Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg én vagyok a rossz, ha...

Tényleg én vagyok a rossz, ha kiengedem a macskámat?

Figyelt kérdés
Kiskorában kinti volt, mikor elhoztam lett benti. Azóta folyamatos szélmalomharcot vívok vele. Állandóan ordít (nem, nem nyávog, hanem torka szakadtából ordít) hogy ki akar menni. Volt orvosnál, semmi baja. Hoztam be neki füvet rágni, az sem kellet neki, úgyhogy nem azért akar kimenni. Állandóan fénysebességgel kell ki-bemenni az ajtókon, nehogy kisurranjon. Én már komolyan mondom, nem bírom ezt idegekkel. Tudom hogy kint húszmillió baj érheti, és közben az élővilágot is pusztítja. De most tényleg arra vagyok kárhoztatva, hogy 15-18 évig eltűrjem ezt, csak azért, mert akartam egy nyamvadt macskát?

2022. nov. 27. 12:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
74%

21-es, a te eseted 100-bol 1.

Orulok, hogy te szerencses vagy,illetve a macska, de nem ez az atlag.

2022. nov. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
41%
22-es: nyilván a környéktől is függ. Bp közepén nem életbiztosítás a macskáknak a szabadban élni. Egy barátságos kisváros szélén azonban, ahol a szomszédok nem csak egymást, de egymás gyerekeit és állatait is ismerik és kedvelik, vigyáznak rájuk, ott nyugodtan lehet szabadon élni a cicáknak, s ők biztos hogy jobban érzik magukat a természetes közegükben, mint az ember által épített betonkockákban elzárva a fajtársaik elől.
2022. nov. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
84%

Hat nem tudom oszinten, hogy aki nem tanyan lakik 10 kilometerre a legkozelebbi szomszedtol, az a mai vilagban tud-e csendes es nyugodt helyen elni.

En egy faluban elek, de mar itt is mindenkinek van kocsija,sokszor nem is egy,nagy a forgalom. De ezen kivul en hiaba ismerem a szomszed allatait, mindenkinek van minimum egy kutyaja, a legtobbnel az a tipik szarok bele allattartas a jellemzo, szoval ha hagynam a macskam koborolni, tutira egy kutya szajaban vegezne. Ha nem az, akkor auto uti el.

Szoval koszi, kihagyom.

2022. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Béla211 ***** válasza:
95%
Be lehet oltani a mácskát és kulancsriaztóval bekenni. És macskabiztosá tenni a kertet. És ki is lehet engedni. És persze ivartalanitani.
2022. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Béla211 ***** válasza:
100%

Ja meg féregtelenités 3 havonta. Így tartjuk őket benti kinti cicaként faluban lassan 4 éve és semmi bajuk. És szeretnek kijárni. Az utcában a többi macska nem így van tartva 1-2 év alatt meg is halnak sajnos.

Volt aki mindig azt mondja, hogy megmérgezik a macskáit de nem megmérgezik, hanem megbetegszenek, mert nincsenek beoltva.

2022. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
46%

Bírom az ilyen "az én Cirmikém kinti cica és semmi baja nincs" kommenteket. Azt ugye tudjátok, kedves ilyen kommentelők, hogy a szólással ellentétben a valósában nincs a macskának 9 élete? Azok, amiket elütöttek, megmérgeztek, széttépett a kutya, amibe a rosszindulatú szomszéd bácsi belelőtt légpuskával, stb, azoknak a gazdája is azt mondta a macska halála előtti napig, hogy köszöni szépen, az ő cicája jól van, egészséges és boldog...

A macska nem képes felelős döntést hozni. Mert egy állat. Mert egy két-három éves gyerek szellemi szintjén van. Simán kimehet a kocsi elé, simán addig járkál a tetőn, míg le nem esik a kutyás ház kertjébe, stb. Attól, hogy eddig nem történt meg, nem tudhatod, hogy nem is fog. Ennyi erővel menj át mindig csukott szemmel az úttesten, meglátod, simán lehet, hogy évekig nem üt el az autó. Ettől még nem lesz ez a jó megoldás.

Ha szerinted ez így van rendben, akkor a 3 éves gyerekedet is kiengednéd, hogy hadd játsszon felügyelet nélkül? Simán kiülhet az útra, elütheti a kocsi. Vagy ott is megmagyarázod, hogy eddig nem történt baj? Sokszor baj csak egyszer történik, és visszacsinálni már nem lehet.

Ha pedig az a reakciód ezt olvasva, hogy "a gyerek azért más téma", akkor a hiba abban van, hogy neked a macskád messze nem olyan fontos, mint amennyire kellene, hogy legyen. Akkor ne tarts állatot, nem kötelező. Nagyanyáink egerészni tartották a macskát, mert nem volt jobb megoldásuk. Most már van jobb megoldás, jobb technológia. Már nem tartunk macskát erre. Egyedül Magyarországon meg a balkánon van ez a korcs állattartási kultúra, ahol hobbiból tartanak macskát az emberek, DE! úgy tartják, ahogy a régi parasztok, akik kivágták a színbe Cirmikét, hogy hadd fogjon egeret. Ez nem normális. Ha szereted a macskádat, nem akarod megkockáztatni a szenvedést, ami érheti, ha kijárós. És nem, nem kell olyan példa, hogy ez olyan, mint egy embert egy szobába zárni. Inkább mint egy 3 éves gyereket, mert a macska is azon a szinten van.

Ha pedig szeretnél a macskával foglalkozni, ezer módja van, és arra nem az a legjobb, hogy veszel neki a boltban játékot és odaadod, hogy nesze, játsszál. Ez nem elég (a simogatás meg pláne nem, annak a témához sincs köze). Akit tényleg érdekel, az neten talál elég sok tippet, hogyan lehet ezt megoldani jobban. Angolul kismillió találat lesz. Ajánlom Jackson Galaxy-t, ő kifejezetten rámutat erre több műsorában/videójában (nála pont volt egy eset, ahol egy macska mindig ki akart menni, épp azért, mert nem volt eléggé lefárasztva, és kellett neki az inger). Mindenre van megoldás, ha akarja az ember. Ha pedig nem érdekel a macskád sorsa, akkor ne habzó szájjal rinyálj, amiért másokat még ismeretlenül is jobban érdekel, mint téged.

2022. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
58%
Nem, egyáltalán nem rossz ember. Azok írják ezt, akiknek még nem volt ilyen természetű macskája. Én is mindentől féltem őket, de ha legalább napi egy-két órára nem tudnak kimenni, az egyik még depresszióra is képes (nincs kedve semmihez, egész nap sír, bepiszkít). Nyilván amelyik macska előtte nem ismert mást, mint a lakás, nem kívánkozik ki. A megfelelő oltásokkal és az ivartalanítással több veszélyt is ki lehet iktatni.
2022. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
61%
Jaj könyörgöm szerintem mindenki maga dönti el hogy kint vagy bent tartja a macskáját és az égvilágon ehhez senkinek semmi köze. Azért mert itt sipítoztok hogy jaj a macskát bent kell tartani...hát hajrá tartsátok. Aki kint akarja tartani akkor kint tartja ha elütik, megmérgezik vagy akármi az sem a ti problémátok lesz. Nem fogjátok fel hogy egy állatot nem lehet csak úgy odaragasztani a házba hogy már pedig ott bent marad és kész. Volt egy macskánk régen exemnél addig nyávogott és járkált a házba éjjel is akár órákat még valaki ki nem engedte. Azt hiszitek minden macska egyforma és szeret bent lenni hát nagyon nem. Bosszantó okostojás népség ez a gyakori mindig annak kell lennie amit ti akartok mert ha valaki már nem ért veletek egyet egyből felelőtlen és szar gazda.
2022. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
62%

Miért lennél rossz azért mert kiengeded?

Én is kiengedem őket, este bent vannak, sőt télen a hidegben ki sem akarnak menni, inkább fekszenek bent, a radiátor mellett vagy akárhol bent, nem hülyék, hogy kimenjenek a hidegbe.

Nekem 4 éves cicáim vannak, kijárnak, még is, soha semmi bajuk nem történt. Egyszer sem szöktek el, nem mérgezték meg őket, nem ette meg őket kutya, nem kaptak el betegségeket (oltva vannak egyébként), jól érzik magukat a bőrükben.

Persze én is próbálkoztam a kizárólagos benti tartással, nem tagadom, de egyszerűen a két cicából egyik nem fogadta el ezt a helyzetet, konkrétan bele betegedett és ez nem vicc. Depressziós lett a cica, stresszes, nem vizelt, nem evett és ehhez hasonlók. Amint kimehetett, minden problémája megszünt.


Nyilván ha valami forgalmas út mellett laksz vagy olyan veszélyesebb környéken, ahol sok a kutya, kóbor kutya, esetleg idióta gyökér szomszédok vannak, akik macskagyűlölők, ott nyilván én sem engedném ki meg egy ép eszű ember sem. De ha ismered a környéket, a szomszédokat, tudod milyen emberek élnek a környéken, nem a fő út mellett élsz, szerintem semmi akadálya, hogy kimenjen.

2022. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy rossz ember, de mi is a saját kárunkon tanultuk meg, hogy ebben az országban nem működik a kinti macskatartás.


vidéken élünk, és az előző macskánk eltűnt pár év után. akármikor kimehetett, általában éjjel is kint volt, egyszer eltűnt 6 éve, és azóta sem láttuk.

utána anyám hozott még 2 macskát, hiába elleneztem, annyit tudtam elérni, hogy éjszakára bezárjuk őket.

A kandúr kétszer eltűnt, szerencsére előkerült, viszont mintha bezárták volna, vagy nem tudom, elég csapzott.

ezek után elegem lett, építettünk egy kifutót, és benti macskák lettek, amit 6 éves koruk ellenére elég jól viseltek, bár teszem hozzám, amikor kijárósak voltak, max. a szomszéd udvarig mentek.


De hogy miért írtam, h ebben az országban nem működik?


Teljesen jó környéken élünk, jómódú kertváros. ennek ellenére az egyik szomszédnak 2 macskája tűnt el, a hátsó szomszéd mondta, h megmérgezték 2 macskáját. a szomszéd városban mikor átmentem biciklivel, egy észlény munkás épp azt ecsetelte, hogy legszívesebben minden macskát megölne.


ezen kívül a héten is összeszorult a szívem, mikor láttam egy plakátot kirakva egy eltűnt macskáról, szegénynek vmi szemproblémája van.

szinte mindig keresnek eltűnt macskákat, szomorú..

2022. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!