Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd macskája ide fialt...

A szomszéd macskája ide fialt le nálunk. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Szóltam neki, annyit mondott hogy intézzem el őket úgy ahogy akarom.

Nekem nem kellenek macskák. Mivel nem az enyéim kötelességem se hogy én ívartalanítsam. De nem szeretném hogy minden évbe ide fialjon le hozzánk. A kicsiket 1 hete felraktam facebookra hátha valaki elviszi őket. De eddig senki se jelentkezett. Valami más megoldás?


2022. júl. 29. 19:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
20%
Keress állatvédő szervezetet, akik minden cicáról gondoskodnak. Egyébként is, 8 hetes korukig nálad kellene lenniük.
2022. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a piciknek keress gazdit, a nagyot meg lopd el tőle,a gazdáját úgysem érdekli, ivartalaníttatsd és tartsd bent.

Vagy őt is ajándékozd el, ha ne akarod megtartani.

Tudom, hogy nem a te dolgod, de ha téged érdekelnek a cicák, akkor annyi, hogy többet ne engedd a gazdájuk közelébe őket, hogy hova kerülnek, eldöntheted.

2022. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Anyamacskát kéne valahogy ivartalaníttatni.


De a kicsiket tuti, hogy kinyírja, ha átviszed.

2022. júl. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
69%

Én pár utcával arrébb kiteszem őket ha ilyen szerencsétlenül járok. Ne etesd őket, mert visszamennek, oda szoknak. Gonoszságnak hangzik, de az is gonoszság hogy ilyen helyzetbe hozott a kedves szomszéd.

Állatvédőkön keresztül van lehetőség ingyenes ivartalanításra is, egy kóbor nőstényt én is így ivartalanítattam.

2022. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
9%

Hat igen,a Kelet Európa az kelet Európa,nincs ezen mit szépíteni,latszik is a valaszokon is.


Nem is lenne baj,ha kidoglene ez a nep,foleg a selejtes magyar.

(En is az vagyok)

2022. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
77%
Keress meg pár állatmentő szervezetet a megyétekben. Van cicamentők és gazdakeresőik facebook csopi, oda is felteheted őket.
2022. júl. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
60%

"Én pár utcával arrébb kiteszem őket ha ilyen szerencsétlenül járok. (...) Gonoszságnak hangzik, de az is gonoszság hogy ilyen helyzetbe hozott a kedves szomszéd."


Bocsi az offért, de ez már kegyetlenség. Az oké, hogy a szomszédnak nem szabadott volna engednie odafialni a macskáját, de erről nem a kölykök tehetnek. Most azzal, hogy kiteszel egy csapat ártatlan, gyakorlatilag még magatehetetlen kölyköt, nem a szomszédot bünteted, hanem őket. Miért büntessek egy újszülött állatot olyanért, amiről ő egyáltalán nem tehet? Ők nem oda akartak születni, nem volt választásuk.

2022. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Tud róla hogy idefialt a macskája. Holnap megpróbálom átvinni őket. Bár tudom hogy mi lesz a sorsuk, de nekem se időm se energiám most foglalkozni velük. 1 hete feltettem őket facebookra, hátha valakinek kellenek de nem jött értük senki. Sajnálom őket, de kertes házban élek, eltartani nem tudnám mind az ötöt, bent meg abszolút nem lehetnének mert a házba nem engedném be őket. Kirakni meg nincs szívem sehova őket. A szomszéd felelőssége lenne hogy gondoskodjon róluk, ha nem kell neki akkor lerakom a portájára. Vissza hozni csak nem fogja őket, aztán lesz velük ami lesz.
2022. júl. 29. 21:40
 19/31 anonim ***** válasza:
3%
Akkor minek tetted fel a kérdést?
2022. júl. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Hátha van valakinek jobb ötlete. Mert szeretem az állatokat, de nem tudom befogadni őket, és annak se örülnék ha a szomszéd megfojtaná őket vagy bármi. Tavaly 5* is fel lett szólítva hogy ívartalanítsa a macskáját, de nem. Mindig át dobta a kerítésen a már halott kicsiket. Ezért simán feljelenthettem volna, de nem tettem mert mindig ígérte hogy majd a fia elviszi ivartalanítani. Ez megy már 2 éve.
2022. júl. 29. 22:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!