Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Került már elő hosszabb idő...

Került már elő hosszabb idő után a macskád?

Figyelt kérdés

Az enyém sajnos két hete nem jött haza, pedig előtte azért ha nem is állandóan, de esténként megjelent.

Plakátoltam, posztoltam ahol csak tudtam, de egyelőre semmi.

Fiatal macskáról van szó, aki teljesen egészséges, tehát az "elmegy meghalni" nem valószínű. Egyedül élek, sokszor ő volt az egyetlen társaságom, így meglehetősen aggódom.

Szívesen olvasnék bátorító történeteket. Köszi.



2022. nov. 14. 01:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg más macskája, ha eddig is csak néha láttad esténként. Hideg van, valószínűleg bent van a gazdájánál.
2022. nov. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy jobban ki kellene fejtenem ezt, mert jön egy okos, aki egyből kiforgatja a szavaimat.

Bármilyen furcsa, szoktam dolgozni, általában napközben. Este, amikor hazaérek vagy otthon alszik és azonnal kimegy pár órára (van alom, de nem szereti, inkább tartogatja, mielőtt ebbe is belekötnél) vagy hazajön, amint meglát. Ez a megjegyzés főként arra vonatkozott, hogy néha kint tölti az éjszakát, néha bent, de pár órát biztosan velem van, akár így, akár úgy van.

2022. nov. 14. 01:37
 3/14 anonim ***** válasza:
99%
Hát nem tudom, ez mennyiben segít rajtad, de egyszer laktam egy házban, ahol a földszinti lakónak volt egy cicája. Gyakran volt kint a folyosón, lehetett simogatni, iszonyat cuki volt. Aztán egyszer eltűnt, ki volt plakátolva, de semmi. És majdnem egy év is eltelt már, amikor megkerült. A háttérsztori nem derült ki, de utána újra ott volt.
2022. nov. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

1-es arra gondolt, hogy talált egy jobb helyet, a cicák ilyenek. :)

Jobb kaja, nyugisabb környezet, meleg, extra kényelem, házastársjelölt, drágább ingatlan, jobb tv műsor, stb..

Volt egy szőrmók nálunk is, de éreztem, hogy nem 100% számára a terep, látszott, hogy kicsit nyugtalan, ezért lassan elkezdett eltűnedezni.

Ilyenkor egyre viharvertebb állapotban került elő, majd vagy másfél évig semmi.

Aztán megjelent egy kis piros nyakörvvel, kikerekedve, boldogan.

Amikor meglátott nagyon örült, kb mint egy kiskutya.

2022. nov. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Volt, egy hét után.
2022. nov. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pár nap volt, de az rendszeresen.

Mindig verekedett valahol, sokszor tele volt sérüléssel, de visszajött. Meggyógyult, újra ment, próbáltam, őt lehetetlen volt bent tartani, egy hatalmas ivartalan kandúr volt.

Két hét kicsit sok, de nem lehetetlen. Gyerekkoromban volt kinti ivaros macskánk, őt tavasszal alig lehetett látni. Most hideg van, bent ücsöröghet valahol a tiéd, persze ha nem ütötték el, mert ez is benne van a pakliban.

Volt macska viszont akit találtunk. Egyszer csak ott volt az udvarunkon, soha a környéken nem láttam. Egy hosszú szőrű perzsa jellegű cic, fogatlanul, vérző szájjal, rettenet soványan, csomós, koszos bundával. Egyértelműen látszott hogy el van veszve hetek óta. Rendberaktuk, ki sem tette többé a lábát a lakásból. Van remény, távolabbi környékén is plakátolj, hátha.

2022. nov. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer 4 hétre eltünt, amikor visszakerült, akkor csontig le volt soványodva, alig bírt menni. Egyébként kinti-benti cica, nappal kijárt, de soha nem csavargott el.

Az állatorvos szerint feltehetöen véletlen bezárták egy garázsba vagy más helyre, amit nem gyakran használnak (nyáron volt, amikor sokan 3-4 hétre elmennek nyaralni), és ott volt gyakorlatilat étlen-szomjan. Kiderült, hogy tüdögyulladása is lett, annyira legyengült. A kezelés hatására rendbe jött és pár hónap alatt teljesen visszanyerte a normál súlyát is, azóta teljesen egészséges.

2022. nov. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Nagyapám mesélte, hogy apukája egyszer elvitte a vásárba a macskát ami 60km-el arrébb volt és ott kidobta mert nem kellett már neki. Ez nyáron volt, és ősszel pedig megjelent náluk, senki se értette, hogy csinálta mert még a Dunán is át kellett jönnie hozzá.
2022. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem volt már pár macskám, de még soha nem fordult elő, hogy átmentek volna másokhoz és napokig nem láttam volna őket.


Az én macskám ivartalanítva van, pont azért, hogy ne csavarogjon el és verekedjen állandóan. Mindig az első dolgok közé tartozik az ivartalanítás, mert mind kijárósok voltak.


Köszönöm a történeteket, nagyon reménykedem, hátha hazajön.

2022. nov. 14. 11:28
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha aggódsz érte akkor nyilván ne engedd szabadon. Megmérgezhetik, elüthetik, elkaphatja kutya, bezárhatják valahova, stb.
2022. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!