Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan viselkedik az a macska...

Hogyan viselkedik az a macska amelyik eltévedt? Próbálja folyamatosan megtalálni az utat hazafelé, ami a gyakorlatban azt jelenti, folyamatosan mozgásban van és végtelen kóborló életet él, vagy egy idő után feladja a harcot ..

Figyelt kérdés

és meghúzza magát egy általa viszonylag biztonságosnak ítélt helyen??

Valakinek vmi tapasztalat, infója van erről?

Illetve, ha van vmi tudomásotok egy hasonló esetről, h eltévedt cicust sikerült megtalálni akkor a lakóhelyétől kb milyen távolságra találták meg?


2022. aug. 14. 12:02
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
30%

A "láttam gyerekkoromban a tv-ben" pedig nem tudományosan megalapozott. Sorry.


Pár éve láttam a dokumentum filmet.


Az újságot olvastam gyerekkoromba. Látszik hogy el se olvasod azt amit írok. Vagy nagyon felületesen. De mindegy is. A kérdezőnek direkt linkeltem a könyvet, ha tud angolul el tudja olvasni. Már 1922-ben is hazatalált az akkori macska, ma is ugyanúgy hazatalálhat a saját macskája.

2022. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
32%

Nem a kérdező kérdéséről ment a vita már, hanem az alaptalan állításodról, hogy a macska "káoszt" okoz a lakásban, ha bent van tartva, és hogy nem bírja ki. Ez alaptalan, tudománytalan, netto hülyeség. :) Érveid nincsenek, csak a saját fantazmagóriádat ismételgeted.

Azt én is megírtam, hogy hazatalálhat, bár nem azért, amit te itt összehordtál... De én elég sokat foglalkoztam macskákkal, hisz' jó pár évig mentettem őket és szocializáltam az elvadultakat, hogy örökbeadhatóak legyenek, és nem gyerekkoromból emlékszek homályosan egy dokumentumfilmre, meg nem egy 1922-es könyvre alapozok, hanem jelenkori tudományra. Van különbség. Szerintem is lépjünk tovább; van, akin nem lehet segíteni.

2022. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=BuYZ-wvXX5M


Itt láthatsz olyan macskákat amiknek a gazdijaik sokszor takaríthattak utánuk. A perzsa macskának igen frusztrált feje van, nem tudom mennyit mozoghat az a macska, amelyik a távirányítót löki le és az üvegpoharat. Bár vannak necces gazdik is köztük, pl. aki a gyerek etetőjére felengedi, meg aki az ágyon pucolja a krumplit. Aki ért a macskához az nem csak bent tartja. Írtam még egy bejáros macska is simán ramazulit tud csinálni, ha a gazdi fejére nő, de egy csak bent tartottnak előbb utóbb elege lesz, és ilyeneket fog a gazdi tapasztalni, hogy unalmába lelökdösi a poharakat és nyitogatja az ajtót és etc. Jeleztem csak, hogy egy szimplán egy légtérben tartott macska előbb utóbb menni akar, és eleinte biztos míg kitapasztalja a hogyant felfordulást is csinálhat a lakásban.


Szóval még sem olyan megalapozatlan amit írtam. De láttam már ketrecet is kinyitni macskát videón, ajtókat is simán nyitogatják, olyat is láttam.



A könyvet most olvasom, a bácsi módszerei nem mindig oké, de a lényege, hogy ő dokumentálta valószínűleg elsőként ezt a tudományos kérdést. Leírja, hogy mikor és hogy vitték oda egy másik házhoz, és úgy vitték a macskát, hogy a macska nem tudta hol viszik és hova viszik. Bár annál a résznél amibe beleolvastam, itt nem anyamacskát vittek a másik házhoz, a könyv ismertetőjébe ezt írták, mindegy, most amit olvastam, ott egy másik macskát visznek egy másik házhoz, ahonnan írja mennyi idő alatt talált vissza az a macska, egyelőre csak beleolvastam, de rajzok is vannak, és táblázat is van. Bizonyos részeivel nagyon nem értek egyet, de már akkor is foglalkoztak tudósok ezzel a kérdéssel, amit a kérdező kérdezett.

2022. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
46%

A tényen nem változtat hogy a macskának az őse a vadmacska, és a vadmacska domeszitkálódott. A házi macskánál ezek az ösztönök erősebbek.


Lehet te mentettél macskákat, csak kettőnk között az a különbség, hogy én nem írtam olyat, hogy csak házba kijárás nélkül, és csak pórázzal, meg kennelbe. Ha menni akar a macska kennelből is kiszökik. És nem írtam olyanokat hogy összehordasz hülyeségeket. Te meg folyamatosan ezt csinálod. Ha tényleg mentettél macskákat akkor emberekkel sem ártana normálisan kommunikálnod. Én speciel nem használtam jelzőket rád. Te meg mindenfélét összehordasz rólam. Ez a probléma. Én magam részéről befejeztem. A kérdezőnek linkeltem egy könyvet, hogy ne adja fel, hátha hazatalál a macskája, te meg csak kiosztottal engem is őt is, hogy hogy kéne tartania, de nem is ismered őket.


"Ezert nem tartunk kint macskat ugy, hogy tud koborolni.


Nem ertem mikor kaptok mar eszbe, hany tragedia kell ahhoz; hogy belassatok, ez nem jo irany. Annyi lehetsoeg van, ha kijaros macskat akarsz, kennel, macskabiztos kerites, hamos setaltatas pl.


De nem, egyik sem. Mert jobb igy, hogy meghalnak feleslegesen.


Szerencsetlen macskak."


Linkeltem is a 10-es válaszod, ha te voltál, én erre reagáltam. A többi bántásodra is. Nem is ismered az embereket úgy támadsz nekik. Ellentétben veled én nem támadtalak.

2022. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
34%

Benti macskám van és semmilyen káoszt nem okoz a házba :D

Fájdalmasan ostoba itt az egyik hozzászóló, aki szerint nem lehet macskát csak bent tartani.

2022. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

35-ös a kérdező válaszát ha elolvastad volna, a kérdezőnek a macskája ramazúris, csak bent nem bírná. Lehet, hogy a te macskád elviseli a csak bentlétet, de az nem jelenti azt, ha megérezné a szabadság ízét, akkor lehet a te macskádnak is mehetnéke lenne. Lehet hogy nem. De nem minden macska olyan mint a tiéd.


Egyébként attól hogy a te macskád el van a házadban az nem jelenti azt, hogy más macskája bírja a csak benti létet.


Ha csak veszekedni akartok akkor keressetek más embert erre a posztra akit ismertek és tudtok is vele disputát folytatni. Mert khm ismeretleneket sértegetni csúnya dolog.


Aki ilyet ír ismeretlenül a másikra mint a macska mentéssel foglalkozó és a 35-ös válaszoló, az önmagát kérdőjelezi meg a kedvességét illetően, és ugye egy ilyen szakmába szükséges is ez a tulajdonság, mind állat felé, mind ember felé. Látatlanba sértegetitek ismeretlen embereket. Na és el sem olvassátok rendesen a válaszokat.

2022. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!