Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy cicát. Mivel...

Találtam egy cicát. Mivel etessem és mennyit adjak neki?

Figyelt kérdés

Jövőhéten viszem állatorvoshoz, szükséges oltást beadatom neki, átnézetem. Későbbiekben ivartalaníttatni is fogom.


Hirtelen felindulásból vettem neki whiskas alutasakos kaját, ami 2-12 hónapos korig javallott. Most ezt evett, nagyon éhes volt. Le van soványodva, kb 2 hónapos lehet.


Akármilyen tanácsot elfogadok, nem volt még cicám.


2022. okt. 2. 14:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugye belelépni nem tudtok az udvaron, mert eltemetik a cicák. Almot nem érdemes tenni kintre, inkább egy olyan helyet kialakítani, ahol lazább, homokos a talaj, nem növi be a gaz, tehát amibe könnyen el tudja ásni.
2022. okt. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Andizsuzsi ***** válasza:
37%
Arra cicát nem fogsz tudni rászoktatni, hogy kikéredzkedjen, mint a kutya. Az udvarra tehetsz ki almot, csak nem sok értelme van, mint már mondtam, a macska gödröt ás és betemeti, tehát nem fogsz belelépni.
2022. okt. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12# De sokszor nagyon kemény a föld, ráadásul be van füvesítve rendesen, nem könnyű azt felkaparnia, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy betemeti.
2022. okt. 2. 15:33
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#12 Ez butaság, a legtöbb macskát simán rá lehet szoktatni, hogy jelezzen, ha ki akar menni. Szoktak is bőszen jelezni, akkor is, ha nem is wc-re kell menniük, hanem csak kimennének.

#13kérdező Ezért kell kialakítani olyan helyet, ahol meg tudja ezt tenni.

2022. okt. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne egy benti alomtálcát beiktatni a balesetek elkerülése végett, mégha kijárós macska is lesz.

Kintre nem kell alom, megoldja ő magának.

Etetésnél meg nem kell annyira szigorúan mérni az adagokat. A tápos zsák oldalán ott van egy táblázat, hogy mennyi idős cicának hány gramm kell. Azt egyszer leméred, utána szemmértékre adod neki. Ha nagyon falánk, érdemes több részletben odaadni neki, hogy ne legyen az, reggel bekajál, aztán este bömböl az ételért megint.

2022. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 NTBS ***** válasza:
Macska eledel. Adagolás a csomagoláson.
2022. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Beletettem az alomtálcába, nem sokkal később már magától ment oda. Pisilt, kakilt, majd olyan szépen betemette, hogy csak rácsodálkoztam. :D
2022. okt. 2. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!