Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan viselkedik az a macska...

Hogyan viselkedik az a macska amelyik eltévedt? Próbálja folyamatosan megtalálni az utat hazafelé, ami a gyakorlatban azt jelenti, folyamatosan mozgásban van és végtelen kóborló életet él, vagy egy idő után feladja a harcot ..

Figyelt kérdés

és meghúzza magát egy általa viszonylag biztonságosnak ítélt helyen??

Valakinek vmi tapasztalat, infója van erről?

Illetve, ha van vmi tudomásotok egy hasonló esetről, h eltévedt cicust sikerült megtalálni akkor a lakóhelyétől kb milyen távolságra találták meg?


2022. aug. 14. 12:02
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%

20-as macska kombinált oltások is vannak már és egy felkészült gazdi tudja mire figyeljen macska betegségek terén.


Egyébként kiegészítem, a szabadon lévő macska területeket jelöl, ergo ha jön egy másik és rájelöl, hogy az az ő területe, akkor az a macska szintén újra ráfog pisilni arra a területre amit egy másik próbált birtokolni.


Ha nem engeded ki ugyanazt fogja csinálni lakáson, házon belül is, és ha csak bent lakó akkor számíthatsz rá, hogy a lakásod egy idő után káosz lesz, ha olyan a macska, hogy nagyon mehetnéke van.


Nem a perzsa, és egyéb macskákról beszélek. Szimpla házi macska a bezárást előbb utóbb megbosszulja, még a nyugodt típusú is.


Lakásban is szoktam látni, hogy megsétáltatják magukat a saját területükön a macskák. Egyébként, de van tudományos alapja ennek,mint ahogy annak is, miért kerülnek euforikus állapotba ha elé tesz az ember egy macskamentát, vagy macskagyökeret.


Nem volt kicsapva a gyerekkori macskánk, lakásban élt velünk és nem rombolt, de annak a macskának volt kinti mozgástere. Vittük magunkkal nyaralni akkor történt ez egyetlen egyszer szökött el tőlünk csak, miközben épp valószínűleg pár évesen nyűgösek voltunk mind a ketten és hisztiztünk a szüleinknek és a szüleink csak egy pillanatra nem figyeltek oda. A macska haza ment nem lett semmi baja.


Nekem nincs macskám, de ha lenne nem kötném házba, sem nem tartanám pórázon, de amúgy kinti, benti macska lenne. Meg lenne minden oltása, és be is lenne tanítva, mert a macskák ugyanúgy taníthatóak a hiedelemmel ellentétben. Ergo nem lenne kicsapva a vakvilágba. De csak akkor tartanék macskát, ha kertes házba laknék, de nekem egészen más elképzeléseim vannak, hogy milyen állatokat tartanék. Ez a baj veletek, valaki ír valamit, és egyből elkezditek a monológot, hogy a másik mennyire leszarja a macskáját. Pár évesen sem szartam le a macskánkat. Aki viszont bezárja egy házba örök életére,és pórázon sétáltatja, az szarja le igazán a saját macskáját, ahelyett hogy megtanítana neki több dolgot.

2022. aug. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
51%

21:

Először is... wow.


1. A kombinált oltás kb 4-5 betegség ellen véd, ennél kb. csak 50x több más betegség van, amit még elkaphat.


2. Hogy jön ide a jelölgetés? Semmi köze a témához.


3. Érdekes módon senkitől soha nem hallottam, hogy "káosz" lenne a lakása azért, mert a macskát bent tartja. Mondjuk az átlag macskatartó azért valamelyest törődik is a macskával, meg takarít is utána, így a káosz lehetősége sem nagyon merül fel.


4. Szimpla házimacska a bundaápolási igényeit tekintve tér el leginkább a perzsától, semmi másban. A fajták között vannak temperamentumbeli különbségek, de nagyobbrészt a nagy számok törvénye szerint, és nem igazak egységesen minden egyedre.


5. Mi a jó isten jelent, hogy megsétáltatja magát a lakáson belül? Azt, hogy mozog? Állat, az isten szerelmére, nem cserepes növény, mi mást csinálna?...

Az egy ősrégi tévhit, hogy a macska nem ragaszkodik az emberhez. Ez akkor terjedt el, mikor még a macska is haszonállat volt. Ha haszonállatként bánsz vele, nem is fog ragaszkodni hozzád. Ettől még nincs nagyobb igénye a kimenetelre, mint bármilyen más élőlénynek, ami szintén elvan a lakásban. Viszont az icipici lakás valóban nem jó a macskának, ahogy az embernek sem.


"Egyébként, de van tudományos alapja ennek" - szeretném látni a forrást. Várom. Köszi.


Elképesztő módon nem értesz a macskákhoz, szóval én nem hangoztatnám a helyedben, hogy ti hogy tartottátok vagy hogy te személy szerint mit tartasz jónak. A fantáziádban élsz.

De legalább annyi előny, hogy nincs macskád. Ez maradjon is így szerintem.

2022. aug. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
0%

Te nem olvastad el normalisan amit irtam.


A perzsa es a hazi macska kozott vannak kulonbsegek mert a perzsa tudatos tenyesztes eredmenye. Magyaran pl. a palotakban tartott olebeket is ugy tenyesztettwk ki hogy ne erdekelje a gazdi olen kivul nagyon mas. Nem olyan az aktivitasuk ezeknek a fajtaknak. Ellentetben a hazi macskaval ami termeszetes modon lett domesztikalva anno a vadmacska ose.


Nagyon nem mindegy. A megsetaltatja magat nem a lakason belul hanem a szabadba. Vannak olyan gazdik akiknek ki be jarhat a macskaja de nem megy messzire a macska.


Nem haszonallatkent gondoltam a macskara. De az teny hogy a macska hazhoz is ragaszkodik. Volt mar itt ilyen kerdes hogy?elkoltoztek vittek a macskat is rendszeresen visszaszokott a regi hazhoz es az uj tulaja ertesitette mindig.


Az oltasokon kivul es a fergesseg elleni vedelemen kivul persze vannak mas veszelyforrasok is de ha a gazdi megtanit neki dolgokat akkor a macska is biztonsaga is adott lesz. Pl. Vannak nyakorvek is amire a cimet raszoktak irni. Kepzeld meg lo is szokta setaltatni magat mert a gazdai idos betegek lettek es nem tudnak vele menni senki nem csinal problemat a varosba ebbol mert mindenki tudja kinek a lova es van is egy ilyen kis uzenet is hogy nem veszett el megy haza csak kocog egyett.


Ez mondjuk kulfold. De belfoldon is lattam mar onmagat setaltato macskat este aztan mikor kisetalta magat vagy mikor meglatta a gazdit oromeben trappolt is haza. Nem erdekel a frusztraciod. Aki csak egy szobara vagy hazra korlatozza a macska eletet az vet a macska termeszete ellen. Mert a macska teritorislis allat benne van a genetikajaban. Ha bezarod es nem hagyod mozogni szabadba semmilyen szinten se lesz egy frusztralt macskad es elobb utobb rendet csinal neked kaosz formajaba a lakasba. Hs elfogadod ha nem.

2022. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
30%
Egyebkent az ember se menjen ki a hazbol hozzaallasod van mert millio betegseg leselkedik ra a sarkon. Kb. A macskanal is ezt gondolod haz es poraz vagy kennel az igen. A macska nem kutya ergo masfajta igenyei vannak.
2022. aug. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
30%

*tenyesztettek ki


* Volt itt mar olyan kerdes, hogy elkoltoztek, vittek a macskat is.


A 23-as es a 24-es valaszom is pontozzatok le nullara nyugodtan. De a macska életmódja teljesen különböző, mint a kutyáé. Ha bezárod es porazra teszed lesz egy depis boldogtalan macskád. Johogynem mar lancra kotod a macska haznal aztan utana napvegen meg kennelbe rakod. Nez mar egy filmet vadmacskarol aztan rajossz hogy a hazi macska ahhoz all kozel. A perzsa masabb mert ott x fajta keresztezesebol alkottak meg a nagyszoru gombolyagot ami nyugodtabb tipus ellentetben az aktiv hazi macskaval aminek van mozgas igenye es terulet igenye. Na en megyek.

2022. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Még mindig várom a merész kijelentéseid tudományos igazolását. Cikkek, értekezések? Valami, ami nem a saját, megalapozatlan agyszüleményed?...
2022. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

Irtam lattam egy dokumentumfilmet es anno mikor 10-en x eves voltam volt elofizetett allatokrol szolo ujsagom ahol egy cikk es egy rajz is volt, hogy tajekozodnak a macskak. De azt nem tudom sajna megosztani veled mar, mert mar nem tudom hol vannak az ujsagaim.


A masik meg egy dokumentum film volt. Ha megtalalom linkelem de ugy emlekszem tv-be volt de az is lehet youtube-on lattam anno. Nem emlekszem mar a címére. A dokumentum filmbe gazdak beleegyezesevel nyakorvre kamerat tettek tudosok es vagy a kovetkezo nap vagy 1 het utan vettek le a kamerat es ott kielemeztek milyen teruleteket jarnak be a macskak. Melyek azok a teruletek amik az o teritoriumukhoz tartozik. Es mit csinalnak mikor egymas utjat keresztezik vagy az egyik a masik teruletere teved. Etc. A mozgasukat is terkepeztek mint pl. Amikor el akarsz jutni a pontbol b pontba es megnezed a google mappon a tudosok lerajzoltak a macskak mozgasat. Es a gazdikkal is megnezettek a macskaik kiruccanasat. Es volt ket gazdi akiknek a macskai rendszeresen ellatogattak egymashoz a masik kajajat megenni. A gazdak nem is tudtak, de mikor megneztek jot kacagtak egymas macskain. Fogalmam sincs mar mi volt a cime azt hiszem angol dokumentum film volt, de nem biztos, de ennek mintajara szerintem x evvel kesobb tiktokon is az emberek kiprobaltak es nyakorv kamerat tettek a macskajukra. Ergo ha valaki aggodik a macskajaert egy gps-es nyakkorv kamerat is siman tehet a macskara. De en irtam csak atsiklottal azon hogy nekem speciel nincs macskam. Gyerekkoromba volt macskank utoljara. Csak akkor tartanek macakat ha kertes hazam lenne oriasi kerttel vagy a haz melle minimum 1 hektaros teruletem lenne. De kinti es benti macska lenbe. Barmikor bejohetne mert lenne macska ajtaja. Ergo en siman vennek gps-es nyakorv kamerat is a macskanak. Es megtanitanek a macskanak ezt azt. A macskat is amugy hiaba zarod be pl. Kenelbe egy ido utan megtanulja kinyitni. Ajtokat is siman kinyitja, sot ketrec ajtot is. Lattam mar ilyen videokat.


De olvasd el 1922-ben irodott, Frances Herrick professzor tollából valo konyvet. A címe "Homing Powers of the Cat"


A lenyege arra volt kivancsi a professzor hogy ha elkulonitik az anyamacskat a kolykeitol egy merfoldtol 4 merfoldig terjedo tavolsagra haza talal-e. 7x vittek az anyamacskat ilyen tavolsagra. Mind a 7x hazatalalt.


En is most talaltam ezt a konyvet es el fogom olvasni.


[link]

2022. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
51%

27, ennek semmi köze a macska igényeihez, ez csak hogy mekkora területet képes bejárni... Ez nem érv a kinti tartásra. A "láttam gyerekkoromban a tv-ben" pedig nem tudományosan megalapozott. Sorry.

Ahogy egy 1922-ben íródott könyv sem igazán releváns, ugyanis a tudomány fejlődése azóta nem állt meg, sőt, sok mindenről beigazolódott, hogy téves. Bár ahogy látom, ez sem igazán arról szól, mint amiről a téma itt folyt, egyébként.

2022. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
46%

28-as a macska tájékozódásáról kérdeztél. Nem az igényeiről. És egyébként sem olvastad el amit írtam, nem kinti macska lenne, hanem kinti benti bármikor bejárós. Szerintem fejezd már ezt be, mert semmi köze a kérdéshez a te elképzeléseidhez (ház, kenel, póráz etc.)


A macska ha menni akar menni is fog. Egyébként meg írtam, ha eszembe jut a film címe linkelni fogom, de te ugyanazt hajtogattad. De köze van a tudományhoz az 1922-es könyvnek is, már akkor foglalkoztak ezzel a kérdéssel, és írtam miről szól a könyv. Ha akarod elolvasod azt a 16 oldalt, ha nem akkor meg nem. De szerintem ne spamold a kérdező kérdését. Én leginkább neki linkeltem ezt a könyvet, hogy simán hazatalálhat a macskája. Volt már rá példa itt is írták, hogy több gazdi macskája is hazatalált már.

2022. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként az igényeihez ugyanúgy hozzátartozik a nagy mozgástér a macskának. Kiselőadást nem fogok neked tartani most az egyéb igényeiről de ha akarnék tudnék. De nem ez volt a kérdés.
2022. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!