Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet macskának megtaní...

Hogyan lehet macskának megtanítani, hogy ne ugorjon föl az asztalra, konyhapultra?

Figyelt kérdés
Két macskánk közül az egyik csak két hónapja van nálunk, ezelőtt csak lakásban élt, most kint is bent is, nem kölyök már, és felugrál meg lop.
2010. szept. 30. 07:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%

Brutálissan??Ezt kifejtenéd bővebben,mit értesz ezalatt...

Én nem tudnék egy csöpp macskát bántani,csak azért,hogy leszoktassam az asztalra menésről!Inkább csapok én is egy rohadt nagyot az asztalra,de nem a macskára-.-

2010. szept. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Gondolom, arra gondolt, hogy nem szól hozzá, csak simán lelöki az asztalról.
2010. okt. 1. 10:25
 13/13 anonim ***** válasza:

Lelökni az asztalról? Annak semmi értelme nem lett volna. Mivel nem elég nyomatékos büntetés. csak bűnismétlésre, és sunyi lopásra szoktatja. Az állandó lökdöséstől csak az jön le neki, hogy te állsz közte és a finomság közt, vagyis rosszakarója vagy, csak többnyire palástolod.


Ehelyett nálam az eredménytelen figyelmeztetés (sicc) után jött egy akkora tasli, hogy a másodikat a padló adta. Ettől lett a lopási tilalom ugyanolyan "természeti törvény", mint az, hogy magasról nagyot lehet esni, a sicc pedig még időben jövő figyelmeztetés a veszélyre.


Ezt még kombináltam pozitív megerősítéssel, azaz azzal, hogy ha nem ért a tányéromhoz, hanem valamilyen módon kért (nem nyávogós, inkább a mancsával megbökte a kezem), akkor mindig kapott a kajából. Sőt: ilyenkor ő volt az első, nekem csak a maradék jutott a saját tányéromből.

A büntetést csak egyszer kellett ismételni: megtanulta a szabályt, és a sicc jelentését is.


De a mi kajánkból csak kiskorában kért, azóta rájött, hogy nem kell minket utánoznia a házikaja eszegetésével, a macskakaja ízletesebb.

2010. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!