Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hová teszitek a használt...

Hová teszitek a használt macskaalmot, és ami benne van?

Figyelt kérdés

Én eddig kidobtam a kukába, de tegnap balhéztak a kukások, hogy nem lehet állati ürülék a szemétben, es hogy legközelebb nem viszik el.

De akkor hova tegyem? Tobb cica is van, szóval egy het alatt azert keletkezik mennyiseg. A wc-n nem merem lehuzni, nehogy dugulas legyen. (Tescos illatositott almot szoktam venni.)



2022. jún. 25. 06:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is betonitet használok, és ahogy előbb írta valaki, nem merem a kakát a WC-be dobni. Vettem lebomló kityakaka-zacsit, abba gyűjtöm a kakát és a "pisigolyókat", és van a ház előtt kutyasz...os kuka, abba leviszem. Az egész almot hetente lecserélem, az megy a kiürült almos zacskóba, és az pedig a kukába. Mondjuk az általános kukába dobott macskasz...r nagyon-nagyon büdös, én ezért se dobnám oda ki, de szerencsénk van, hogy van a közelben kutyaürülékes kuka, máskülönben bajban lennék.
2022. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Naponta kiszedem a szennyezett almot kis lapáttal egy szemetes zsákba, megy bele a konyha szemetesbe, amit minden nap leviszek a konténerbe.
2022. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A napi termést a kukába dobom, zacskóban/szemeteszsákban. Soha sem volt még büdös, elvégre nem a csupasz kakit dobom bele, hanem alommal együtt (mondjuk társasházi közös konténer, mindig szaglik valami mástól, amit beledobnak, pl ételmaradék...).
2022. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nálunk sem engedélyezett a macskaalom elhelyezése a kommunális hulladék közé.

Bár nagyon komolyan veszem a szelektív gyűjtést és igyekszem a lehető legkörnyezetbarátabb módon kezelni a hulladékot, a macskaalmot kénytelen vagyok a kommunális hulladék közé tenni, mert nincs más!

WC-be egyértelműen nem szabad, mert dugulást okoz.

Amin elgondolkodtam, az a bio (kukorica, vagy papír alapú) macskaalom és a komposztálás. Ezt viszont a fertőzésveszély miatt nem lehet a hagyományos komposztba tenni. Mondjuk ehhez a váltáshoz először a cicát kell rábeszélni a bio macskaalom használatára, mert egyelőre nem szereti.

2022. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Beleteszem szemeteszsákba, a többi szeméttel együtt és kidobom a kukába. Mindig totál fekete zsákot használok, hogy ne látszódjon át, mi van benne, így véletlenül sem ért olyan, hogy a kukás nem vitte el. WC-n tuti nem húzom le. Amilyen hulladék nálunk a szennyvíz elvezető rendszer, tuti nem kockáztatom meg, hogy attól duguljon el a rendszer
2022. jún. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

uzsizacsi és szemét

ennyi erővel pelenkát se tegyenek bele

2022. jún. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, a szaros pelenka, popsitörlő, véres betétek, tamponok mennyivel is higiénikusabbak?
2022. jún. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Vettem fekete zsakot. Csesstek meg a kukasok :)
2022. jún. 28. 12:16
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Kuka. Baromságot mondanak a kukások, az utcán felszedett kutya xar is a kukában landol. Annyi, hogy én becsomagolom valamibe. Elteszek mindent, ami zacskóként felhasználható, hogy ne terheljem a környezetet plussz uzsizacskókkal. Lisztes, rizses, stb zacsi, kenyeres zacskó.
2022. jún. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kb az összes nem biológiailag lebomló (amit ugye lehet a wc-be dobni) alom leírásában az szokott lenni, hogy háztartási hulladékként kezelendő, helyezzük a szemetesbe.
2022. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!