Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy koptassam le a macskákat?

Hogy koptassam le a macskákat?

Figyelt kérdés
Falun élek, és az utóbbi egy évben ideszokott 8 macska. Kezdetben még kicsik voltak, 6-7 hetesek, de mára már mind nagy, szerintem mindannyian testvérek. Hozzám csak enni jönnek, nem tudom hol töltik a nap többi részét. Én hibáztam, mert a kezdetektől etettem őket, de mára már túl nagy teher havi 10ezret költeni macskakajára. Nincs gazdájuk, a környéken senki nem tart rájuk igényt.

2022. szept. 28. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Utolsónak nagyon igaza van. Ez így nem tisztességes, bocsi, de szégyelld magad ha elzavarod őket...
2022. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Én megértem a kérdezőt, hogy 8 macskát igencsak pénztárcaterhelő etetni. De azokkal is egyet értek, akik azt írják, hogy ha már elkezdte, valamelyest felelősséggel tartozik értük.

Én sem dobom ki a macskáimat, mert duplaannyi lett pár hónap alatt a kajájuk.

Meg kell keresni a lehetőséget, hogy valahogyan elkerüljenek onnan pl. egy menhelyre. Már csak azért is, mert ott ivartalanítva lesznek.

Ha nem lesz megoldás, jövőre nem 8, hanem 18 macska lesz...

2022. szept. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Én sem dobom ki a macskáimat, mert duplaannyi lett pár hónap alatt a kajájuk."


Igen ám, de ők nem az én macskáim, nem én hoztam őket ide, hanem egyszercsak megjelentek. Ha már enni adtam nekik akkor egy életen át felelősséggel tartozom értük ??


Feltételezem, hogyha én nem lennék, akkor már nem is biztos, hogy életben lenne mind a 8, vagy ha mégis akkor jóval egészségtelenebb lenne.

Tehát mondhatjuk, hogy már eddig is tettem eleget.

2022. szept. 28. 19:38
 14/17 anonim ***** válasza:
55%
#13, enyémek is "megjelentek" - kóbor macskák voltak -, és nem, nem tartozol egy életen át értük felelősséggel, de akkor sem az az emberséges (felebaráti?, vagy milyen szó illik ide..? ) megoldás, hogy most hagyod őket elpusztulni, hanem keresel nekik megfelelő helyet. Nem lesz könnyű, tudom.
2022. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha már ivarérettek lettek, vihargyorsan lesz 15-20 macskád. Hiába tűnik "embertelennek", de valóban fejezd be az etetést, csak az segíthet.
2022. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%
Úgy látom nem kötődsz hozzájuk, de gondoskodtál róluk, ez így most ilyen "árulás" a részedről, de megértelek, 8 macska az 8 macska. Többé ne adj nekik enni, vizet se tegyél ki, egy idő után elmennek. Ha nem, érdemes egy kutyát beszerezned.
2022. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
37%

Abszolút meg tudom érteni, hogy 8 macska etetése nem 2 fillér de gondolj bele ez kb olyan mintha örökbe fogadnál egy kisgyereket és amint betöltötte a 18at azon nyomban kib*sznád az utcára mert "költséges".

Sajnos nem tudom ez hogy működik de nálunk az egyik öregasszonynak mindig hoztak adományként egy tálca macska konzervet a cicáinak.

2022. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!