Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy nyugodjak meg ? Elütötték...

Hogy nyugodjak meg ? Elütötték a macskát.

Figyelt kérdés

Anyáéknak van egy benti cicája, akit nagyon szeretek én is. Bent szokott lenni, mikor nem vagyunk itthon, és éjjel is velünk alszik a házba.

Reggel szokott mindig kimenni olyan fél órára, ma is így történt. Elütve találtuk meg az út szélén. Természetesen rögtön vittem orvoshoz, belső vérzés nincs, viszont a röntgen mutatta, hogy szétnyílt a medencéje és a szegy vagy szeméremcsontja is törött. Kapott csonterősìtőt és multivitamint, hétfőn kell újra visszavinni. Most itt fekszik a nappali szőnyegen, olyan rossz így látni, szegény nagyon keservesen nyávog :(

Úgy fáj a fejem az idegtől. Ugye rendbe jön? Nem is értem anyámék miért ilyen hülyék, egy macskát fél óra alatt is el lehet ütni, hiába benti cica.. pont elég ez a kevés kint lét.

Remélem mindneki tanult az esetből most.


Nektek volt már ilyen?



2022. okt. 14. 11:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos egy macskával 1 perc alatt is történhez baj. Talán ebből tanulnak a szüleid és többet nem engedik ki felügyelet nèlkül. Kifutó vagy hámmal sétáltatás a megoldás, ha mindenképp ki aka menni. Hogy rendbejön-e azt az orvos tudja megmondani. Ha nem javasolt altatást akkor van esélye.
2022. okt. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy nagyot kapott , viszont szerencséje volt. Elvileg műteni sem kell. Azt mondta, hogy szívósak a macskák.

Nagyon remélem, hogy tanulnak belőle. Ha nem, akkor magammal fogom vinni, mikor költözöm el itthonról. 22/L

2022. okt. 14. 11:15
 3/19 A kérdező kommentje:

Ez reggel történt 7 körül.

Nem akar enni még, viszont nagyon sokat iszik. Meddig normális, hogy nem eszik ?

2022. okt. 14. 11:19
 4/19 anonim ***** válasza:
30%
" akkor magammal fogom vinni, mikor költözöm el itthonról. 22/L" Nagyon helyes! Nem tudom milyen körülmények közé költözöl, de legalább megtanulod, milyen nehéz egy macskára folyamatosan vigyázni és nem a szüleidet okolod ha valami baja esik.
2022. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
"Normális" hogy most nincs étvágya és keservesen nyávog, nyilván fáj neki a törés, de nyugi, rendbe fog jönni, a doki szavaiból ítélve. Csak most át kell vészelni azt az időszakot amíg fájdalmai vannak. Gyógyulást a cicusnak <3
2022. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Van már egy cicank a párommal a közös házba. Mentettem őt,viszont nem találtam neki gazdit, így ott maradt.

Nem egyszerű egy macskatartás és költséges is, viszont mindig vigyázok rá, nem is mehet ki át udvarra.

2022. okt. 14. 11:39
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
#4: pl ha a kerdezo nem volt otthon, vagy aludt, vagy barmi, es a szulei kiengedtek szegeny macskat, a tudta nelkul, akkor megis kit hibaztatna? Magat? Irta a kerdezo, hogy a szulei engedtek ki a macskat, nem o.
2022. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
4: látom, nem erősséged az értő olvasás. a kérdező leírta, hogy a macska a szüleié és hogy ők is engedték ki.
2022. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem, mert én bent tartom. Felesleges fél órára kiengedni. Max akkor csak, ha vam kifutód.

Vannak akik direkt rágyorsítanak ha macskát látnak az úton. A mi utcánkba pl gyakori ez sajnos

2022. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
Csonttörésbe nem hal bele, minek parázol rá? Túlélte, örülj a szerencsének. Ha a pohár mindíg üres félig akkor elég nyomorult életed lesz...
2022. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!