle...

2022. máj. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
97%
Bántani nem tudnám, de szoktam a fenekére paskolni, hogy mozduljon onnan. Nem fél tőlem, sőt éjszaka ő szokta paskolni a fejem (lehet olyankor adja vissza).
2022. máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak beteg és kegyetlen, de értelmetlen dolog is bántani őket "nevelési célzattal", ezzel mindenki tisztában kellene hogy legyen, akinek cicája van... macskatartás 101. Nem értik a negatív visszacsatolást, nem kötik össze a kis fejükben, hogy ezt a rossz viselkedésért kapták. Nevelni pozitív visszacsatolással lehet egy cicát, jutalmazni a jó viselkedést, azt érti. Ha bántod, annyit érsz el vele, hogy félni fog tőled.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem, soha nem tudnám bántani, de ez minden állatra vonatkozik. A saját cicám igazi rosszaság tud lenni néha, volt már, hogy hajnali háromkor virágföldet porszívóztam, mert az uraságot valamiért zavarta a komódon lévő avokádófa csemete (amit én neveltem hónapokon át magról...). Hát, ez van, ilyen a macskatartás, mérgesnek lehet lenni ilyen esetben, de bántani nem szabad a cicát.

2022. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy bántanám. Azért egyébként nem is hagyom, hogy azt csináljanak, amit akarnak, pl. ha lelöki a poharat, akkor nyilván felment az asztalra, ilyenkor azért elég határozottan elzavarom onnan, tapsolva, zajt csapva, hogy értse, hogy ezt nem igazán tolerálom. Ha nem megy magától, megfogom és egy határozott mozdulattal lekrakom onnan, majd elzavarom. Nekem ez bevált, 2 macskám van, egyik se randalírozik pulton, asztalom, meg egyéb ilyen helyeken.

Ha odapiszkít valahova, akkor valami gondja van, mert normál esetben nem csinálja, szóval akkor fegyelmezés helyett inkább azzal foglalkozom, hogy mi lehet a baja a macskának.

2022. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk az allatorvosnal elso alkalommal is olyan bator volt a cicank hogy az allatorvos is meglepodott,hogy ilyen macskaval meg nem talalkozott. ☺
2022. jún. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Soha!
2022. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!