Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy cicát. Mivel...

Találtam egy cicát. Mivel etessem és mennyit adjak neki?

Figyelt kérdés

Jövőhéten viszem állatorvoshoz, szükséges oltást beadatom neki, átnézetem. Későbbiekben ivartalaníttatni is fogom.


Hirtelen felindulásból vettem neki whiskas alutasakos kaját, ami 2-12 hónapos korig javallott. Most ezt evett, nagyon éhes volt. Le van soványodva, kb 2 hónapos lehet.


Akármilyen tanácsot elfogadok, nem volt még cicám.


2022. okt. 2. 14:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Whiskas az olyan semmilyen táp, nem tudom, mennyi pénzed van, de ajánlom a Concept for Life-ot. Zooplusról tudsz rendelni mindent, amire szükség lehet, de az ilyen Whiskas féle kaják nem éppen a legjobbak... Tejjel semmiképp se itasd, érzékenyek rá. Javaslom még a főtt husit, amikor főzöl még fűszerezés előtt szedhetsz ki belőle neki egy tányérkára, de nyers hússal ne etesd. Előtte azért nézelődj interneten, hiszen mindenki másra esküszik, személy szerint én Concept for Life-ot adok a macskáimnak. Van Sensitive táp is érzékeny gyomrúaknak, szerintem azzal kezd :)
2022. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Szárazat adj neki, olyan márkát, amit megengedhet a pénztárcád. Bármi jobb, mint amit eddig evett szegény. A tápos zsákon rajta van, mennyi a napi adag.
2022. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nyilván veszek neki másmilyet is, de most csak ez volt kéznél. Így is örül szegény, hogy van már mit ennie.


Arra volnék még kíváncsi, hogy hány dekát érdemes neki adni általánosságban. A szobatisztaságot is meg szeretném neki tanítani meg alap dolgokat is, úgyhogy aki macskás, elláthatna néhány tanáccsal. Nem szeretném elrontani a nevelést sem.

2022. okt. 2. 14:21
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztaságra nem kell nevelni mint a kutyát. Belerakod az alomba egyszer, és utána tudja majd hogy oda kell menni, abban lehet kapirgálni.

A kaját majd úgyis kitapasztalod, vagyis ő maga tanít meg hogy mennyi kell. A kutya annyit eszik amennyit eléraknak, a macska viszont leáll és otthagyja ha nem kell már neki.

2022. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok: mi nem szoktunk nekik fejadagokat kimérni, csak abban az esetben, ha a cica nagyon torkos és hízik vagy valamiféle betegség miatt nem javasolja külön az orvos. Bár, van egy brit rövid szőrű cicánk, ő eléggé hízékony, de még így se mérjük ki neki, jelenleg lightot kap, hátha... Szóval, tedd elé nyugodtan, mindig lehet előtte, maximum most az elején még fokozatosan emeld az adagját, nehogy megterhelje a gyomrát. Minden nap egy picivel többet kapjon.

Almot megtanítani nem feltétlenül szükséges. Amikor hazaviszed, belehelyezed és onnantól tudni fogja, de az elején fordulhatnak elő balesetek. Arra ügyelj, hogy ne a kajája közelében legyen, mivel senki sem szeret a wc mellett enni, így a macskák is rettentően kényesek az ilyesmire. A forgalmas helyeket is kerüld, tedd be a fürdőszobába pl., ha van ott hely neki. Nem minden macska allergiás arra, ha nagy a mozgolódás az alom közelében, de esélyes, hogy te pont kifogtad azt az egyet :D

Nagyon másra nem tudod megtanítani, ha ő nem akarja megtanulni. Drága játékokat ne vegyél neki, mert úgyse fog velük játszani. Tollaspálca mindig sláger, meg még maximum néhány egér, de úgy ennyi...

2022. okt. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Arra a pár napra, amíg orvoshoz juttok, tökéletes lesz neki az alutasakos is. A cicák ösztönösen "szobatiszták", kint is gödröt ásnak a kis-és nagydolgoknak és betemetik, úgyhogy csak megfelelő almot kell neki biztosítani és használni fogja.
2022. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztasághoz érdemes lehet olyat csinálni, hogy megfogod és belerakod az alomba, megfogod a kis lábát és kaparod vele kicsit az almot.

Vagy ha máshová odakakilna, akkor azt felszeded valahogy, és belerakod az alomba, és megmutatod neki.

2022. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%

Tej, es normal hus, vagy maradek is tokeletes.

Nevetseges, hogy az emberek hogy bedolnek a reklamoknak. 😂

2022. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kint fogom wcztetni. Kinti-benti cicus lenne. A kertbe érdemes almot tenni? Csak mert nem akarom, hogy az udvar tele legyen vele, és belelépjünk.
2022. okt. 2. 15:29
 10/17 A kérdező kommentje:
8# Szó sincs reklámról. Mindent kapni fog, ami megfelelő a számára. Tejet amúgy sem szabad neki adni, max laktózmenteset, de fölösleges. Ha nem tudsz válaszolni, ne kommentelj.
2022. okt. 2. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!