Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kiscicát. Tudtok...

Találtam egy kiscicát. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Tegnap a hozzánk közel levő erdőben találtam egy fiú kiscicát. Anyukája nem volt vele, el volt ázva és nagyon remegett. Nem hagyhattam ott mert 20 órakor találtam rá és féltem hogy valami elviszi éjjel.


A kérdésem az lenne hogy mivel etessem? Van itthon egy macskánk és neki száraz tápot adunk. A kicsi körülbelül 2 hónapos lehet szóval tejben beáztattam neki a száraztápot. Ha tudtok pár tanácsot adni hogy mit vegyek/adjak neki azt megköszönném.


Állatorvoshoz beirattam, de csak 1 hét mulva tudok vele menni, ezért kellenek a tanácsok és tapasztalatok. Előre is köszönöm!



2022. jún. 9. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alutasakost adj neki az puha
2022. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kölyöknek való konzervet/alutasakost/pástétomot vegyél, illetve száraztápot is. A felnőtt macskáknak valót nem tudja egyelőre elrágni. És ha muszáj áztatni, akkor inkább vízbe (ne áztasd, csak nedvesítsd), semmint tejbe. Ugyanis ha hajlamos rá, a tejtől f*shat.
2022. jún. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jún. 9. 10:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont szereti a tejet, van a fressnapfban kimondottan macskának való tej, amitől nem fosik.
2022. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Tejet semmmiképp. Rengeteg ilyen esetről hallani, amikor a jó szándék halált okoz.

Jó lenne pedig megmutatni egy orvosnak azonnal, ha kezelni nem is tudja most, csak nézze meg a fogait, mert nem mindegy hogy hány hetes, ezért így látatlanban nem is merek etetési tanácsot adni.

Egyébként nagyon rendes tőled hogy megmentetted!

2022. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen már néztem utána macska tejnek. És igen jó lenne tudni hogy pontosan mennyi idős. Én sem tudom egy nap hányszor etessem és mennyit adjak neki.


A nagy cicánk napi kétszer eszik de ő már 7 éves. Az állat orvossal az a baj hogy egy eldugott faluban lakok, és nincs a környéken. De mindenképp veszek neki laktóz mentes tejet és zselés macskakonzervet. Köszönöm hogy írtatok!

2022. jún. 9. 10:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mérd le a súlyát, az segíthet támpontot adni a korát illetően. Segítségképpen egy 8 hetes cica kb. 70-80 dkg. (Ez persze csak az átlag, és nem tudjuk, hogy mennyit éhezett előtte, amíg befogadtad.)
2022. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Talán ez a videó segít ha összehasonlítod. Megmutatja hogy honnan lehet felismerni hogy hány hetes egy macska, az első héttől a nyolcadikig.

2022. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a videót. Kinézetre 6 hetes viszont csak 600 gramm. 650-750 grammnak kell lennie. Szóval annyira nincs lemaradva…
2022. jún. 9. 11:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legalább azt tudjuk hogy már ehet szilárd kaját. Akkor lennél bajban ha cumiztatni kéne, olyankor annyira törékeny még a kis életük, hogy a profiknak sem sikerül sokszor életben tartani őket.

Én valami olyan alutasakos kaját vennék ami junior, szószos, és 3-4 óránként adnék neki keveset, pár falatot. Kb cseresznye méretű lehet a gyomra.

És ami még jó hír, hogy a videó szerint ennyi idősen már nem kell nedves ronggyal ingerelni a fenekét, mert egyedül is képes üríteni.

2022. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!