Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek még ha bő fél éve...

Mit tehetek még ha bő fél éve folyamatosan erősen náthás tüneteket mutat a macskánk?

Figyelt kérdés

Nem ivartalanított 3 éves kandúr, kerti tartásban, esténként garázsban "melegedő" macskám idén tavasszal náthás lett. Más tünet nem volt, csak tüsszögött, látható volt az orrváladék, kicsit gyulladtabb volt a szeme. Elvittem állatorvoshoz, szájon át adandó antibiotikumot javasolt. Ezt megkapta, mintha kicsit javult volna, de teljesen nem szűntek meg a tünetek. Nyáron lefogyott, légzési hangja lett (de érezhetően az orra miatt), enni is alig tudott az orrváladéktól. Újra elvittük állatorvoshoz, aki injekcióban antibiotikum írt elő. A kúra lejártával csökkentek a tünetek, de teljesen nem múltak el. Az orvos szerint láz nem volt, sovány, de alapból tűrhető állapotban volt a cica, leszámítva az orrváladékát, amit tényleg 5 percenként ürít egy nagy tüsszentéssel. Azóta újra felerősödtek a tünetek, lassan ott tartok, hogy naponta felmosom a teraszunkat fertőtlenítős vízzel, mert látható nyomokat hagy tüsszentések után, légzési hangja van, olyan, mint akinek az orra tele van takonnyal. Azóta amúgy szépen meghízott. Gilisztahajtót is kap rendszeresen. Újra visszaviszem az orvoshoz, de telefonban jelezte, megint csak ugyanazt az antibiotikumot tudja adni... ami eddig nem igazán bizonyult hatásosnak. A cica betegségét nem nevezte meg eddig.

Tanácsotokat szeretném kérni, mi lehet a baja a cicának a tünetek alapján?


2022. nov. 27. 19:32
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Kérlek jelents fel!!!

Ez már röhej. Állatorvos kezelte, kezeli a macskát. Ő nem mondta, hogy bármilyen törvényt sértenénk a tartásával.

2022. nov. 27. 20:28
 12/45 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván lehetne jobban csinálni, mint ahogy a nénik csinálják, de még mindig értékelendőbb az, amivel próbálkoznak, mint az, amit te művelsz "állattartás" címszó alatt.

Arról meg nem lehet vitatkozni, hogy a macska hova való, mert a szabály értelmében a saját telkeden kell tartani. Ez nem ideológiai kérdés.

Egyébként pedig az emberek 99 %-ának az állat nem gyerekpótlék. Én hamarabb tartanék el egy komplett állatkertet, minthogy gyereket vállaljak. Bár gyerekmentes adófizető állampolgárként kb el is tartok egy állatkertet, akik meg csak szülnek bele a vakvilágba...

2022. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

pár dolog kapcsán érdekelne avéleményed:


A macska ragadozó. Tehát ha lakásban tartjuk, korlátozzuk az ösztöneiben és a szabadságában. Ráadásul ivartalanítottak is, így szegények csak esznek, alszanak. A macska kasztrálásával megcsonkítottad a macskát a beleegyezése nélkül...

Ez is lehet egy megközelítés.

Értem, hogy mit céloz az ivartalanítás, nyáron, ha rendbe jött volna tökéletesen a cica, ez lett volna a következő lépés... hiszed, vagy sem. Nem pályázatra vártunk, fogalmad sincs az anyagi helyzetünkről és már ítélkezel.

Ha nekünk szántad a "csak szülünk bele a vakvilágba" - hát melléfogtál.

Ja, mindkét kutyánk utcáról mentett, de ez hosszabb történet és az is biztos, hogy ők választottak bennünket elsőre. ;) Ennyit arról, hogy mi nagyon rosszul bánunk az állatokkal.

2022. nov. 27. 20:43
 14/45 A kérdező kommentje:

Amúgy eszel húst? Ha nem, megértem. Viszont a macskádnak adsz hús alapú ételeket? Mert ami egy átlag vágóhídon történik és előtte egy nagyüzemi állattartásban... na az az igazi állatkínzás!


De tényleg nagyon várjuk a feljelentésedet! Ne csak beszélj, tedd is meg. Szívesen elküldöm privátban az elérhetőségemet.

2022. nov. 27. 20:47
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet hogy pro és kontra a kinti benti tartas között sajnos eltérőek a vélemények és ez örök vita állandóan.

Én amit tennék egyébként , ellátogatnék egy másik dokihoz , ha kell messzebb megyek. Van cicám akit négy doki kezelt, addig mentünk doki után míg meg nem találtuk a megfelelőt.

Én kértem egy felv (leukozis tesztet ) és teszteltettem mindenre is. Nálunk is volt szörcsögés és tüsszögés is mert tavaly nyáron eltűnt 5 napra és mint egy zombi úgy jött haza ( mint kiderült tyukolba lett zárva véletlenül)

Csináltattunk a tesztek után szívultrahangot, megnézettük a tüdejét, teljesen atvizsgáltattuk, két hónapig kapta a gyógyszereket állatorvosi kontrollokkal együtt ..

Állatorvos vehet mintát a valadekbol abbol is kiderülhet tényleg macskanatha-e.

2022. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
90%
#13: elobb meg azt irtad, hogy a kutyad nosteny, ivartalanitott. Most meg azt irod mindket kutyad utcarol mentett? Vagy azota fogadtatok be egy kutyat?
2022. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
92%

Na akkor mi a kerdes? Az orvos szarik ra, masikhoz nem viszed, akkor ez ennyi.

Vegig fogod nezni, ahogy meghal, mert ez maradt. Kezeles hianyaban ez lesz a vege.

Amugy nekem a nem mulo fertozes miatt azonnal a leukozis jutott eszembe. Viszont ha leukozisos, nalad szinten halalra van itelve, mert tilos a kinti tartasuk.

Tobbet kerlek ne legyen macskad.

Udv, egy benti macskas es kutyas 2 gyermekes edesanya, aki mar reg atesett a toxon, mert ugye terhesseg alatt ezt is nezik. Es ha picit is utana olvastal volna; tudnad, hogy mosatlan gyumolcstol hamarabb elkapod, mint a macskatol. Mert ahhoz a macska kakijat kene nyalogatnod, fertozo idoszakban. Egy macska pedig egesz eleteben egyszer fertozodik meg es akkor 2 hetig uriti a virust. De ennyi.

Ha nyalogatod a kakijat; akkor vegulis jogos a felelmed 😂😂

2022. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
91%
Kandúrt 7000 ft-ból ivartalanítanak egy megyeszékhelyen, erről csak ennyit.
2022. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
91%

Azta. Oké..

A macska ragadozó. Ja. És ennek semmi köze a témához. :D A macska egy háziasított állatott, ami már közel 10.000 éve az ember társa. Az ösztönei megmaradtak, de nincs elsődlegesen szükség rájuk. HÁZIállat. Tenyésztés eredménye. Ha hazavinnél egy őzet, ott érv, hogy megfosztod a szabadságtól. A macska rászorul az emberre, mert az ember eredménye az, hogy megszelídült.

Az ivartalanított macska sem csak eszik és alszik, ez netto hülyeség.

"A macska kasztrálásával megcsonkítottad a macskát a beleegyezése nélkül"

Te komolyan beleegyezést vártál egy állattól, ami egy kisgyerek értelmi szintjén van? Anyámborogass....

Az emberen kívül egyetlen faj van, ami élvezi a szexualitást és örömből csinálja, ez pedig NEM a macska. A macska ösztönből párzik, a nősténynek még fájdalommal is jár. Azzal, hogy ez kiesik az életéből, nem okozol neki veszteséget. Gondolom te az a típus vagy, aki ilyenkor rákontráz az anyamacska anyai szeretet megélésére, ezért beelőzve ezt leírom: az anyai ösztön is ösztön, a fajfenntartást szolgálja, és sokszor nem tökéletes. Simán magára hagyják a macskák a kölyköket. Nem mind, nyilván, de előfordul. Ahogy az állatvilágban nem egyedi az sem, hogy az anya állat felzabálja a kölykeit.

Az ivartalanításnak kb csak előnye van az állat oldaláról.

Nem érdekel az anyagi helyzeted, semmi közöm hozzá. De a macskádnak van. Normális ember nem vállal se macskát, se kutyát se gyereket, ha nem tudja biztosítani nekik az anyagi hátteret.

A kutyák befogadása önmagában nem jelzi, hogy jól vagy rosszul bánsz az állatokkal. De tapasztalatból már tudom, hogy aki azon rúgózik, hogy az ő kölke többet ér egy /akármilyen/ macskánál, az nem szokta jól tartani az állatát. :) Nekem így lett három macskám. Egyik addig kellett az ex-gazdának, míg a gyerekek "játszhattak" vele és ledobálhatták a lépcsőn játékiból. A másikat meg lecserélték két kiscicára, és kidobták az utcára. Valószínűleg a két kicsinek is ez lesz a sorsa egyszer.

2022. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan, nincs penze erre se, igazabol allatorvosra se, ezert ennyire toketlen, csak fasznak kellett akkor ennyi allatt. Nem ertem, tenyleg.
2022. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!