Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg én vagyok a rossz, ha...

Tényleg én vagyok a rossz, ha kiengedem a macskámat?

Figyelt kérdés
Kiskorában kinti volt, mikor elhoztam lett benti. Azóta folyamatos szélmalomharcot vívok vele. Állandóan ordít (nem, nem nyávog, hanem torka szakadtából ordít) hogy ki akar menni. Volt orvosnál, semmi baja. Hoztam be neki füvet rágni, az sem kellet neki, úgyhogy nem azért akar kimenni. Állandóan fénysebességgel kell ki-bemenni az ajtókon, nehogy kisurranjon. Én már komolyan mondom, nem bírom ezt idegekkel. Tudom hogy kint húszmillió baj érheti, és közben az élővilágot is pusztítja. De most tényleg arra vagyok kárhoztatva, hogy 15-18 évig eltűrjem ezt, csak azért, mert akartam egy nyamvadt macskát?

2022. nov. 27. 12:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
68%

Tudtad, mit vállalsz, mit sír a szád?

Egyébként a kinti létben semmi misztikus nincs, ez nem fogja fel sok egybites megrögzött kintimacskás. A kinti lét = ingerek. Ennyi. Ha eleget foglalkoznál szerencsétlen macskával, nem vágyna ki. Te neked gondolom csak egy ölelgethető szőrmók kellett, és ha te fáradt vagy, már nem akarsz vele törődni.

Szóval ja, ultra felelőtlen kiengedni, ahol elkaphat valamit, megtámadhatja másik macska/kutya/ember, ahol mérget ehet, és közben pusztítja a vadállományt, sőt, balesetet is okozhat ( ugyanis ha a macska kiszalad és fékezni kell, akkor ott könnyen lehet baleset is. Btw, emiatt téged is felelősségre vonhatnak).

2022. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
76%

[link]


[link]


[link]


[link]


És ezek után nyilván nem a macska gazdája a hibás


[link]

2022. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
31%
Na azt igencsak megnézném hogy egy *elmászkált* ***macska*** által "okozott" baleset miatt a gazdát (rabszolgát) kérdőre vonják :D
2022. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél neki pórázt és vidd ki legalább a kertbe legyen ő is kint a szabadban. Mivel kijárt régebben nyilván kiakar menni te sem szeretnél 0-24 a lakásban lenni. Ha pórázon van el se tud szökni. Flexit csatolja rá és úgy könnyebb.
2022. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
77%
Az a helyzet hogy imádom az állatokat de ha egy macska a semmiből kiugrik az útra, nem rántom félre a kormányt, mert nem szeretnék becsapódni semmibe. A legtöbben így vannak vele. És a macska nem mindig van olyan távolságban hogy a fékezés megmentse. Ha a macskád hirtelen elém kerül, nem veszélyeztetem a családomat érte. Majd megtanulod, hogy az állat nem játék és kell hozzá némi felelősség. Az én felelősségem hogy a családomra vigyázzak, a macskád sokadlagos szempont lesz.
2022. nov. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%
Engedd akkor, majd a következő benti lesz
2022. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
*ivartalaníttattam
2022. nov. 27. 13:39
 18/31 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező ez itt a gyakori ahol mindig te leszel a szar hülye felelőtlen idióta.
2022. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
49%
Igen, tényleg ő lesz a felelőtlen idióta, amikor kb életveszélybe helyezi a macskáját. Meglepő.
2022. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
30%
14 éves a cicám, kb. 10 éve nálam él, de születésétől kezdve döntően kinti cica. Azaz ő választ, hogy éppen kint, vagy bent óhajt lenni, de nyáron éjjel-nappal kint van, télen többet kívánkozik bent lenni. Köszöni szépen, jól van,egészséges, jó étvágyú, nyugodt, kiegyensúlyozott macska, eddig még semmilyen baleset nem érte, s remélem ez még sokáig így is marad!
2022. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!